Nevyslovená pravda japonského umelca manga – Yusuke Murata

ObsahÚvod

Nie všetky známe osobnosti sú známe podľa ich tvárí. Niektorí z nich sa preslávili vďaka svojej práci v zákulisí. To je prípad japonského umelca manga Yusuke Murata. Ako sa naučil vytvárať takéto umelecké návrhy?

Raný život a vzdelanie

Yusuke Murata sa narodil 4. júla 1978 v prefektúre Miyagi v Japonsku. Málo sa vie o jeho prvých rokoch, pretože nikdy neprezradil veľa informácií o svojej rodine alebo vzdelaní, okrem toho, že bol blízky svojmu otcovi a má brata Kensuke Murata. Nevie sa ani, na ktorú strednú školu chodil, ale väčšinou je samouk, nezískal žiadne formálne umelecké vzdelanie.

pridané Yusuke Murata na Pondelok 13. júna 2016

Kariéra

Keď mal v roku 1990 iba 12 rokov, prihlásil sa do súťaže, v ktorej bolo potrebné navrhnúť záporáka pre sci-fi videohru s názvom Mega Man. Dvakrát vyhral súťaž, a tak boli jeho náčrty použité pri konečnom návrhu hier. Je považovaný za tvorcu Dust Mana, darebáka, ktorý sa objavuje v Mega Man 4, a tiež vytvoril Crystal Mana, ktorý sa používa v Mega Man 5.

Muratov debut v mange sa udial v roku 1995, keď vytvoril jednorázový album s názvom Partner a ktorý bol publikovaný v Shueisha's Weekly Shōnen Jump, získal za toto dielo cenu Hop Step Award a už sa stal prominentným menom v komunite manga umelcov.

O tri roky neskôr, v júni 1998, Murata vyhral cenu Akatsuka za Samui Hanashi, ďalšiu mangu, ktorú publikoval v Weekly Shōnen Jump. V roku 2002 sa opäť objavil v tom istom časopise pre jeho mangu s názvom nKaito Cōlt.

V tom istom roku bol Murata požiadaný spisovateľom Eyeshield 21, Riichiro Inagaki, aby ilustroval mangu. V skutočnosti mal byť Inagaki spisovateľom aj ilustrátorom tohto diela, no cítil sa, že by to bolo príliš ambiciózne a že nebol dosť dobrý umelec, takže sám chcel, aby sa Murata pripojil k tímu. Eyeshield Part 2 a Eyeshield Part 2 boli publikované v marci toho istého roku, opäť v Weekly Shōnen Jump.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

PRINCE VEGETA, nestálo to veľa, myslel som si, že to bude trvať hodiny, mohol som to dokončiť skôr, ale nemám malé hodinky: v, ale nie, bude to oveľa ťažšie ako toto tak dúfam že sa vám to páči ľudia #princevegeta # ssj #supersaiyan #vegeta #dbzvegeta #supersaiyanflow #reyvegeta #dbz #dbs #dragonballtattoo #dailyart #dbsbroly #Dibujodiario #dragonballz #dbzart #dbzartists #yusukemura

Príspevok zdieľaný používateľom K H A N A P R A T ✨🇦🇷✨ (@chanampart) dňa 23. septembra 2019 o 4:29 PDT

Eyeshield 21 sa stane pravidelnou publikáciou dňa 23rdjúla 2002 a trvala do 15thjúna 2009, spolu 333 kapitol a 37 zväzkov. Eyeshield 21 sa dočkal aj svojej anime adaptácie, ktorú režíroval slávny Masayoshi Nishida, ktorý má na svedomí napríklad Shakugan no Shana, a koprodukoval NAS, TV Tokyo a Gallop. Anime sa vysielalo tri roky, od apríla 2005 do marca 2008.

Od roku 2008 Weekly Shōnen Jump publikoval svoju mangu Hetappi Manga Kenkyūjo R dva roky po sebe, remake Hetappi Manga Kenkyūjo, ktorý pôvodne vytvoril Akira Toriyama, Muratov kolega.

Príbeh sleduje Saitoua, redaktora časopisu s názvom Jump, ktorý je založený na skutočnom redaktorovi Inagaki a Murata, s ktorým spolupracovali na Eyeshield 21. Shueshia vydala 3. vydanie zozbieraného zväzku manga série.rdJún 2011. Počas budúceho roka Murata zverejnil na Twitteri krátky príbeh, ktorý sa odohráva v rovnakom vesmíre, a získal značnú pochvalu za svoj umelecký prístup.

V roku 2008 Murata nakreslil a napísal Madofuki Park, jednorázový záber, ktorý vyšiel v aprílovom vydaní Jump Square. Ďalší jednorázový záber, ktorý publikoval v apríli budúceho roku, bol Blust!, o chlapcovi, ktorý získal nadprirodzené schopnosti po tom, čo na ňom experimentovali. Murata pokračoval vo svojej práci pre Weekly Shōnen Jump, keď vytvoril ďalší one-shot dňa 21.svjúna 2010 pod názvom Minds a tiež ilustroval plagáty pre časopis 40thvýročie.

V tom istom roku bol vymenovaný za umelca mangy Donten Prism Solar Car od Yasua Ōtagakiho, ktorá vyšla medzi septembrom 2010 a júnom 2011 na Jump Square.

V roku 2012 boli zverejnené ďalšie dva Muratove one-shoty spolu s One, japonským webovým komiksom. Prvý z nich – Dotō no Yūshatachi – bol publikovaný v Weekly Young Jump dňa 1.svapríla a druhý ubúda 17thapríla v Miracle Jump a dostal meno Dangan Tenshi Fan Club. V júni 2012 Murata začal spolupracovať s One na remake slávneho webového komiksu One-Punch Man, ktorý bol publikovaný v Weekly Young Jump. Komiks vyšiel v 13 zväzkoch počas piatich rokov a dostal aj vlastnú anime adaptáciu, ktorá sa vysielala v roku 2015.

V novembri 2013 umelecká skupina anime adaptácie Majin Bone najala Murata ako dizajnéra postáv, ktorý sa začal vysielať v roku 2014 a Muratova práca bola opäť vysoko chválená. V roku 2015 Murata nakreslil ilustráciu One's story o vojakovi menom Gokiboru Buster, ktorý bol vydaný 10.thvýročné vydanie časopisu Square Enix Young Gangan. V júni toho istého roku začal vydávať Mangaka Yashoku Benkyusho v digitálnom vydaní časopisu Morning, Kondansha. Každá kapitola ukazuje, ako Murata pripravuje nejaký druh jedla a až do 2ndnovembra 2016 vyšlo 33 kapitol.

Umelecký štýl

Jeden z najväčší z Muratových vplyvov je Kinu Nishimura, ktorý je dizajnérom postáv pre hry Capricorn. Ďalším veľkým vplyvom je Dragon Ball, séria vytvorená Akirom Toriyamom. V skutočnosti Murata povedal, že bitka medzi Goku, Piccolo a Freeza je jedným z jeho najobľúbenejších manga momentov všetkých čias.

Murata je často chválený za jeho detailnú prácu, humor a vyváženosť realistického dizajnu a prehnané črty, ktoré vytvárajú komediálny efekt. V skutočnosti sa hovorí, že väčšina jeho mang je lepšia ako adaptácie anime, kvôli jeho jedinečnému štýlu kreslenia.

Osobný život

Murata drží svoj súkromný život ďaleko od titulkov. V skutočnosti nie je nič známe o jeho živote v zoznamke, sexuálnej orientácii alebo rodine.

Avšak v roku 2019 on uverejnené na Twitteri o smrti jeho otca v tweete so zlomeným srdcom. Je pomerne aktívny na Twitteri, na ktorom má od roku 2020 viac ako 670 000 sledovateľov.

Čistá hodnota

Murata si svojou kariérou v oblasti kreslenia a dizajnu postáv zarobil dosť veľa. V skutočnosti je zvážiť jeden z najznámejších tvorcov mangy. V marci 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na približne 15 miliónov dolárov. Neexistujú žiadne zverejnené informácie o žiadnych autách alebo nehnuteľnostiach, ktoré by mohol vlastniť.

Fyzicka charakteristika

Murata nemá rád fotografovanie a existuje len veľmi málo z nich. Má tmavé oči a čierne vlasy a štíhlu postavu, no žiadne z jeho životne dôležitých telesných rozmerov nie sú zverejnené.