Nevyslovená pravda hviezdy „Yukon Men“ – Charlie Wright

Charlie Wright je americká televízna osobnosť, rybár, lovec a ekologický aktivista, narodený 2. septembra v Rampart na Aljaške v USA. Je známy tým, že sa objavuje v reality seriáli Yukon Men.

ObsahSkorý život

Nie je veľa informácií o Wrightovom detstve, ranom vzdelávaní alebo rodine. Je však známe, že Charles – lepšie známy ako Charlie – vyrastal v malom meste neďaleko rieky Yukon a potom sa vo svojich dvadsiatich rokoch presťahoval do Tanany.

Kariéra

Operátor a údržbár

Charlie Wright získal certifikáciu Water and Sewer od Aljašského ministerstva ochrany životného prostredia (DEC), vďaka čomu je odborníkom na čistenie, distribúciu a zber vody a odpadových vôd.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Charlie Wright #YukonMen #Aljaška

Príspevok zdieľaný používateľom Muži z Yukonu (@yukonmen) 30. marca 2016 o 14:34 PDT

Vďaka tejto kvalifikácii mohol viac ako 22 rokov pracovať ako operátor vodárne.

Zachytenie

Charlie žije v Tanane už viac ako dve desaťročia a živí svoju rodinu lovom. Jeho rozsiahle znalosti o tradičnej činnosti mu odovzdali jeho predkovia a dnes Charlie pomáha susedom z malého mesta riešiť problémy s lovom miestnych zvierat a zberom kožušín.

Okrem toho je Charlie komisárom Tanana Hunting and Fishing Taskforce, čo je organizácia chrániaca poľovnícke a rybárske tradície aljašských domorodcov, ako je vysvetlené na jej webovej stránke: „Tieto praktiky zabezpečujú sociálny, kultúrny, duchovný a ekonomický blahobyt a prežitie. našich ľudí a komunít.“

Dňa 13. novembra 2019 Charlie zverejnil príspevok na svojom oficiálna stránka fanúšikov na Facebooku na ktorom vysvetlil svoje poslanie ako súčasť uvedenej organizácie: „Bojujeme za práva domorodcov na Aljaške tradične loviť, loviť a loviť ryby. Ale čo je najdôležitejšie, snažíme sa zachovať naše spôsoby kultúry a používania látok bez toho, aby sme poškodili citlivý ekosystém. A tým, že zachránime naše voľne žijúce zásoby pred politikami štátu Aljaška, ktoré spôsobujú nadmerný lov, chceme zachovať práva budúcich generácií na pokračovanie ich kultúrnej histórie.

Rybárstvo a Advocacydiar

Lov lososov má v oblasti rieky Yukon tradíciu už tisíce rokov. Charlie Wright, skúsený rybár s desiatkami rokov skúseností, je zástancom ochrany biotopu lososov: „Celé leto a väčšinu zimy žijem z lososa.

pridané Muž z Yukonu Charlie Wright na Piatok 13. septembra 2019

Naša rodina komerčne chytala ryby a ja som to robil väčšinu svojej mladosti, kým som v tejto oblasti nezavrel. Teraz živím ryby a zakladám na nich rodinu. Chcem sa uistiť, že losos bude dostupný pre moju komunitu a budúcnosť.“

Wright pracoval po boku rôznych nelukratívnych rybárskych organizácií. Je súčasťou direktívnej rady asociácie pre odvodňovanie rieky Yukon, ktorej členovia sú volení demokraticky, aby prijímali rozhodnutia o love lososov a jeho rôznych praktikách. Okrem toho Charlie pomohol medzikmenovej rybárskej komisii Yukon River v jej misii zachovať rybárske tradície a zvyky kmeňov.

Yukon Men – debut

Charlie je súčasťou hlavného obsadenia televízneho seriálu Yukon Men. Tento reality-dokument, ktorý mal premiéru v roku 2012, sa zameriava na život rôznych lovcov a lovcov žijúcich v blízkosti rieky Yukon v Tanane na Aljaške.

Čo sa týka jeho účasti v šou, Charlie hovorí, že je to dobrá príležitosť pre divákov, ktorí nezažili život na Aljaške, aby spoznali životný štýl jej ľudí: „Považoval som za skutočne vzrušujúce dať ľuďom vedieť, ako žijeme tu v buši, a dať ľuďom vedieť, aké ťažké je tu skutočne žiť s cenami, ktoré musíme platiť za palivo, plyn a potraviny, a aké ťažké je zarobiť si na živobytie z pôdy.“

Séria získala dobré recenzie od divákov a odborníkov, bola však tiež obvinená zo zneužitia výrazu „Yukon“, pričom si pomýlila herecké obsadenie s kanadským obyvateľstvom územia Yukon, čím „zlodeji ich identitu“.

V súvislosti s týmto problémom sa kanadskí členovia zákonodarného zboru sťažovali na Discovery Channel a uviedli, že Yukon Men je nešťastnou reprezentáciou yukonských rybárskych a poľovníckych tradícií, ktoré sú „veľmi odlišné“ od tradícií pozorovaných v šou.

Prezident siete Paul Lewis vzal do úvahy obvinenia, hoci na tom trval objasnil jeho vyhlásenie: „Život na vzdialenej Aljaške je smrteľný boj. Muži lovia a pasce, aby prežili. Odporúča sa diskrétnosť diváka.“

Iné Sťažnosti

Yukon Men bol tiež kritizovaný za to, že zobrazuje údajne napísané scény. Hoci herci tento problém popreli, objasnili, že niektoré udalosti uvedené v seriáli sú zdramatizované, aby motivovali divákov, aby pokračovali v sledovaní.

Hoci život na Tanane nie je taký dramatický, ako sa zdá z Yukon Men, Charlieho kolega z obsadenia Vyhlásil Stan Zuray že všetko, čo vidíte na obrazovke, je skutočné: „všetky zvieratá sú skutočné, všetok lov je skutočný, všetok rybolov je skutočný. Všetko, čo ste videli, bolo urobené. Niekedy sa to len upraví, aby to bolo zrozumiteľné.

Napriek dobrému prijatiu a hodnoteniam sa Yukon Men prestal v roku 2017 vysielať.

Osobný život

Rodina

Charlie Wright je ženatý s Cheryl, aj keď presný čas, kedy sa pár stretol a vzal, nie je známy. Špekuluje sa, že sa stretli pri rieke Yukon ako malé deti.

Pár má spolu štyri deti – tri dcéry menom Samantha, Taneisha, Geneva a jediného syna Roberta, ktorý sa objavuje po boku svojho otca v Yukon Men, keď sa učí, ako prežiť na Aljaške a v jej intenzívnych poveternostných podmienkach.

Charlie má staršieho syna Stevena Wrighta, hoci informácie o ňom a jeho matke nie sú známe.

Švagor Smrť

Švagor Charlieho Wrighta, George Roberts, sa stratil v roku 2012. Nešťastná udalosť bola uvedená v epizóde On Thin Ice of Yukon Men, ktorá sa zamerala na pátracie úsilie Robertovej rodiny a priateľov. Žiaľ, George bol nájdený mŕtvy v rieke Yukon 28. apríla toho roku.

Jeho smrť zapríčinila nehoda snežného stroja, keď sa vracal z loveckej výpravy.

Charlie, ktorý mal na starosti informovať svojich svokrovcov o Robertovej smrti, komentoval jeho smrť so smútkom: „George je preč, je to ako môj vlastný brat. Vyrastali sme spolu, žili sme spolu. Všetci sú tu blízko. Je to ako jedna rodina.'

Čistá hodnota

Čistý majetok Charlieho Wrighta sa v polovici roku 2020 odhaduje na 450 000 dolárov, čo je výsledkom jeho účinkovania v Yukon Men a jeho zárobkov za prácu rybára, lovca a prevádzkovateľa vodnej elektrárne.

Vzhľad

Charlie je silne stavaný muž bieleho etnika. Jeho oči a vlasy sú čierne, hoci jeho váha a výška nie sú známe.

Zaujímavosti

Charlie raz vyhlásil, že vo svojom meste nemôže zostať nažive bez zbrane, pričom uviedol, že je to životne dôležité pre jeho prežitie v aljašskej divočine.

Charlie na Yukon Men potvrdil, že vlci sú nemilosrdné zvieratá, ktoré ohrozujú životy ľudí. Po vyšetrovaní reportéra The Guardian Adama Welza je však počet smrteľných útokov spôsobených vlkmi neuveriteľne nízky: „Aj keď USA a Kanada držia viac ako 60 000 vlkov, našiel som len dva záznamy o smrteľných útokoch divých vlkov v týchto krajinách v roku posledných desať rokov“.

Charlieho manželka Cheryl je potomkom aljašských domorodých Američanov.