Nevyslovená pravda hviezdy „Poslednej Aljašky“ – Bob Harte

Bob Harte bol americký lovec, lovec, rybár a televízna osobnosť, narodený 23. januára 1951 v New Jersey v USA. Bol známy tým, že až do svojej smrti v roku 2017 účinkoval v televíznej reality show The Last Alaskans.

ObsahSkorý život

Bob bol jediným synom Vernona a Eleanor Harteových. Vyrastal v Jersey City, hral bejzbal a bol fascinovaný outdoorovými aktivitami, ako je poľovníctvo a rybolov, pričom si od útleho veku rozvíjal pocit nezávislosti. V mladosti mal Bobov starý otec na starosti učiť ho staviteľským zručnostiam, ktoré využil neskôr v živote.

O Bobovom vzdelaní nie je veľa informácií, aj keď je známe, že krátko navštevoval vysokú školu a odišiel, keď si namiesto toho vybral aljašský životný štýl.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Bob Harte bol vzácny druh ľudí, ktorých v tejto dobe príliš často nevidíte. Žil z pôdy a váľal sa s údermi. Žil život, o ktorom niektorí vonku len snívajú. Myšlienky a modlitby k nemu a jeho rodine. Bude chýbať a nebude zabudnutý. Ďakujeme, že zdieľate svoj život mimo siete a ste inšpiráciou pre ľudí, ktorí sa snažia vrátiť k jednoduchšiemu životu #thelastalaskans #bobharte #bushpeople #rewild #staywild

Príspevok zdieľaný používateľom Rob (@dubsurf) 26. júla 2017 o 17:36 PDT

Je známe, že Bob bol vášnivým jazdcom na motocykli, skúseným držiteľom strelných zbraní a „pilotom lietadla, hoci presný čas, kedy sa týmto zručnostiam naučil, je neistý.

Aljašské dobrodružstvá

Prvé roky

Nie je isté, kedy sa Bob začal zaujímať o aljašský životný štýl. Jeho záujem však určite upútali knihy, ktoré o tom čítal, čo ho viedlo k tomu, že sa vo veku 21 rokov definitívne presťahoval na juhovýchodnú Aljašku. Jeho prvé miesto bolo v kempingovom poli neďaleko Wrangellu, kde prežil niekoľko rokov zrejme sám v pasci.

Potom sa ponoril na sever do Fort Yukon a usadil svoj domov na rôznych miestach tejto oblasti. Práve tam sa zoznámil s rôznymi ľuďmi s rovnakým životným štýlom, vrátane jedného z jeho najbližších priatelia Heimo Kort , ako vyhlásil: „V marci 1976 som prvýkrát stretol Boba.

Keď som sa dostal do mesta, bolo nás tam sedem lovcov a všetci sme milovali lov a pasce, a preto sme to mali spoločné.

Existuje podozrenie, že v tom čase Bob stretol Nancy Becker, ktorá sa neskôr stala jeho manželkou.

Okolo roku 1977 a po opustenej pasci našiel Bob miesto, ktoré bude na ďalších 40 rokov nazývať domovom, v Brooks Range, rozšírení Skalistých hôr, väčšinou neobývaných. Harte v tejto oblasti nastavil vlastnú pascu, skúmal ju a žil z pôdy po celé desaťročia

Horská chata a rodina

Nie je presne isté, kedy sa Bob oženil s Nancy Harte (rodená Becker), hoci je známe, že v roku 1984 privítali svoju prvú a jedinú dcéru Taliciu.

pridané Fanklub Boba Harta na Piatok 20. mája 2016

V tom čase sa Bob usadil v Brooks Range, rodina žila oddelene a plynuli roky, kým sa k nemu konečne presťahovali spolu s prvým synom Nancy z predchádzajúceho manželstva menom Steve.

Život s rodinou priniesol Bobovi obrovské šťastie, ktorý na tieto časy spomínal najviac vzácne spomienky : „Rodina je pre mňa mimoriadne dôležitá. Nechcel by som byť niekým, kto nemá nič a niečo mám.'

Začiatkom 90. rokov Bob Harte cestoval do Ruska, kde sa zúčastnil výmeny lovcov medzi USA a krajinami východnej Európy. Harte, obzvlášť hrdý na takýto úspech, chytil a lovil s ruskými rodinami s úmyslom odstrániť kultúrnu a politickú priepasť, ktorá oddeľovala tieto dva národy po celé desaťročia.

Späť na Aljaške Harte pracoval na čiastočný úväzok ako tesár vo Fairbanks. Bohužiaľ, jeho manželstvo s Nancy sa skončilo v neznámom čase, ale napriek tomu jeho vzťah s dcérou zostal rovnaký.

Televízny debut – Poslední Aljaščania

Debut Boba Harteho v televízii bol v dokumentárnom seriáli The Last Alaskans, ktorý mal premiéru 25. mája 2015 na Animal Planet. Prehliadka je zameraná na rôzne rodiny žijúce v rôznych izolovaných oblastiach Arctic National Wildlife Refuge, najväčšieho prírodného úkrytu v USA. Hoci ľudská činnosť v tejto chránenej oblasti bola v roku 1980 vládou zakázaná, na ochranu jej citlivého ekosystému bolo siedmim ľuďom udelené povolenie na okupáciu, aby tam zostali žiť.

The Last Alaskans bol dobre prijatý divákmi, na ktorých zapôsobila nielen produkcia šou, ale aj životný štýl jej hviezd a jej stvárnenie, ako Neil Genzlinger z The New York Times zdôraznil: „Na rozdiel od iných predstavení sú tu snahy o obživu prezentované len ako fakty zo života. Pôsobivá časť série je prečo: prečo žiť takto? Odpovede sa rôznia, a hoci niekedy subjekty odpovedajú na otázku priamo, väčšinou sa ich dôvody vynárajú len pomaly, pretože pacientsky fotoaparát vám ich umožní spoznať.“

Prehliadka bola obnovená v roku 2016 na svoju druhú sezónu, teraz sa vysiela na súrodeneckej sieti Discovery Channel. Posledné vystúpenie Boba Harteho bolo v tretej sezóne show, ktorá sa vysielala v roku 2017.

Osobný život

dcéra

Talicia Harte utrpela v roku 2006 autonehodu, v dôsledku ktorej bola vo veku 22 rokov invalidná a vyžadovala si rozsiahle hodiny fyzickej terapie. Jej otec Bob, ktorý ju veľmi miloval, sa potom snažil zo všetkých síl, aby ju podporil: „Moja dcéra je veľmi podobná mne. Je to preživší. Je tvrdá ako klince. Talicia bola veľmi aktívna mladá žena, no potom sa jej stala nehoda. Stala sa zdravotne postihnutou od nejakého chlapíka, ktorý hovoril do svojho mobilného telefónu a šiel priamo do nej. mám 64 rokov. Neviem, koľko rokov mi zostáva, ale rád by som sa postaral o svoju dcéru,“ spomínal v epizóde The Last Alaskans.

Hoci Taliciin romantický život a rodinný stav nie sú známe, v roku 2016 porodila Bobovi jedinú vnučku Cornellu. Sľúbil, že im postaví chatku, aby mohli pohodlne bývať.

Zdravie

Bob Harte, ktorý prežil sám na izolovanom mieste na Aljaške, bol vždy v ohrození života. Avšak ešte predtým, ako zasvätil svoj život životu v divočine, rôznymi spôsobmi vzdoroval smrti. Bob nielenže prežil prejdenie na motorke a náraz na lietadlo dvakrát , mal tiež šťastie, že žil po tom, čo sa zastrelil a náhodne zaplavil svoj čln v mrazivej vode.

Jeho život bol opäť ohrozený, keď podstúpil operáciu mozgu a neskôr v živote mu diagnostikovali rakovinu. V každej situácii sa potvrdil vtip jeho priateľov a rodiny o tom, že má deväť životov.

Smrť

Potom, čo strávil celý deň oslavami svojho života so svojimi blízkymi, vo Fairbanks 21. júla 2017 Bob Harte zomrel pokojne v spánku vo veku 66 rokov po tom, čo roky bojoval s rakovinou.

V roku 2018 Bobova dcéra Talicia a jej mama Nancy poskytli rozhovor Príšery a kritici , sprevádzal prehliadku jeho chaty v horách a rozprával o svojich skúsenostiach s jeho smrťou.

Nancy tiež ponúkla úprimnú úvahu o jeho odchode: „Založil si tu svoj domov a páčilo sa mu tu. Bol tu on a jeho psy... je súčasťou celej tejto oblasti. Nie je to „jeho“ vlastníctvo, on je jeho súčasťou. Je to len živá bytosť s krajinou, so všetkým, čo je tu. Bol to teda jeho život. Bola to jeho radosť, jeho potešenie a miesto, kde našiel pokoj a šťastie, bolo práve tu... bol to Bob.“

Čistá hodnota

Odhadovaná čistá hodnota Boba Harteho bola v čase jeho smrti 600 000 dolárov v dôsledku jeho účinkovania v televíznom seriáli The Last Alaskans.

Fyzický vzhľad

Bob Harte bol muž bieleho etnika. Bol štíhlej postavy, mal blond vlasy a zelené oči. Bol vysoký 5 stôp, 1,75 metra a vážil 72 kg.

Zaujímavosti

Obľúbeným miestom Boba Harteho bola vysoká skala neďaleko jeho chaty v horách, ktorú nazval trón. Tam trávil čas, aby na samote obdivoval krajinu.

V Bobovom nekrológu jeho rodina prirovnala jeho život k piesni Franka Sinatru My Way.

Bob nesmierne miloval celú svoju rodinu a priateľov a v čase svojej smrti im bol vďačný.