• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda GOT Star – Mark Addy – Výška, čistá hodnota

Nevyslovená pravda GOT Star – Mark Addy – Výška, čistá hodnota

ObsahKto je Mark Addy?

Mark Ian Addy sa narodil 14. januára 1964 v Yorku v Anglicku a je hercom, ktorý sa preslávil najmä stvárnením postavy kráľa Roberta Baratheona počas prvej sezóny HBO Game of Thrones. Medzi ďalšie významné projekty, na ktorých pracoval, patria Atlantis, Still Standing a The Full Monty.

Bohatstvo MarkAddyho

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Marka Addyho odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobil úspešnou kariérou v herectve od roku 1987, pričom sa objavil v rôznych miestnych a hollywoodskych produkciách. Je známy aj svojou prácou v divadle, ako aj hlasovým herectvom.

Raný život a začiatky kariéry

Mark vyrastal v Yorku, pričom väčšina jeho rodiny pochádzala z tejto oblasti – jeho otec pracoval v sklárskom priemysle. Mark navštevoval gymnázium Nunthorpe, kde vzrástol jeho záujem o divadelné umenie, a po imatrikulácii sa zapísal na Kráľovskú akadémiu dramatických umení, kde ukončil trojročný program. RADA je jednou z najznámejších umeleckých inštitúcií v krajine.

Po ukončení štúdia debutoval v televízii v miniseriáli The Ritz, ktorý sleduje životy troch vyhadzovačov, ktorí pracujú v nočnom klube a ktorí musia chrániť svoje pracovisko pred konkurenčným majiteľom nočného klubu.

Nasledujúci rok bol obsadený do filmu A Very Peculiar Practice, ktorý sa vysielal na BBC dve sezóny. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov vystupoval hlavne ako hosť alebo príležitostná postava v rôznych populárnych reláciách, vrátane Married... with Children, The Syndicate, Heartbeat a Peak Practice. Objavil sa aj v komediálnej šou Bonkers.

Pokračovanie v televíznej práci a divadelných projektoch

Addy si získal trochu pozornosti svojím stvárnením Billa Millera v americkom sitcome Stále stojím , ktorý sa štyri roky vysielal na CBS.

Séria rozpráva príbeh robotníckej rodiny žijúcej v Chicagu – kvôli šou musel improvizovať s americkým prízvukom, a to úspešne napriek tomu, že predtým, ako bol obsadený v šou, nemal žiadne školenie. Pracoval aj na druhej sezóne The Thin Blue Line po boku Rowana Atkinsona v šou o snahách uniformovaných policajtov vo fiktívnom anglickom meste.

Počas práce na týchto televíznych projektoch sa súčasne objavil v niekoľkých divadelných projektoch, ako je revival Donkeys’ Years a v opakovaní filmu Veľa kriku pre nič, v ktorom stvárnil Dogberryho.

Ďalším pozoruhodným projektom, na ktorom pracoval, je Fram, v ktorom hral Hjalmara Johansena v príbehu prieskumníka Fridtjofa Nansena v jeho snahe dostať sa na severný pól. Hra tiež ukazuje jeho život po tomto úsilí, keď sa snaží pomôcť hladomorom postihnutému Sovietskemu zväzu. Medzi ďalšie hviezdy hry patrili Sian Thomas, Jeff Rawle a Jasper Britton.

Hra o tróny

V roku 2011 bol Mark obsadený do jednej z jeho najuznávanejších rolí Robert Baratheon v televíznom spracovaní Game of Thrones. Séria je založená na sérii románov Georgea RR Martina, spoločne označovanej ako Pieseň ľadu a ohňa.

Názov seriálu je prevzatý z prvej knihy série Hra o tróny a odohráva sa vo fiktívnom fantasy svete, na kontinente rozdelenom na sedem kráľovstiev geograficky, ale zjednotených pod jedným, ktorý sedí na Železnom tróne. Ponára sa hlboko do histórie fantasy sveta s politickými intrigami a nadprirodzenou hrozbou.

Bol súčasťou predstavenia počas jeho prvej sezóny, stvárnil kráľa kontinentu Westeros, ktorý získal kreslo po uzurpovaní predchádzajúcej tyranskej rodiny, ktorá držala trón, ale jeho postava musela byť zabitá, aby sa dej dal do pohybu. podobne ako jeho postava zomrela v knihe.

Napriek tomu, že bol súčasťou seriálu iba počas jeho prvej sezóny, výrazne ovplyvnil mnoho fanúšikov seriálu, ktorí ho z jeho úlohy stále poznali. Šou neskončila celkom dobre, pretože hoci mala počas svojho trvania vo všeobecnosti pozitívne recenzie, jej koniec zanechal veľa jej fanúšikov a kritikov. rozdelený . Pri nakrúcaní Game of Thrones priznal, že jednou z najťažších vecí, ktoré sa pri natáčaní bolo naučiť, bola jazda na koni. Pochválil tiež, že produkcia seriálu bola podobná mnohým celovečerným filmom, na ktorých pracoval.

Kariéra po hre o tróny

Krátko po odchode z Game of Thrones bol Addy obsadený do televízneho seriálu Trollied ako postava Andyho. Britská show sa odohráva vo fiktívnom supermarkete a sleduje životy zamestnancov, ktorí tam pracujú. Zostal v šou dva roky a potom prešiel k svojmu ďalšiemu veľkému projektu Atlantis, v ktorom stvárňuje grécku mytologickú postavu Herkula. Predstavenie je inšpirované gréckou mytológiou, ako aj legendami, ktoré obklopujú fiktívny ostrov Atlantída. Pred šou zostal dve sezóny zrušenie .

Bol tiež veľmi aktívny vo filmoch, hoci začiatkom roku 2010 si od nich dal dlhú prestávku, aby sa mohol sústrediť na svoju televíznu prácu.

V roku 2018 nahovoril koňa Clyda vo filme Mary Poppins Returns, v ktorom si zahrali Emily Blunt a Lin-Manuel Miranda. Jedným z jeho najnovších projektov je film Downton Abbey, ktorý vytvoril scenárista rovnomenného televízneho seriálu Julian Fellowes.

Osobný život

Mark sa oženil s Kelly Biggs v roku 1996 a majú spolu tri deti. O svojom vzťahu a rodine veľa nehovorí, radšej oddeľuje svoju kariéru od osobného úsilia. Vo voľnom čase rád chodí na zjazdy fanúšikov, akcie a charitatívne akcie. Bol tiež pozvaný, aby prednášal v rôznych vzdelávacích inštitúciách, dokonca aj na začiatku Yorkskej univerzity, kde získal čestný titul za jeho úspechy.