• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda dcéry Whoopi Goldbergovej, Alex Martin

Nevyslovená pravda dcéry Whoopi Goldbergovej, Alex Martin

ObsahKto je Alex Martin?

Alexandrea Martin sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 9. mája 1973 – jej znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Je filmová producentka a herečka , ale možno najlepšie známa tým, že je dcérou slávnej americkej herečky, komičky a autorky Whoopi Goldberg.

Detstvo a vzdelanie

Alex bola vychovaná v Los Angeles Whoopi a otcom jej prvého manžela Alexa Alvinom Martinom, za ktorého bola vydatá v rokoch 1973 až 1979, keď sa z neznámych dôvodov rozviedli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Celebalore✨✨✨ (@celebalore)

Potom, čo sa jej matka v roku 1986 vydala za režiséra a kameramana Davida Claessena, on sa o oboch veľmi staral, no s Whoopi sa v roku 1988 aj tak rozviedli. V roku 1994, keď sa Alex už odsťahovala, sa Whoopi vydala za Lyla Trachtenberga, no manželstvo trvalo len chvíľu. rok.

Alex bola motivovaná jej matkou, aby rozbehla hereckú kariéru a Whoopi jej tiež pomohla získať prvé úlohy. Navštevovala miestnu strednú školu, na ktorej hrala futbal a behala na dráhe – rodina a učitelia ju povzbudzovali, aby sa venovala kariére modelky. po imatrikulácii v roku 1991 Alex sa rozhodla zamerať sa na svoju hereckú kariéru, a nie na vysokoškolské štúdium.

Kariéra ako herečka a filmová producentka

Alex debutovala vo filme (bez uvedenia autora) v roku 1985, keď hrala The Little Girl v dráme The Color Purple, ktorú napísali Menno Meyjes a Alice Walker a režíroval Steven Spielberg a v ktorej si zahrali Danny Glover, Whoopi a Oprah Winfrey. Príbeh sleduje černošku, ktorá je po viac ako 40 rokoch zneužívania otcom a inými mužmi konečne na slobode. Film bol obrovským úspechom, získal 14 ocenení, pričom bol nominovaný na 23 ďalších, vrátane 11 Oscarov.

V roku 1993 si Alex zahrala Mannerjay’s Scribe v akčnom dobrodružnom komediálnom filme Quest of the Delta Knights, ktorý však získal slabé ohlasy, potom v tom istom roku hrala The Classroom Kid v rodinná komédia Sister Act 2: Back in the Habit , v ktorom si zahrala jej matka v úlohe predvádzačky, ktorá sa prezlečie za sestru Mary Clarence a začne učiť katolíckych študentov hudbu. V roku 1994 sa Alex stala Miss Golden Globe počas odovzdávania cien Golden Globe Awards v roku 1994.

Tri ďalšie Alexove vystúpenia boli v komediálnom filme Americkí intelektuáli z roku 1999, v ktorom hrala Hugha, v rodinnej komédii z roku 2001 Call Me Claus, v ktorej si zahrala jej matka, a v thrillerovom dramatickom filme z roku 2003 Strange as Angels, ktorý napísal a režíroval Francisco Roel.

Alex tiež produkoval dva filmy: krátku animovanú drámu Descendants z roku 2008 a krátku komédiu Sensitive Men z roku 2018.

Milovať život a priateľa

Alex chodila s neznámym mužom v roku 1989 a majú spolu dcéru menom Amarah Skye, ktorá sa narodila 13. novembra toho roku – Alex a muž sa krátko nato rozišli a identitu muža dodnes tají.

Potom sa vydala za filmového producenta Bernarda Deana a v roku 1995 porodila ich dcéru Jerzey, ako aj syna Masona v roku 1998. Začiatkom 21. storočia sa Alex a Bernard z neznámych dôvodov rozviedli a Alex zostala viac ako päť rokov slobodná. predtým, ako sa ona a Bernard opäť stretli, a potom sa 15. októbra 2011 druhýkrát oženil – odvtedy spolu žijú.

Alex je teraz babičkou, pretože jej dcéra Amarah porodila Charli Rose Burr-Reynaud.

Záľuby a iné záujmy

Alex vyrastala veľmi blízko svojej matke a obaja spolu cestovali vždy, keď Whoopi musela pracovať v inom meste alebo štáte – takto sa Alex začala zaujímať o cestovanie a teraz je po celom svete a navštevuje niektoré z najatraktívnejších miest. na každom kontinente.

Je milovníčkou zvierat, ktorá mala počas dospievania viacero domácich miláčikov a dnes má dve mačky a psa.

Alex sa ako tínedžer zaujímal o tanec a venoval sa jazzu a modernému džezu, než sa mu vzdal pred dovŕšením 18 rokov.

Má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Denzel Washington, Johnny Depp a Julia Roberts, a niektoré z jej obľúbených filmov sú Fences, franšíza Piráti z Karibiku a The Runaway Bride.

Vek a výška

Alex má 47 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 1,8 metra a váži okolo 71 kg. Od októbra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov, zatiaľ čo čistý majetok jej matky je údajne viac ako 45 miliónov dolárov.

Kto je Whoopi Goldberg?

Caryn Elaine Johnson sa narodila v New Yorku v USA 13. novembra 1955 – jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. Uznanie získala v roku 1985, keď stvárnila Celie vo filme The Color Purple.

Whoopi vychovala jej matka Emma Johnson, ktorá bola učiteľkou a zdravotnou sestrou, keďže jej otec Robert James Johnson Jr., ktorý bol baptistickým duchovným, opustil rodinu z neznámych dôvodov. Whoopi pred prestupom do St Columba študovala na St Washington Irving High School, z ktorej vypadla . V polovici 70-tych rokov sa presťahovala do Berkeley v Kalifornii, kde pracovala na viacerých zamestnaniach, aby sa finančne uživila, pričom bola aj členkou divadelného súboru – Blake Street Hawkeyes.

Jedna z prvých rolí Whoopi bola v dramatickom filme Citizen: I'm Not Losing My Mind, I'm Giving It Away, a potom vytvorila svoj vlastný stand-up The Spook Show, ktorý sa potom dostal na Broadway a všimol si ho Steven Spielberg, ktorý následne obsadil Whoopi do The Color Purple.

Objavila sa v mnohých filmoch, ale nepodarilo sa jej upútať veľkú pozornosť, kým jej ponúkli rolu jasnovidky v romantickom fantasy thrilleri Ghost, v ktorom hrali Patrick Swayze a Demi Moore – za svoj výkon získala Whoopi Oscara za najlepšiu Herečka vo vedľajšej úlohe, prvá černoška, ​​ktorá ho vyhrala po približne 50 rokoch.

Dva z jej nasledujúcich pozoruhodných výkonov boli v psychologickej dráme Girl, Interrupted, v ktorej hrali Winona Ryder a Angelina Jolie, a v komédii Rat Race, v ktorej hral Rowan Atkinson.

V roku 2001 na svoje narodeniny získala Whoopi hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy a potom sa objavila v mnohých filmoch a televíznych seriáloch – jej ďalší pozoruhodný výkon prišiel v roku 2017, keď dala hlas Ursule v hudobnom fantasy filme Descendants 2.

Whoopi je filantrop a podporovateľ LGBT komunity a už viac ako desať rokov pozýva priamych ľudí, aby podporili gayov, lesby a bisexuálov.

V poslednom období bojovala so sepsou a zápalom pľúc, čo bolo príčinou jej krátkej absencie v šou The View, ktorú moderuje od 4. septembra 2007.