• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda člena Hollandovej rodiny – Sam Holland

Nevyslovená pravda člena Hollandovej rodiny – Sam Holland

ObsahKto je Sam Holland?

Sam Holland sa narodil 14. februára 1999 v Kingston-upon-Thames, Surrey, Anglicko, a je hercom, ako aj osobnosťou sociálnych médií, najlepšie známym ako brat herca Toma Hollanda. Jeho brat získal medzinárodné uznanie vďaka svojej úlohe Petra Parkera – alebo Spider-Mana – v Marvel Cinematic Universe (MCU). Sam si získal slávu inými prostriedkami, väčšinou online prostredníctvom sociálnych médií. Je tiež ctižiadostivý herec.

Čistá hodnota Sama Hollanda

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Sama Hollanda odhaduje na viac ako 200 000 dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra na sociálnych médiách. Veľkú pozornosť si získal pre svoje kanály YouTube, na ktorých spolupracuje so svojimi bratmi.

pridané Sam Holland na Nedeľa 13. októbra 2013

Čas ukáže, či sa podobne ako jeho starší brat dostane aj na hereckú dráhu.

Raný život a začiatky kariéry

Sam vyrastal vo veľmi umeleckej rodine, pričom jeho rodičia povzbudzovali všetky svoje deti, aby pokračovali vo svojom tvorivom úsilí. Obaja jeho rodičia pracovali v zábavnom priemysle – jeho starší brat Tom študoval za herca. Sam pôvodne nemal v úmysle venovať sa herectvu, pretože ho to až tak nezaujímalo, ale keď sa počas pracovných dní pridal k svojmu otcovi, čoskoro sa oň začal zaujímať, plameň, ktorý sa zmenil na spaľujúcu vášeň. Mal však pred sebou ešte dlhú cestu, kým sa dostal po bratových stopách.

Dosiahol trochu slávy vďaka popularite svojho brata a začal to využívať a vytváral platformy sociálnych médií, aby zarobil na zvedavosti verejnosti. To sa ukázalo ako úspešné a jeho účty na Twitteri aj Instagrame si získali obrovskú sledovanosť – na svojich účtoch uvádzal svojho staršieho brata Toma spolu so svojím dvojčaťom Harrym.

Kariéra a profesionálne herectvo na YouTube

Samovo dvojča Harry vyvinulo iný záujem o film namiesto herectva vytváranie krátke filmy. Sam povzbudil svoje dvojča a tiež získal záujem o jeho prácu. Dvojica začala spolupracovať a zdieľať svoje výtvory so svetom spustením kanála na YouTube.

Platforma na zdieľanie videí je jednou z najpopulárnejších stránok na internete, ktorá každý deň priťahuje obrovské množstvo návštevnosti. Dvojica začala propagovať svoju prácu vo filmoch a na svojom kanáli zverejnila niekoľko s názvom The Holland Shorts.

V roku 2012 urobil svoj prvý krok ako profesionálny herec, obsadil ho do katastrofického filmu The Impossible, v ktorom hrali Naomi Watts a Ewan McGregor. Film je založený na skúsenosti lekárky Marie Belonovej počas cunami v Indickom oceáne v roku 2004, ktoré spôsobilo silné podmorské zemetrasenie s magnitúdou 9,1 stupňa Richterovej stupnice. Po dopade na pevninu cunami narástla na viac ako 30 metrov a zabila viac ako 200 000 ľudí v 14 krajinách.

Považuje sa za jednu z najsmrteľnejších prírodných katastrof v histórii, pričom India je jednou z najviac postihnutých. Film sa ukázalo ako úspešné , ktorá získala väčšinou pozitívne recenzie, pričom Naomi Watts bola za svoj výkon nominovaná na Oscara.

Nedávne projekty

Po svojom prvom filmovom vystúpení pracoval Sam po boku svojho staršieho brata Toma na svojom prvom celovečernom réžii s názvom Tweetujte . Krátky príbeh rozpráva príbeh chlapca, ktorý navštívi svojho starého otca a pomôže mu postaviť vtáčiu búdku, a vystupoval v ňom aj jeho otec, ktorý účinkoval a pomáhal s réžiou.

V priebehu rokov sa objavilo množstvo rodinných videí, väčšinou prevzatých z domácich videí. Kanály fanúšikov a profily fanúšikov vyšli na svetlo, pričom mnohé sa zameriavali na súrodencov Hollandovcov. Jeho ďalším projektom by bol krátky film jeho dvojčaťa s názvom Roses for Lily, ktorý bol zverejnený online. Začal tiež chodiť na hodiny herectva a trénoval ho Tom. Potom, čo bol jeho starší brat obsadený ako Spider-Man, súrodenci začali online súťaž, v ktorej víťazi získali voľné vstupenky na premiéru Spider-Man: Homecoming.

Bratia dokonca vytvorili špecifický kanál YouTube na vyhlásenie víťazov, ale on nebol prítomný počas premiéry z dôvodov, ktoré neboli zverejnené - zvyšok jeho rodiny bol videný kráčať po červenom koberci.

Jedným z jeho najnovších projektov je video s názvom The Holland Boys: Tom Holland and his Brothers, ktoré je ďalšou funkciou YouTube.

Brat – Tom Holland

Thomas Stanley Holland študoval na BRIT School for Performing Arts and Technology s úmyslom pokračovať v kariére herectva. Začal účinkovaním v mnohých divadelných predstaveniach v Británii, než nakoniec prerazil v Hollywoode vďaka úlohe v The Impossible. Následne bol obsadenie ako Spider-Man, s reštartom postavy určenej pre Marvel Cinematic Universe, ktorá je jedným z medzinárodne najuznávanejších a najoslavovanejších superhrdinov z Marvel Comics.

Prvýkrát sa objavil ako postava v Captain America: Civil War, čo viedlo k jeho prvému sólovému filmu Spider-Man: Homecoming. Vďaka tomuto výkonu sa stal medzinárodnou hviezdou a objavil sa aj v nasledujúcich filmoch Avengers: Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame.

Jedným z jeho najnovších filmov ako postavy je Spider-Man: Far From Home, ktorý vyšiel v roku 2019 a zaoberá sa následkami Endgame z jeho pohľadu. Zatiaľ čo Holland je do značnej miery známy tým, že stvárňuje Petra Parkera, veľa úspechov dosiahol aj za svoju prácu mimo MCU.

Medzi jeho ďalšie filmy patria In the Heart of the Sea a The Current War. Počas svojej kariéry získal množstvo ocenení vrátane cien Hollywood Film Awards, Goya, Teen Choice, Saturn, Young Artist a London Film Critics’ Circle Awards.

Osobný život

Je známe, že Sam je slobodný, keďže on a jeho dvojča sú ešte mladí, zjavne nemajú v úmysle venovať sa romantike. S úspechom svojho staršieho brata dúfa, že jedného dňa urobí prelom aj v tomto odvetví.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nikon Z6

Príspevok zdieľaný používateľom @ samholland1999 dňa 9. októbra 2019 o 13:31 PDT

Pokračuje v zdokonaľovaní svojich schopností v herectve, hoci jeho popularita na sociálnych sieťach mohla trochu odviesť jeho pozornosť.

Vo voľnom čase sa rád zapája do rôznych charitatívnych akcií. Spolupracoval najmä s The Brothers Trust Charity , ktorú založil po boku svojich súrodencov. Spolupracuje aj s organizáciou The Lunchbowl Network, ktorej cieľom je pomáhať podvyživeným deťom v Keni. Ďalšou kauzou, s ktorou spolupracuje, je Momentum, ktoré založila nemocnica v Kensingtone, kde sa on a jeho súrodenci narodili.