• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda Chucka Connorsa: Manžel, čistá hodnota, Wiki

Nevyslovená pravda Chucka Connorsa: Manžel, čistá hodnota, Wiki

Chuck Connors bol americký herec a profesionálny hráč baseballu a basketbalu, narodený 10. apríla 1921 v Brooklyne, New York City, USA. Je známy svojou nezabudnuteľnou úlohou v televíznom seriáli The Rifleman a filme Old Yeller.

ObsahSkorý život

Kevin Joseph Aloysius Connors sa narodil ako jediný syn Marcelly a Albana Connorsových, írskych prisťahovalcov z Newfoundlandu a Labradoru. Veľká hospodárska kríza v roku 1930 zanechala jeho otca roky nezamestnaného a jeho matka sa stala oporou rodiny tým, že pracovala v kancelárskych budovách a umývala podlahy.

To viedlo k tomu, že Kevin a jeho mladšia sestra Gloria vyrastali a čelili drsnosti chudoby. Vo svojom detstve a podľa rímskokatolíckej tradície svojej rodiny, Connors sa stal oltárnikom v škole Sunset Park’s Our Lady of Perpetual Help Basilica, ktorú tiež navštevoval.

Chuck Connors, The Rifleman 1960 http://myvintagephotos.com/product_info.php?products_id=1223

pridané MyVintagePhotos.com na štvrtok 10. apríla 2014

Connors od detstva prejavoval úžasnú fyzickú zdatnosť a talent v rôznych športoch, zručnosť, vďaka ktorej mohol hrať v miestnom bejzbalovom tíme Bay Ridge Celtics a kde stretol trénera Johna Flynna, ktorý Connorsovi pomohol získať štipendium na navštevovať Adelphi Academy. Okrem hrania futbalu a basketbalu počas stredoškolských rokov sa Connors stal cenným prínosom pre svoj bejzbalový tím. Údajne dostal množstvo štipendijných ponúk na štúdium na rôznych vysokých školách.

Nakoniec si však vybral Seton Hall University v New Jersey, kde hral v univerzitnom basketbalovom aj bejzbalovom tíme.

Zmena mena

Hovorí sa, že Kevin si počas vysokoškolských rokov zmenil meno, pretože sa mu nepáčilo jeho krstné meno Kevin.

Po príbehu, ktorý vyrozprávala jeho sestra Nancy v roku 1997, sa Connors rozhodol prijať meno, ktoré považoval za vhodné pre neho, a skúsil to s rôznymi prezývkami ako Lefty, Stretch a nakoniec Chuck, ktoré vznikli zo zvyku, ktorý by kričal zo svojej prvej základnej pozície. na džbán 'Hoď mi to, baby, vrhni mi to!'.

Iné zdroje však protirečia tejto povesti a dokonca aj Connorsovi v roku 1945 povedal niečo iné : ‚Oslovili ma Chuck, keď som začal hrať baseball, pretože si mysleli, že Kevin je zženštilý‘. Rok, kedy oficiálne začal byť takto známy, teda nie je zverejnený.

Kariéra

Baseball – prvé kroky

Connors bol od detstva vášnivým fanúšikom teraz zmiznutých Brooklyn Dodgers.

Jeho sen o vstupe do tímu sa stal skutočnosťou v roku 1940, keď podpísal zmluvu, že s ním bude hrať v nižšej lige, pričom štúdium nechal bokom v prospech bejzbalu. Jeho pobyt u Dodgers bol však krátkodobý, pretože bol pridelený do ligy triedy D v Arkansase. V roku 1941 podpísal zmluvu s Norfolk Tars z Piedmont League a počas svojho ročného pobytu s nimi odohral celkovo 72 zápasov.

armáda - 1942

Dňa 20. októbra 1942 Connors opustil ligu, aby sa prihlásil do americkej armády, aby slúžil svojej krajine počas druhej svetovej vojny. Bol umiestnený vo Fort Campbell v Kentucky ako inštruktor v tankovej vojne a bol oficiálne prepustený v roku 1946.

Medzi basketbalom a bejzbalom

Po skončení vojny sa Chuck Connors vrátil k športu, aj keď sa k bejzbalu nevrátil hneď, ale namiesto toho hral v tíme Národnej basketbalovej ligy (NBL) Rochester Royals a zúčastnil sa s nimi 14 zápasov až do svojho odchodu v marci toho roku. , vraciam sa k bejzbalu trénovať s New York Yankees.

Po víťazstve v National Baseball Minor League s malým tímom Yankees bol Connors preložený do Brooklyn Dodgers a pripojil sa k jeho farmárskemu klubu v Newporte vo Virgínii. S týmto tímom si získal dobrú povesť ako hráč a stal sa jedným z hlavných potenciálnych kandidátov stať sa súčasťou hlavného tímu Dodgers.

Na jeseň roku 1946 sa Connors vrátil k svojej ďalšej kariére a pripojil sa k Basketball Association of America a podpísal zmluvu s novovytvoreným Boston Celtics. Jeho úloha v tíme však nebola taká sľubná: „Som presvedčený, že mojou najväčšou hodnotou pre Celtics bolo to, že som prednášal po večeri. Zdá sa mi, že som viac vystupoval na verejnosti pre tím, ako som hral v prvej sezóne. Poslali ma do celého Nového Anglicka na rečnícke stretnutia.

Napriek tomu si Connorsa vždy pamätali ako legendu Národnej basketbalovej asociácie (NBA), pretože bol prvým hráčom, ktorý rozbil dosku.

Baseball – profesionálna liga

V roku 1947 Connors definitívne opustil basketbal, keď si všimol, že stráca fyzickú kondíciu pre bejzbal: „Koncom februára som musel odísť z Celtics na jarnú prípravu a zistil som, že som v skvelej forme, pretože som celú zimu behal po palubovkách. . Ale kvôli tomu som zistil, že moje nohy sú v skutočnosti oveľa ťažšie dostať sa do kondície. Myslím, že moje baseballové nohy veľmi trápil basketbal.

Späť s Brooklyn Dodgers bol Connors poslaný hrať v jeho tíme Class-AA Mobile v Alabame, pomaly stúpajúc v ligovom reťazci. To ho viedlo k tomu, že bol poverený hrať v špičkovom klube v Montreale. Hoci jeho úsilie bolo kompenzované víťazstvom v Medzinárodnej lige, nebol blízko k tomu, aby sa stal prvým hráčom na ihrisku Dodgers. Jeho hravá a komediálna povaha mu však pomohla a získal si dobrý imidž v médiách, o ktorých si manažéri mysleli, že budú pre tím pozitívom.

To ho viedlo k tomu, že sa v roku 1949 stal prvým mužom na základni Dodgera.

Počas jedného z jeho prvých zápasov s tímom ho zasiahla loptička do úst a previezli ho do nemocnice. Táto nehoda ho stála dva exhibičné zápasy a tretí prehral. Nakoniec bol Connors rozhodnutím trénera posadený na lavičku.

Krátko po tejto udalosti sa manažéri rozhodli presunúť Connorsa do farmárskeho tímu Los Angeles Angels, čo malo za následok jeho priazeň, keďže v Kalifornii sa stretol s rôznymi producentmi, režisérmi a ďalšími ľuďmi zo zábavného priemyslu.

Herectvo

Počas hrania s Angels dostal Connors telefonát od režiséra Billa Gradyho, aby ho otestoval na malú rolu vo filme Pat a Mike. Connorsovi to dobre poslúžilo, pretože cítil, že našiel svoju ďalšiu kariéru: „Hneď som povedal, toto je moja raketa.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#ChuckConnors je ikona TV Western pre #TheRifleman ⠀ ⠀ Vidieť ho v dvojdielnom #GunsOfParadise— 4p ET na #getTV.

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 30. júla 2020 o 11:30 PDT

Keď som hral s Tracy a Hepburn, bol som vo veľkej lige oveľa rýchlejšie, ako som tam prišiel v bejzbale.

Aj keď pokračoval v hraní baseballu, jeho herecké vystúpenia sa neustále zvyšovali a do roku 1952 mal úlohy v rôznych filmoch, ktoré mu zabezpečili lepší príjem ako jeho kariéra v športe. V roku 1953 oficiálne opustil baseball, hoci on bol vždy vďačný za to, čo mu to dalo: ‚Bejzbal mi nič nedlží. Vďačím za všetko, čo mám, a za veľa z toho, čo dúfam, že budem mať. Baseball mi urobil vstup do filmového priemyslu nesmierne ľahším, ako by som to dokázal sám. Najväčšej hre na svete budem navždy zadlžený.'

Vo svojej hereckej kariére sa Connors objavil v niekoľkých filmoch, vrátane Move Over Darling, Soylent Green a Flipper. Stal sa tiež opakovaným televíznym hercom s úlohami v seriáloch ako Dear Phoebe, Hey, Jeannie! a tu je Lucy.

Boli tu však dve úlohy, ktoré upevnili jeho kariéru v Hollywoode. Prvýkrát sa objavil ako Burn Sanderson v Disneyho dobrodružnom filme Old Yeller v roku 1958. S touto postavou si získal srdcia divákov a priviedol ho k tomu, aby bol obsadený do hlavnej úlohy The Rifleman ako Lucas McCain. Západná séria trvala päť rokov od roku 1958 do roku 1963 a bola by najuznávanejším hereckým dielom jeho kariéry.

Osobný život

Romantický život

Connors sa prvýkrát oženil v roku 1948 s Elizabeth Riddel, s ktorou sa stretol na bejzbalovom zápase. Pár mal spolu štyroch synov menom Michael, Jeffrey, Stephen a Kevin, ale nakoniec v roku 1961 požiadali o rozvod.

V roku 1963 sa Connors oženil s Kamalou Devi, jeho predstaviteľkou v Geronime. Pár nemal žiadne deti a rozviedol sa v roku 1973.

V roku 1973 sa Connors stretol s herečkou Faith Quabius počas filmu Soylent Green a o štyri roky neskôr sa vzali. Spojenie však trvalo krátko a v roku 1979 požiadali o rozvod.

Connorsov posledný verejne známy romantický vzťah bol s Rose Mary Grumleyovou, ktorá s ním bola až do smrti.

Smrť

Dňa 10. novembra 1992 Connors zomrel v zdravotnom stredisku v Los Angeles v dôsledku komplikácií súvisiacich s rakovinou pľúc, chorobou vyplývajúcou z jeho desaťročia trvajúceho zvyku fajčiť, hoci ho v roku 1972 vzdal.

Čistá hodnota

Chuck Connors mal odhadovanú čistú hodnotu 5 miliónov dolárov, čo je výsledkom jeho kariéry herca a profesionálneho basketbalového a baseballového hráča.

'The Rifleman' s Chuckom Connorsom v hlavnej úlohe odvysielal svoju poslednú pôvodnú epizódu v tento deň v roku 1963. Séria ABC mala päť…

pridané Klasický Hollywood | Los Angeles Times na Piatok 8. apríla 2016

Fyzický vzhľad

Chuck Connors bol muž amerického etnika. Jeho pôsobivá postava a definované črty tváre mu dodali drsný vzhľad. Bol vysoký 6 stôp 6 palcov (1,98), hoci jeho hmotnosť nie je známa. Vlasy mal tmavohnedé a oči modré.

Zaujímavosti

Zaujímal sa o charitu a založil vlastnú organizáciu Chuck Connors Charitable Foundation.

Connors bol podporovateľom Republikánskej strany, rozvíjal si blízke priateľstvo s Richardom Nixonom a viedol kampaň za Ronalda Reagana, bývalého kolegu v hereckej profesii.

Connors sa v roku 1973 stretol s vodcom Sovietskeho zväzu Leonidom Brežnevom a daroval mu dva kolty so šiestimi zbraňami.

Jeho otec získal americké občianstvo v roku 1914 a jeho matka v roku 1930.