• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda Charltona Hestona: Čistá hodnota, manželka, deti

Nevyslovená pravda Charltona Hestona: Čistá hodnota, manželka, deti

Charlton Heston bol americký herec a aktivista narodený 4. októbra 1923 vo Wilmette, Illinois, USA. Je známy tým, že hral vo filmových trhákoch, ako sú Desať prikázaní a Ben-Hur.

ObsahSkorý život

John Charles Carter bol najstarším dieťaťom Lilla Charlton a Russel Whitford Carter, anglického a škótskeho pôvodu. Je známe, že jeho predkovia prišli do Severnej Ameriky začiatkom roku 1600.

Napriek tomu, že sa John Charles narodil v Illinois, vyrastal v skutočnosti v Michigane, kam sa jeho rodina presťahovala, keď bol dieťa kvôli práci svojho otca. Vo svojom novom domove v St. Helen John vyrastal v izolovanom vidieckom prostredí spolu so svojimi dvoma mladšími súrodencami Lillou a Alanom až do rozvodu ich rodičov v roku 1933.

Charlton Heston, sa narodil v tento deň v roku 1923. R.I.P.

pridané Zlatý vek Hollywoodu na štvrtok 3. októbra 2013

Krátko po druhom sobáši ich matky s Chesterom Hestonom sa deti presťahovali späť do svojho rodného mesta v Illinois a deti prijali priezvisko svojho nevlastného otca.

Hoci je isté, že Hestonovo krstné meno bolo v čase jeho narodenia John Charles, jeho meno bolo zmenené niekedy počas jeho detstva, ako záznamy z roku 1930 ukazujú, že bol Charlton J. Carter vo veku šiestich rokov – Charlton bolo pôvodne rodným menom Hestonovej starej mamy Marian. . Po rozvode so svojím prvým manželom Charlesom Bainesom sa znova vydala za Williama Henryho Lawtona a prinútila svoje deti – vrátane Lilla – prijať priezvisko, aby sa vzdialili od svojho otca.

Pokiaľ ide o jeho vieru, Heston sa narodil v episkopálnej rodine a po zvyšok svojho života sa za ňu považoval. Často zdôrazňoval svoje potešenie z aspektov kresťanskej viery.

Hoci neexistujú žiadne informácie o Hestonovom základnom vzdelaní, vedelo sa, že navštevoval strednú školu v New Trier, ako pripomenul vo svojej autobiografii The Actor's Life z roku 1976: „Všetky deti hrajú predstierané hry, ale ja som to robil viac ako väčšina. Aj keď sme sa presťahovali do Chicaga, bol som viac-menej samotár. Bývali sme na predmestí North Shore, kde som bol vychudnutý hlupák z lesa a všetky ostatné deti sa zdali byť bohaté a vedeli o dievčatách.“

Charlton Heston

Nielenže sa počas stredoškolských rokov stal zanieteným tenistom, ale po účasti v tínedžerskom predstavení sa uňho prejavil aj záujem o herectvo. Nakoniec ho tento záujem priviedol k získaniu štipendia na drámu, aby mohol navštevovať Northwestern University.

Na vysokej škole mal Heston svoju prvú hereckú skúsenosť v amatérskom filme Peer Gynt od Davida Bradleyho. Našiel si aj vedľajšiu prácu ako model, ktorá mu pomáhala uživiť sa počas študentských rokov.

Kariéra

Vojenské

Charlton Heston narukoval do amerického vojenského letectva v roku 1944, počas druhej svetovej vojny. Slúžil na Aljašských Aleutských ostrovoch ako letecký strelec, pilotoval Mitchell B-25. Počas svojho pôsobenia v jedenástej letke vzdušných síl bol Heston povýšený do hodnosti seržanta.

Herectvo

Po skončení vojny sa Heston presťahoval do New Yorku, kde hľadal pracovné príležitosti ako herec. Netrvalo dlho, kým ho obsadili do Antonyho a Kleopatry na Broadwayi, vďaka čomu získal skutočné skúsenosti v zábavnom priemysle.

Heston strávil nejaký čas v New Yorku, ale v roku 1949 sa presťahoval do Los Angeles a získal malú rolu v televíznom seriáli Suspense a potom hral rôzne postavy v Studio One. Bol obsadený ako Marc Antony vo filme Julius Caesar z 50. rokov, po ktorom nasledovala jeho prvá hlavná úloha vo filme Dark City, ktorý režíroval William Dieterle. Hoci boli tieto inscenácie pomerne skromné ​​a ešte sa nepreslávil, zanechal dobrý dojem na ikonického režiséra Cecila B. DeMilleho, ktorý sledoval jeho výkon, a ponúkol mu rolu v Najväčšej šou na Zemi ako manažéra cirkusu.

To bolo veľké šťastie pre Hestonovu kariéru, ktorý dostal dobré kritiky týkajúce sa jeho herectva, a film nakoniec získal Oscara za najlepší film v roku 1952.

Heston sa potom objavil vo filme The President’s Lady v roku 1953, čo bola nielen jeho prvá dôležitá hlavná úloha, ale stala sa aj prvým historickým filmom jeho kariéry. Nasledujúce tri roky Heston účinkoval v rôznych produkciách, vrátane televízneho seriálu Medallion Theatre a Danger.

Heston si potom zahral v rôznych filmoch, ako napríklad Bad for each other, The Naked Jungle a Secret of the Incas, sériu hlavných úloh, ktoré ho priviedli k jednému z najdôležitejších diel svojej kariéry, a postave, pre ktorú by bol spomínaný na ďalšie roky, ako Mojžiš vo výpravnej dráme Cecila B. DeMilleho Desať prikázaní, ktorá mala premiéru v roku 1956.

V tom čase a necelých desať rokov svojej kariéry sa Heston stal jedným z najchválenejších hercov svojej generácie a jeho vzostup slávy bol nezastaviteľný. Jeho ďalšie úlohy boli rovnako dobré, keďže mal možnosť spolupracovať s viacerými veľkými menami z brandže, napríklad s režisérom Dotyku zla Orsonom Wellesom.

V roku 1959 Heston vyhral svoj prvý Oscara za najlepšieho herca za hlavnú úlohu vo vysoko uznávanom Ben-Hurovi od Williama Wylera. Táto úloha tiež potvrdila jeho miesto obľúbeného hollywoodskeho herca pre historické úlohy.

Hoci Ben-Hur bol retrospektívne vrcholom Hestonovej kariéry, následne sa objavil v rôznych filmoch, medzi ktoré patrí El Cid v roku 1961, 55 dní v Pekingu v roku 1963, Agónia a extáza a Najväčší príbeh, aký kedy bol vyrozprávaný v roku 1965.

Napriek jeho úspechu v hraní historických postáv zostali westerny obľúbeným filmovým žánrom Charltona Hestona a našťastie pre neho mal príležitosť hrať vo filmoch tohto typu, ako je Will Penny.

Planéta opíc bola Hestonovým prvým vpádom do sci-fi, po ktorom nasledovalo menšie vystúpenie v jeho pokračovaní. Objavil sa aj vo filmoch The Omega Man či Soylent Green a do konca kariéry mal jeho herecký repertoár takmer sto filmov.

Politický aktivizmus

liberálne

Ešte pred účasťou na politických otázkach bol Heston považovaný za významnú postavu pre Američanov: „(on) je stelesnením hviezdy, ktorá predstavuje morálne istoty a vlastenecké presvedčenie, ktoré charakterizovalo Hollywood v jeho rozkvete“.

V roku 1955 začal byť Heston otvorený o svojich politických názoroch a verejne podporoval demokratických kandidátov. V roku 1964 sa zúčastnil na hnutí Civil Rights Act av rokoch 1966 až 1971 bol prezidentom Screen Actors Guild (SAG), dokonca podporoval politiku kontroly zbraní.

konzervatívny

Hestonove politické názory však prešli konzervatívnou zmenou a v roku 1972 sa stal oficiálne podporovateľom Republikánskej strany. Po rozhovore v roku 1987 Dôvod “, vyhlásil, čo spôsobilo toto rozhodnutie: „Myslím si, že Demokratická strana sa za posledných 20 rokov výrazne posunula doľava. Ak si prečítate inauguračný prejav Jacka Kennedyho, uvedomíte si, že ho nemohol predniesť na platforme, ktorú demokrati vymysleli na poslednom zjazde v San Franciscu.

Odvtedy Heston neustále vyjadroval svoje konzervatívne názory verejnosti a otvorene dával najavo svoju podporu Ronaldovi Reaganovi. Postavil sa tiež proti vojne vo Vietname, proti potratovým zákonom a zmenil názor na kontrolu zbraní a v roku 1998 sa stal prezidentom Národnej asociácie pre pušky.

Vrúcne oponoval Billovi Clintonovi: „Amerika ti neverí s našimi 21-ročnými dcérami a my sme si istí, Pane, neveríme ti s našimi zbraňami“.

Osobný život

Počas štúdia na Northwestern University sa Heston stretol so spolužiačkou Lydiou Marie Clarke, s ktorou sa oženil v roku 1944. Pár mal spolu syna Franka a následne si adoptoval dievča menom Holly.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Keď veľká hollywoodska legenda Charlton Heston uviedla svoju autobiografiu In the Arena, mal som tú česť byť jeho moderátorom na jeho austrálskom turné. Byť blízko a osobne s týmto skvelým hercom bolo potešením, najmä preto, že som mala pekné spomienky na pozeranie jeho filmov s mojím otcom, keď som bola malé dievča. A keď mi pán Heston zablahoželal k mojej prezentácii, bola to čerešnička na torte a výnimočný moment v mojej rečníckej kariére. Hoci boli fotografie prísne zakázané, bolo mi dovolené, aby som tento jeden záber nafotil profesionálny fotograf pána Hestona.

Príspevok zdieľaný používateľom Majstrovské myslenie s Diane Demetre (@mastermindset.dianedemetre) 22. augusta 2020 o 16:01 PDT

Zdravie a smrť

Hoci sa Heston v mladosti tešil dobrej fyzickej kondícii, v poslednom desaťročí svojho života čelil rôznym zdravotným problémom. V roku 1996 podstúpil Heston operáciu bedrového kĺbu a v roku 1998 mu diagnostikovali rakovinu prostaty, ktorú po dlhej liečbe prežil.

V roku 2002 Heston verejne oznámil, že má príznaky Alzheimerovej choroby. In jeho vášnivý výrok “, vyjadril hlbokú úprimnosť svojim publikom a priateľom o svojom stave: „Ak uvidíš, že môj krok bude trochu menej pružný, ak mi tvoje meno nevyskočí na pery, budeš vedieť prečo. A ak vám druhýkrát poviem vtipný príbeh, aj tak sa prosím zasmejte.

Charlton Heston zomrel 5. apríla 2008 vo veku 85 rokov po zápale pľúc.

Čistá hodnota

V dôsledku svojej dlhej kariéry hollywoodskeho herca mal Charlton Heston odhadovanú čistú hodnotu 40 miliónov dolárov.

Fyzický vzhľad

Charlton Heston, považovaný za pekného muža, mal vytesanú čeľusť, blond vlasy a záhadný hlas. Jeho hmotnosť nebola známa, jeho výška bola 6 stôp 3 palce (1,90 m).

Zaujímavosti

Jeho manželka Lydia bola tiež herečka, ktorá zomrela v roku 2018.

Heston účinkoval po boku svojho brata Alana vo filme Peer Gynt.

Prezývka Charltona Hestona v detstve bola Chuck a dokonca aj v dospelosti ho tak volali jeho priatelia. Jeho manželka ho však vždy volala Charlie.

Postavu Marca Antonyho hral dvakrát vo svojej kariére.

V roku 1963 pochodoval po boku Martina Luthera Kinga.

Jeho záľubami v detstve boli rybárčenie a poľovníctvo.