• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda bývalej manželky Stevena Spielberga – Amy Irving

Nevyslovená pravda bývalej manželky Stevena Spielberga – Amy Irving

ObsahKto je bývalá manželka Stevena Spielberga Amy Irving? Wiki Bio

Amy Davis Irving sa narodila v Palo Alto v Kalifornii v USA 10. septembra 1953, takže jej znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Je to herečka, najznámejšia za hlavnú úlohu v romantickej komédii Crossing Delancey, v ktorej si zahrali aj Peter Riegert a Reizl Bozyk a ktorá sleduje slobodnú ženu žijúcu na Manhattane, ktorá sa zoznámi so židovským mužom a zamiluje sa do neho. Film bol nominovaný na Zlatý glóbus a Artios Awards.

Raný život a vzdelanie

Amy vyrastala po boku svojho brata Davida Irvinga, ktorý je filmovým režisérom, a sestry Katie, ktorá je učiteľkou a speváčkou v Palo Alto.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#AmyIrving reklamný záber pre Yentl

Príspevok zdieľaný používateľom Mario Alcerro (@maredal61) 13. augusta 2016 o 7:37 PDT

Ich rodičia sú umelci, pretože ich matka Priscilla Pointer je bývalá herečka (95 rokov), zatiaľ čo ich otec Jules bol filmový režisér , ktorý zomrel 28. júla 1979.

Keď mala Amy sedem rokov, rodina sa presťahovala do San Francisca v Kalifornii a Jules spoluzakladal divadelnú spoločnosť The Actor’s Workshop. Amy začala rozvíjať svoje herecké schopnosti vo veľmi ranom veku a študovala na The American Conservatory Theatre, kde sa objavila v niekoľkých hrách, ktoré sa tam odohrali. Pokračovala na London Academy of Music and Dramatic Art a potom sa k rodine pripojila, keď sa presťahovali do New Yorku, keď sa Jules stal riaditeľom Lincoln Center Repertory Theatre.

Amy navštevovala profesionálnu detskú školu a potom sa rozhodla nenavštevovať vysokú školu, ale zamerať sa na svoju hereckú kariéru.

Úlohy v hrách (Broadway a off-Broadway)

Amy debutovala v divadelnej hre, keď mala deväť mesiacov v Rumplestiltskin, a potom sa objavila v inej hre, keď mala dva roky. V roku 1965 sa objavila vo filme The Country Wife v divadle Vivian Beaumont, pričom niektoré z jej nasledujúcich úloh boli vo filmoch Rómeo a Júlia v roku 1975, Amadeus v roku 1981 a Blithe Spirit v roku 1983.

Od leta 1983 do druhej polovice roku 1984 stvárnila Ellie Dunn v hre Heartbreak House: A Fantasia in the Russian Manner na anglické témy, ktorú napísal George Bernard Shaw v roku 1919, pričom Amy bola za svoj výkon chválená. Nasledovalo množstvo úloh, ako napríklad vo filme Tri sestry v roku 1987, The Heidi Chronicles v roku 1990 a Broken Glass v roku 1994.

jpeg

V roku 2002 stvárnila Joan v hre Anny Nelsonovej The Guys a potom hrala ako Celadine v rovnomennej hre v roku 2004 a ako Varvara v r. Pobrežie utópie: I. časť v roku 2006, ako aj v druhej časti filmu.

Niektoré z jej neskorších úloh v hrách boli v The Waters of March v roku 2008, Malá nočná hudba v roku 2010 a Žijeme tu v roku 2011.

Úlohy v televíznych seriáloch

Amy debutovala v televíznom seriáli The Rookies v roku 2005, po ktorom nasledovali jej vystúpenia v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad Police Woman a Happy Days. V rokoch 1976 a 1977 sa objavila v siedmich epizódach minisérie Once an Eagle ako Emily Pawlfrey Massengale a potom sa objavila v troch epizódach série The Far Pavilions.

V roku 1989 sa objavila v samostatných epizódach seriálov Great Performances a Nightmare Classics a v roku 1998 Stories from My Childhood.

V roku 1999 Amy stvárnila Lindsay Shaw epizóda Spin City a Rebecca Ramsey v epizóde Law & Order: Special Victims Unit predtým, ako stvárnila Emily Sloane v deviatich epizódach akčného thrillerového seriálu Alias ​​z rokov 2002 až 2005. Niektoré z jej najnovších účinkov v televíznom seriáli boli v roku 2013 v Nultej hodine, The Good Manželka v roku 2015 a Aféra v roku 2018.

Úlohy vo filmoch

Amy debutovala vo filme ako Sue Snell v nadprirodzenom horore Carrie v roku 1976, v ktorom hrali Sissy Spacek a Piper Laurie a ktorý sleduje dospievajúce dievča, ktoré má telekinetické schopnosti.

Amy Irvingová.

pridané Ikonická pohoda na Nedeľa 10. septembra 2017

Amy bola za svoj výkon chválená, a preto bola pozvaná, aby sa objavila vo filmoch The Fury v roku 1978, Honeysuckle Rose v roku 1980 a Yentl v roku 1983.

V roku 1984 bola pozvaná hrať Maude Salinger vo filme Micki & Maude a potom stvárnila hlavnú úlohu Katie vo filme Micki & Maude. hudobná fantázia Rumpelstiltskin v roku 1987, v ktorom si zahrali aj Billy Barty a Clive Revill a ktorý sleduje klasický príbeh dievčaťa, ktorému pomáha trpaslík. V roku 1988 nahovorila Jessicu Rabbit vo filme Who Framed Roger Rabbit a potom sa objavila v A Show of Force v roku 1990 a Benefit of the Doubt v roku 1993.

Bola chválená za stvárnenie Rosealee Henson vo filme Carried Award, ktorý úzko vychádza z románu Farmer Jima Harrisona, a niektoré z ďalších rolí boli vo filmoch Deconstructing Harry v roku 1997, One Tough Cop v roku 1998 a The Rage: Carrie 2 v roku 1999. .

V roku 2000 hrala Amy ako Mary Ann Simpson v romantickej komédii Bossa Nova, v ktorej hrali aj Antonio Fagundes a Alexandre Borges a ktorá je o právnikovi, učiteľovi angličtiny a futbalistovi, ktorých životy sa prepletú. V roku 2001 sa objavila vo filmoch Trinásť rozhovorov o jednej veci a Tuck Overlasting v roku 2002, zatiaľ čo niektoré z jej najnovších účinkov vo filmoch boli v horore Hide and Seek v roku 2005, romantickej komédii Adam v roku 2009 a psychologickom horore Unsane v roku 2018. .

Ocenenia a vyznamenania

Amy bola nominovaná na cenu Razzle za najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe vo filme Honeysuckle Rose v roku 1981, ale potom bola nominovaná na dve ceny za výkon vo filme Yentl v roku 1983 a v roku 1987. na ocenenie Zlatý glóbus za najlepšiu herečku v miniseriáli alebo televíznom filme a za herecký výkon v hre Cesta do Mekky v roku 1988 získala cenu Obie za najvýznamnejší herecký výkon.

V roku 1989 bola nominovaná na ďalší Zlatý glóbus za najlepšiu herečku vo filmovej komédii a muzikáli a potom získala cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúce obsadenie vo filme za kriminálnu drámu Traffic v roku 2001.

Milostný život a manželstvo so Stevenom Spielbergom

Amy sa zoznámila so slávnym filmovým režisérom Stevenom Spielbergom v roku 1983, keď hrala v jednom z jeho filmov, a 27. novembra 1985 sa vzali na veľkej ceremónii za účasti mnohých ich priateľov a hereckých kolegov. 13. júna 1985 porodila ich syna Maxa Spielberga, no so Stevenom sa 2. februára 1989 rozviedli kvôli neprekonateľným rozdielom v urovnaní, Amy dostala 100 miliónov dolárov. čím sa ich rozvod stal tretím najnákladnejším v histórii.

Niekedy koncom 80. rokov sa Amy zoznámila s brazílskym filmovým režisérom Brunom Barretom a nakoniec sa 27. septembra 1996 zosobášili. 4. mája 1990 im porodila syna Gabriela Barreta, no 29. januára 2005 sa rozviedli.

V roku 2005 sa zoznámila s Kennethom Bowserom Jr., ktorý tvorí dokumentárne filmy, a vzali sa 1. novembra 2007 na ceremónii, na ktorej sa zúčastnili len ich najbližší priatelia a rodina. Žijú vo svojom sídle v Los Angeles v Kalifornii – nemajú spolu žiadne deti.

Záľuby a iné záujmy

Amy je otvorene proti kozmetickej chirurgii a bojuje proti tomu, aby ľudia mohli akýmkoľvek spôsobom vylepšovať svoje telo.

Jej hlavným koníčkom bolo vždy cestovanie a ona sa považuje za hipisáčku, po USA väčšinou cestovala v teniskách, no po celosvetovej sláve jej agenti nedovolili cestovať takto, pretože by ju to mohlo zruinovať. povesť. Od tínedžerského veku je fyzicky aktívna, pretože rada trávi čas vonku na bicykli, prechádzkach alebo športom, ako je tenis a golf. Amy svoj majetok nijako nedáva na odiv a stále rada nosí kauzálne a pohodlné oblečenie, namiesto toho, aby míňala majetok za drahé značky.

Amy má svoje obľúbené herečky a hercov, z ktorých niektorí sú Scarlett Johansson, Charlize Theron a Leonardo DiCaprio, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Titanic, Diabol nosí Pradu a Mladý dospelý.

Vzhľad a čistý majetok

Amy má 66 rokov. Má dlhé blond vlasy a modré oči, je vysoká 5 stôp, 1,63 metra a váži okolo 55 kg. Od apríla 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 120 miliónov dolárov.

Kto je Steven Spielberg?

Steven Allan Spielberg sa narodil v Cincinnati, Ohio, USA 18. decembra 1946, takže jeho znamenie zverokruhu je Strelec a má americkú národnosť. Je to slávny filmár, známy najmä vďaka réžii filmov ako Čeľuste, E. T. Mimozemšťan a Jurský park.

Vyrastal spolu so svojimi tromi sestrami v Haddon Township v New Jersey potom, čo sa tam jeho rodina presťahovala, keď mal štyri roky. Jeho otec Arnold Spielberg pracoval ako elektroinžinier, zatiaľ čo jeho matka Leah bola koncertná klaviristka, ktorá zomrela 21. februára 2017 vo veku 97 rokov.

Steven študoval na základnej hebrejskej škole, pričom svoj prvý film nakrútil doma vo veku 12 rokov. Keď mal 13 rokov, nakrútil 40-minútový film o vojne, po ktorom nasledovalo ďalších 15 amatérskych filmov. Mal 16 rokov, keď režíroval svoj prvý celovečerný film – Firelight – ktorý stál 500 dolárov a profitoval z neho 1 dolár. Navštevoval strednú školu Arcadia, potom v roku 1965 prešiel na strednú školu Saratoga High School a zmaturoval a potom sa zapísal na Kalifornskú štátnu univerzitu v Long Beach a neskôr prešiel na Brookdale Community College. Po ponúknutí sedemročného kontraktu s Universal Studios ako režisér odišiel zo štúdia, no neskôr sa vrátil na Kalifornskú štátnu univerzitu v Long Beach, kde vo veku 52 rokov v roku 2002 ukončil bakalársky titul v odbore film a elektronické umenie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám majster! #kino #kamera #hollywood #úžasný #úsmev #fotka #úžasný #legenda #režisér #obrázok #obrázok #obrázky #momentka #umenie #krásne #instagood #picoftheday #photooftheday #color #expozícia #focus #zachytiť #moment

Príspevok zdieľaný používateľom Steven Spielberg (@stevenspielbergfans) 18. decembra 2019 o 3:36 PST

Dnes je Steven známy filmami ako Schindlerov zoznam z roku 1993, Zachráňte vojaka Ryana v roku 1998 a Chyť ma, ak to dokážeš v roku 2002 a mnohé iné. On drží 514. miesto v zozname Forbes z najbohatších ľudí na svete s čistou hodnotou 3,6 miliardy dolárov.

Po rozvode s Amy začal Steven chodiť s bývalou americkou herečkou Kate Capshaw a vzali sa 12. októbra 1991. Majú domy v Pacific Palisades v Kalifornii, v East Hamptone v New Yorku a v Neapole na Floride.

Amy má dcéru Jessicu z prvého manželstva s Robertom Capshawom a syna, ktorého si adoptovala predtým, ako sa vydala za Stevena. Porodila tri svoje a Stevenove deti, pomenované Sasha Rebecca v roku 1990, Sawyer Avery v roku 1992 a Destry Allyn v roku 1996, zatiaľ čo v roku 1996 adoptovali Mikaelu George.