Nevyslovená pravda bývalej manželky Idrisa Elbu – Hanne Norgaard

ObsahKto je Hanne Norgaard?

Hanne Norgaard sa narodila 5. apríla 1977 v Londýne v Anglicku a je profesionálnou vizážistkou, no najznámejšou je bývalá manželka herca Idrisa Elbu. Jej manžel je známy rôznymi prominentnými filmovými projektmi ako Star Trek Beyond, Zootopia, The Jungle Book American Gangster a Nelson Mandela. Bol tiež súčasťou Marvel Cinematic Universe (MCU) ako postava Heimdalla.

Čistá hodnota Hanne Norgaardovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Hanne Norgaard odhaduje na viac ako 250 000 dolárov, zarobených najmä úspechom ako maskérka a v podnikaní.

Po rozvode s Elbou reštartovala svoju kariéru tým, že sa pustila do samostatných podnikateľských projektov, ktoré boli pre ňu plodné. Pravdepodobne ťažila aj z úspechu svojho bývalého manžela, pričom Idrisovo čisté imanie údajne presahovalo 25 miliónov dolárov.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Hanne, keď vyrastala, žila v rôznych častiach sveta a nejaký čas strávila v Južnej Kórei kvôli rodu svojej matky, ako aj v Anglicku. Jej otec je afroamerického a dánskeho pôvodu. Rodina sa potom usadila v Atlante v štáte Georgia USA, kde sa začala zaujímať o modeling.

Jej sen sa rýchlo splnil už v mladom veku, keď ako tínedžerka začala brať profesionálne modelingové projekty. Aby rozšírila svoje možnosti, presťahovala sa z domu do Londýna, aby sa venovala svojej kariére. Jej rodičia však chceli, aby pokračovala vo vzdelávaní, pretože modelovanie nebolo celoživotnou kariérou. V dôsledku toho sa zapísala na International Artist Make Up Academy v Londýne, keďže jej rodičia súhlasili s tým, že by mohla absolvovať tento kurz, aby zostala vo svete krásy, aj keby jej kariéra modelky vypadla.

Make-up Kariéra a podnikanie

Po ukončení štúdia rýchlo prešla na kariéru v oblasti make-upu, keď jej tesne po ukončení štúdia ponúkli pravidelnú prácu v British Broadcasting Corporation (BBC).

Spoločnosť je najstarším národným vysielateľom v Spojenom kráľovstve a je etablovaná po celom svete s celosvetovým pokrytím prostredníctvom mnohých sesterských spoločností a dcérskych spoločností. Zostala tam rok a potom ju najala Columbia TriStar v Londýne, keď spoločnosť ešte nebola kúpil od Sony Pictures. Počas svojho pôsobenia tam pracovala na viacerých filmových projektoch.

V roku 1999 sa stretla a nakoniec sa vydala za Idrisa Elbu, nasledovala ho, keď jeho kariéra v krajine prekvitala. Keď sa kvôli väčším príležitostiam v Hollywoode presťahoval do USA, ona ho nasledovala a pár zostal v New Yorku, kde tam robil množstvo projektov.

Zapojila sa do práce pre módne prehliadky, televízne programy, časopisy a filmy a nakoniec sa stala maskérkou niekoľkých významných celebrít, ako sú Robin Williams, Geena Davis a Hugh Laurie. Pracovala aj pre veľké módne značky ako Calvin Klein a Ralph Lauren – aby si pomohla na trhu, prešla pod menom Kim Elba, aby si ju ľudia ľahšie zapamätali.

Nedávne projekty

Nakoniec, keď si Idris našla viac práce, Hanne urobila krok späť od tej svojej, zamerala sa na rodinný život a podporovala svojho manžela. V ich vzťahu sa veci nakoniec vyrovnali a v roku 2003 sa obaja rozišli, čo viedlo k rozvodu.

Niekoľko rokov po rozvode sa zotavila a opäť naštartovala svoju kariéru a vrátila sa do maskérskeho priemyslu s projektom Rozhodnite sa . V rámci programu sa spojila s ďalšími kaderníkmi a vizážistami, aby potenciálnym klientom poskytla množstvo služieb. Skupina sa rýchlo stala známou, bola najímaná na párty, najmä počas prázdnin.

Po niekoľkých rokoch sa jej odbornosť stala veľmi vyhľadávanou a bola najatá ako poradkyňa a vizážistka pre túto udalosť. Moja čierna je krásna , ktorej cieľom bolo predviesť krásu predstavením mnohých černošiek a pomôcť zmeniť „normálne“ vnímanie toho, čo je krásne.

Začala tiež získavať udržateľnejšiu formu príjmu prostredníctvom podnikania a spustila kozmetický rad s názvom Kim Elba Cosmetics. Hlavnou devízou jej produktov je, že pri ich výrobe nedošlo k poškodeniu zvierat a navyše sa predávali bez parabénov, typu konzervačnej látky. Ako hosť sa objavila aj v niekoľkých televíznych programoch.

Bývalý manžel – Idris Elba

Idris našiel svoj začiatok v hereckej profesii vo Veľkej Británii, pretože sa stal súčasťou mnohých hitov BBC vrátane show Luther, v ktorej hral hlavnú postavu. Nakoniec ho jeho zdatnosť viedla k tomu, že bol obsadený do projektov v USA vrátane show The Wire, v ktorej hral postavu Stringer Bell.

pridané Idris Elba na štvrtok 27. júna 2019

Po jeho práci tam mal potom reťazec vysoký profil projekty, vrátane spolupráce s režisérom Ridleym Scottom vo filmoch American Gangster a Prometheus.

V roku 2011 sa stal súčasťou MCU, keď ho obsadili do Thora. Opätoval svoje úlohu v nasledujúcich filmoch o Thorovi sa objavil aj v Avengers: Age of Ultron a Avengers: Infinity War. Medzi ďalšie významné projekty, ktoré mal, patria Molly's Game, Pacific Rim a Mandela: Long Walk to Freedom, v ktorých stvárnil politického vodcu Nelsona Mandelu. Okrem herectva pôsobí aj ako rozhlasová osobnosť pod menom DJ Big Riis alebo Big Driis the Londoner.

Je jedným z najlepšie zarábajúcich hercov na svete, pričom jeho projekty zarobili na medzinárodnej úrovni 9,8 miliardy dolárov.

Osobný život

Hanne sa stretla s Idrisom počas spoločnej práce na projekte v Spojenom kráľovstve. Počas manželstva mali dve deti, z ktorých obe zostali v opatere Kim – teraz žije v Atlante v štáte Georgia. O dôvode ich rozvodu nikdy nehovorila, no obaja zostávajú priateľmi aj po rozchode a príležitostne sa stretávajú, väčšinou pri veľkých udalostiach zo života ich detí. V roku 2010 sa stretla a nadviazala vzťah s Andrewom L. Friarom II., pastorom. Obaja sa vzali v roku 2013 v manželstve, ktoré sa konalo na jachte. Je kresťanka a obaja spolu vedú službu.