Nevyslovená pravda bývalej manželky Dana Markela – Wendi Adelson

Wendi Adelson je neslávne známa manželka zosnulého Dana Markela, profesora práva a právnika, zavraždeného v roku 2014. Prípad stále čaká na ďalší súdny proces, ktorý bol vymenovaný 13. apríla 2020, a niektoré zdroje tvrdia, že Wendi Adelson alebo aspoň členovia jej rodiny boli za vraždou.

ObsahRaný život a rodina

Wendi Jill Adelson sa narodila 22. apríla 1979 na Floride v USA, takže jej znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Vyrastala na Floride spolu so svojím starším bratom Charlesom J. Adelsonom a najstarším súrodencom Robertom. Jej matka, Donna Adelson sa starala o svoje deti, zatiaľ čo jej manžel Harvey Adelson bol zaneprázdnený tvrdou prácou ako kozmetický zubár.

Harvey založil Adelsonov inštitút pre estetickú a implantačnú stomatológiu po získaní zubného diplomu na Temple University (Philadelphia, Pennsylvania) a po absolvovaní Pankey Institute. Harvey je často označovaný ako zubný lekár. Wendiina matka sa neskôr pripojila k manželovi v jeho inštitúte, kde zastávala pozíciu koordinátora pacientov.

Wendiho starší brat, Charles , pôsobí aj v Ústave, keďže získal titul B.S. v mikro a molekulárnej biológii z University of Central Florida so sídlom v Orlande. Charles je skúsený parodontológ. Najstarší syn Donny a Harveyho, Robert, tiež pracuje v oblasti medicíny, je otolaryngológ, ktorý pracuje v Albany v štáte New York.

Vzdelanie

Wendi bola vždy tvrdo pracujúca študentka. V roku 1997 získala prestížne ocenenie Miami Herald Silver Knight Award, ktoré sa udeľuje vynikajúcim študentom stredných škôl, za svoju prácu s názvom Starting Blocks, čo bol charitatívny projekt, ktorý iniciovala s cieľom zdieľať vzdelávacie materiály a všetky druhy hračiek s deťmi zo znevýhodnených rodín. Wendi zmaturovala na strednej škole v roku 1997 a potom sa zapísala na Brandeis University, kde získala titul magna cum laude s titulom BA v obchodnej komunikácii, potom získala doktorát v medzinárodných vzťahoch a v roku 2002 ukončila štúdium na Cambridge University.

Počas pobytu v Cambridge bola Wendi členkou globálneho štipendijného programu s názvom Gates Cambridge Scholarship, ktorý založili Bill a Melinda Gates v októbri 2000. V roku 2006 získala titul JD a ukončila Právnickú fakultu University of Miami.

Kariéra

V rokoch 2011 až 2015 Wendi pôsobila ako profesorka klinického práva na Floridskej štátnej univerzite. Zároveň zastávala pozíciu riaditeľky projektu Ľudské práva a imigračné právo. V roku 2015 bola Wendi povýšená na pozíciu advokátskej koncipientky na americkom odvolacom súde pre jedenásty obvod miamského sudcu Adalberta Jordana, kde pôsobila do roku 2016. V júli 2017 získala Wendi titul Nová práca , ktorý bol vymenovaný do funkcie šéfa Imigračného partnerského a koaličného fondu (IMPAC).

Wendi je tiež autorkou románu o obchodovaní s ľuďmi s názvom The Is Our Story, ktorý sama vydala. Vytvorila aj blog o zákone o obchodovaní s ľuďmi, ale v septembri 2015 na ňom prestala uverejňovať čokoľvek.

Osobný život, bývalý manžel Dan Markel

Wendi sa s Danielom Markelom zoznámila v roku 2004. Pár spolu chodili pár rokov a nakoniec sa zosobášili vo februári 2006. V tom momente už Dan zastával pozíciu profesora na Floridskej štátnej univerzite. Wendi a Dan porodili svojho prvého syna v roku 2009 a len o rok privítali ďalšieho syna v roku 2010. Wendi však Dana opustila v roku 2012, vzala deti a zmizla.

Rozvod a bitky na súde o starostlivosť o deti

Keď sa Dan v roku 2012 vybral na ďalšiu služobnú cestu (ktorej mal veľa), vrátil sa do prázdneho domu takmer bez nábytku, bez manželky a bez detí, ale s rozvodovými papiermi na posteli.

Markel dlho nevedel, kde sa jeho žena a jeho deti nachádzajú, pretože Wendi tieto informácie skrývala s pomocou členov svojej rodiny, najmä jej matky a brata Charlesa. . Rozvod bol dokončený v júli 2013. Wendi a Dan zdieľali spoločnú starostlivosť o svoje deti, keď Dan podal príkaz, aby zakázal Wendi presťahovať sa s deťmi do Miami. Objednávku vyhral na konci roka 2013, ale boj na súde sa nezastavil. Dan a Wendi mali voči sebe stále viaceré nároky týkajúce sa rodičovských opatrení, financií a nakladania s majetkom. Wendiina matka bola tiež osobou spomenutou v jednom z Danových návrhov, ktoré podal začiatkom roka 2014, keď požiadal súd, aby zabezpečil neustály dohľad nad jeho svokrou, kým bola s jeho deťmi, keďže tvrdil, že urobila rôzne „ znevažujúce poznámky o Danovi.

Kto je Dan Markel?

Dan bol veľmi notoricky známy vo všetkom, čo sa týkalo súdov, keďže bol profesorom práva a právnikom pôsobiacim na Floridskej štátnej univerzite práva. Dan sa narodil 9. októbra 1972 v Toronte v kanadskom Ontáriu a čoskoro pochopil, čo chce vo svojom živote robiť. Dan, vysokoškolák z Harvardu, študoval na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a potom získal doktorát na Emmanuel College v Cambridge. V roku 2001 Dan získal titul JD na Harvard Law School a rýchlo sa stal jedným z veľmi žiadaných právnikov na Floride. V roku 2009 Dan napísal knihu Privilege or Punish: Criminal Justice and the Challenge of Family Ties, zatiaľ čo ešte pôsobil ako profesor práva na Floridskej štátnej univerzite.

Podľa priateľov a právnickej fakulty FSU zomrel v piatok po strele Dan Markel, známy profesor práva a autor práva na Floride. – http://on.tdo.com/1nWvDr1

pridané Demokrat z Tallahassee na Sobota 19. júla 2014

Dňa 18. júla 2014 bol Dan zastrelený, keď zostal sám vo svojom dome v Tallahassee na Floride. 19. júla 2014 zomrel na následky zranení v nemocnici, do ktorej bol prevezený neskoro, pretože dispečer, ktorému zavolali Danovi susedia, tento hovor neklasifikoval ako skutočne vážny. Dan neskôr bol oznámil zamýšľaná obeť.

Vyhlásenia k Danovým vrahom. Boli spojení s Wendi a jej rodinou?

V júli 2015 boli vyhlásené dve rôzne odmeny za akékoľvek informácie o podozrivých. Dňa 26. mája 2016 bol vo svojom dome v Miami Beach zatknutý prvý podozrivý Sigfredo Garcia. Polícia neposkytla tlači žiadne podrobnosti, iba uviedla, že prípad bol vyšetrovaný ako nájomný vrah a stále pátra po presnej osobe, ktorá si Garciu najala na vraždu Dana Markela.

Nakoniec bol chytený Garciov sprisahanec, Luis Rivera, ktorý bol s Garciom tiež mnohokrát videný. Ďalším podozrivým zatknutým počas vyšetrovania bola Katherine Magbanua. matka dvoch detí Sigfreda Garciu. Katherine a Sigfredo neboli v čase vraždy vo vzťahu, avšak Katherine bola osobou, ktorá spájala vrahov a členov Wendiho rodiny. Polícia zistila, že Magbanua chodila s Wendiným bratom Charlesom Adelsonom. Súd však nedokázal, že Wendi, Charles alebo ich matka Donna najali Garciu a Riveru, aj keď prokurátori trvali na tom, že Charles zaplatil 100 000 dolárov za zavraždenie Dana Markela, takže Wendi mohla získať plnú starostlivosť o svojich synov. Dňa 15. októbra 2019 boli Garcia a Rivera odsúdení na doživotie za vraždu a sprisahanie.

Katherine Magbanuaová je stále vo väzení, pretože bola obvinená zo spolupáchateľky – jej opätovné súdne konanie sa uskutoční 13. apríla 2020. Wendi poprela akúkoľvek účasť na vražde, ale vypovedala – pod imunitou –, že mohla byť jej rodinou.

Vzhľad, štýl oblečenia

Wendi má stredne dlhé svetlohnedé vlasy a zelené oči. Jej výška, váha a vitálne štatistiky nie sú k dispozícii. Čo sa týka štýlu oblečenia, rada nosí klasické obleky, keď sa objavuje na verejnosti. Vo svojom každodennom živote sa drží ležérneho vzhľadu.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 je čistý majetok Wendi údajne viac ako 1 milión dolárov.