• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda bývalej manželky Brendana Frasera – Afton Smith

Nevyslovená pravda bývalej manželky Brendana Frasera – Afton Smith

Afton Smith je americká herečka a spisovateľka, narodená 3. decembra 1967 v Northport, Long Island, New York, USA. Je tiež známa tým, že je bývalou manželkou herca Brendana Frasera. Afton má na svojom konte aj niekoľko menších úloh vo filmoch, ako napríklad George of the Jungle a A Reason to Believe.

ObsahSkorý život

Nie je veľa informácií o ranom živote Afton Smithovej, jej rodine a vzdelaní, ale je známe, že maturovala na Upper Canada School. Ako vyrastala v New Yorku, začala sa zaujímať o herectvo.

Kariéra

Herečka

Kariéra Afton Smith ako herečka bola veľmi krátka a zahŕňala niekoľko menších rolí vo filmoch.

Afton debutovala v roku 1987 ako Kim vo filme Less Than Zero – dráma a kriminálny film bol zameraný na Claya, prváka, ktorý sa vracia do Los Angeles, keď o to požiada jeho bývalá priateľka. Čoskoro však zistí, že jeho najlepší priateľ sa stal narkomanom. Vo filme sa objavili herci ako Andrew McCarthy, Jami Gertz, Robert Downey Jr. a James Spader. Rozpočet filmu nebol vysoký a nezískal vrúcne recenzie.

Druhou úlohou Aftona bola v roku 1987 vedľajšia postava v komediálnom TV-Movie Once Again, zameranom na Starnúceho Rockera, mladého muža, ktorý navštívi svojho otca v New Jersey v deň svadby, no náhla udalosť ho hlboko šokuje. Film nezískal dobrú kritiku.

Prešli štyri roky, kým Afton mohol získať ďalšiu rolu, tentoraz vo filme Pyrates, zameranom na vášnivý vzťah Ari a Sam. Komédia mala premiéru 5. marca 1992.

V roku 1991 Afton tiež hral rolu Leony Threadgoode vo filme Fried Green Tomatoes, kde si zahrali Kathy Bates a Mary Stuart Masterson. Film sa sústreďuje na Evelyn Couch, nešťastnú ženu v domácnosti, ktorá jedného dňa odíde do domova dôchodcov navštíviť svojich príbuzných. Na tomto mieste sa stretáva s Ninny Threadgoode, ktorá sa s Evelyn podelí o príbeh mladej ženy menom Idgie Threadgoode – medzi ženami sa nakoniec vytvorí priateľstvo. Film mal nízky rozpočet, ale komerčne mal dobrý ohlas.

Po tomto filme prešli ďalšie tri roky, kým Afton získal ďalšiu úlohu. V roku 1994 hrala Janine vo filme Reality Bites, komédii a dráme, v ktorej hrali Winona Ryder, Ethan Hawke a Ben Stiller. Film rozpráva príbeh Lelainy Pierceovej, filmárky, ktorá sa snaží prežiť život po vysokej škole. Recenzie o filme k nemu neboli láskavé a nebol to veľmi komerčne úspešný film.

V roku 1995 Afton získala svoju prvú a jedinú rolu v televízii, v seriáli s názvom Pig Sty, kde hrala rolu skvele vyzerajúcej ženy. V tom istom roku bola obsadená ako Becky vo filme A Reason to Believe. Film sa sústredil na Charlotte, populárnu študentku vysokej školy, ktorá po večierku trpí sexuálnym útokom.

Charlotte priznáva, čo sa stalo jej blízkym, no páchateľ Jim Curran popiera, že by to, čo sa stalo, malo byť považované za znásilnenie. Celá situácia posilňuje a oslabuje niektoré vzťahy a priateľstvá na akademickej pôde. Film, ktorý hrali Alison Smith a Jay Underworld, získal zmiešané kritiky.

Aftonova posledná rola vo filme prišla, keď bola obsadená ako jedna z Ursuliných priateľov v Disneyho filme George of the Jungle. Brendan Fraser a Leslie Mann boli protagonistami filmu, ktorí hrali postavy Georgea a Ursuly. Film získal zmiešanú kritiku, ale bol veľmi úspešný v pokladni.

Všetko najlepšie k narodeninám Afton Smith. 3. decembra 1967...... Je to herečka známa pre Fried Green Tomatoes (1991), George z…

pridané Zlatý vek Hollywoodu: klasické filmy na Streda 3. decembra 2014

Spisovateľ

V roku 2003 Afton napísal a vydal knihu s názvom Hollywood Picks the Classics: A Guide for the Beginner and Aficionado, ktorá slúžila ako návod na sledovanie klasických filmov.

Osobný život

Vzťah s Brendanom Fraserom

Afton sa stretol s Brendanom 4. júla 1993 počas grilovania v dome Winony Ryderovej, o ktorom sa hovorí, že sa do seba okamžite zamilovali. V roku 1996 Fraser požiadal o ruku Afton v Paríži ao dva roky neskôr sa v roku 1998 zosobášili. Prvé dieťa z manželstva sa narodilo v roku 2002, syn, ktorému dali meno Griffin Arthur Fraser. V roku 2004 privítali svojho druhého syna, ktorý sa volá Holden Fletcher Fraser. Tretím a posledným synom, ktorého pár mal spolu, bol Leland Francis Fraser, narodený v roku 2006.

Napriek dlhému spolužitiu a po tom, čo sa stali rodičmi, sa vzťah medzi nimi začal zhoršovať a v roku 2007 pár oznámil ich oddelenie . Bolo dohodnuté, že Fraser musí platiť alimenty Aftonu vo výške 900 000 dolárov ročne. V roku 2013 však Fraser požiadal súd o zníženie výživného, ​​pričom tvrdil, že nezarába dosť peňazí, aby si to mohol dovoliť. Tvrdil tiež, že jeho zdravotný stav obmedzuje jeho schopnosť získať také hlavné úlohy ako pred rokmi. Afton tvrdil, že Brendan klamal a tvrdil, že pred svojimi zmluvami skrýval 9 miliónov dolárov.

Kto je Brendan Fraser?

Brendan Fraser je americko-kanadský herec, narodený 3. decembra 1968 v Indianapolise, Indiana, syn Kanaďanov Carol Mary a Petra Frasera.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

v dnešnom pokračovaní #nitfraserfridays , ležérny (a trochu starší) b fras. jeden z mojich obľúbených záberov 🤍

Príspevok zdieľaný používateľom 𝐞𝐧𝐜𝐢𝐧𝐨 𝐰𝐨𝐦𝐚𝐧 (@ninetiesintoyland) 15. mája 2020 o 8:34 PDT

Od Fraserovho debutu v roku 1988 v televíznom seriáli America's Most Wanted sa jeho kariéra herca rozrástla, keďže hral niekoľko hlavných úloh. Jeho druhá úloha a jeho filmový debut prišiel v roku 1991 vo filme Dogfight. Jeho prvá hlavná úloha prišla až o rok neskôr, vo filme Encino Man, v ktorom hral rolu jaskynného muža. V roku 1992 hral spolu s Chrisom O'Donnellom a Mattom Damonom vo filme Školské väzby.

V roku 1994 pre neho pribudli ďalšie úlohy, jeho postava Steve Nebraska vo filme The Scout a postava Montgomeryho Montyho Kesslera vo filme S vyznamenaním. V tom istom roku hral úlohu Chestera Ogilvieho v komediálnom filme Airheads, v ktorom hral spolu s Adamom Sandlerom a Steve Buscemi.

Potom hral vo filme The Passion of Darkly Noon z roku 1995, po ktorom v roku 1997 nasledoval The Twilight of the Golds a v tom istom roku v úspešnom filme George of the Jungle, ktorý vychádza z animovaného seriálu Jay Warda.

Hral úlohu Claytona Boonea vo filme Gods and Monsters z roku 1998, príbeh sa sústreďoval na život filmového režiséra Jamesa Whalea.

V roku 1999 si zahral vo veľmi úspešnom filme Múmia po boku Rachel Weisz, v ktorom Brendan stvárnil postavu Ricka O’Connella, amerického dobrodruha. Film bol taký úspešný, že v roku 2001 vyšlo pokračovanie Múmia sa vracia a v roku 2008 vyšiel tretí diel s názvom Múmia: Hrob dračieho cisára – všetky tri filmy mali veľký úspech v pokladniach.

Ďalším úspešným filmom, v ktorom sa Fraser objavil, bol víťaz Oscara Crash v roku 2004. V roku 2007 hral vo filmoch Cesta do stredu Zeme a Atramentové srdce. V roku 2016 sa pripojil k obsadeniu seriálu The Affair.

Napriek Fraserovmu úspechu vo filmoch v 90. rokoch a začiatkom 21. storočia nedostával v 10. rokoch veľa pracovných ponúk, z čoho obviňuje obvinenia sexuálneho napadnutia Philipa Berka. Okrem toho mal niekoľko zdravotných problémov, ktoré vyústili do výmeny kolena a operácie hlasiviek.

Čistá hodnota

Čistý majetok Afton Smith sa odhaduje na 3 milióny dolárov, najmä v dôsledku ročného výživného 900 000 dolárov, ktoré jej bývalý manžel Brendan Fraser dával od ich rozvodu v roku 2007.

Vzhľad

Afton’s je žena bieleho etnika s prirodzenými blond vlasmi a modrými očami. Jej výška a váha nie sú známe.

Zaujímavosti

S bývalým manželom mali rovnaké narodeniny: 3. decembra. Rozdiel je v tom, že Fraser bol od nej o rok mladší.

Jej staršie dieťa Griffin Arthur Fraser má autizmus.

Po tom, čo tvrdila, že Fraserovo vyhlásenie o tom, že nemá dostatok peňazí na podporu dieťaťa, je falošné, Fraserovi fanúšikovia a médiá ju označili za zlatokopku.