• Hlavná
 • Herci
 • Nevyslovená pravda brata Toma Hanksa – Jim Hanks – Wiki

Nevyslovená pravda brata Toma Hanksa – Jim Hanks – Wiki

Tom Hanks je jedným z najznámejších hollywoodskych hercov, no málokto vie, že Tom má dvoch bratov, z ktorých jeden je herec ako on. Jim Hanks, ktorý žije v tieni slávy svojho staršieho brata, vyzerá ako kópia Toma a v skutočnosti sa objavil ako dvojník tela a hlasová náhrada svojho brata v mnohých produkciách. Jim je okrem herca aj uznávaným producentom, režisérom a kameramanom. Tu nasleduje každá nevypovedaná pravda, ktorú by sme mohli vykopať o mladšom súrodencovi Toma Hanksa, ktorý je často nazývaný Jimmy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#Tom_Hanks. Tom a jeho mladší brat v detstve...❤ Tom so svojím mladším bratom Jimom. __________________________________ #Hollywood #detstvo #superstar #tomhanks #jimhanks ____________

Príspevok zdieľaný používateľom Tom Hanks | Tom Hanks (@tomhanks_fanpagge) 24. júna 2017 o 15:57 PDT

ObsahRaný život a rodina

James Matthew Hanks , najlepšie známy ako Jim alebo Jimmy, sa narodil 15. júna 1961, osem rokov po svojom najstaršom bratovi Larrym a o päť rokov neskôr ako Tom. Jeho otec Amos Mefford Hanks pracoval ako kuchár a jeho matka, zamestnankyňa nemocnice Janet Marylyn Hanksová, sa počas rokov, keď sa im narodili deti, veľakrát presťahovala, čo znamenalo, že sa narodili na rôznych miestach. Tom sa narodil v Concorde v Kalifornii a Jim v okrese Shasta v Kalifornii. Ich matka je portugalského pôvodu a otec má anglických predkov. V roku 1960, krátko predtým, ako sa Jim narodil, sa Amos a Janet rozviedli.

Amos vzal so sebou najstarších súrodencov vrátane Sandry, Larryho a Toma.

Jim samozrejme zostal so svojou matkou, ktorá sa neskôr presťahovala do Red Bluff v Kalifornii. Amos zomrel v roku 1992, ale nie skôr, ako sa oženil s Frances Wong, pôvodom zo San Francisca, čínskeho pôvodu, ktorá mala tri deti. Aj keď sa o Tomovom detstve uchováva len málo tajomstiev, pre jeho brata Jimmyho to neplatí, pretože o jeho ranom živote nie je známe nič iné, zrejme dobre strážené tajomstvo.

Vzdelanie

O Jimovom vzdelaní sa dá nájsť len málo informácií, nie je známe, kde navštevoval strednú školu, ale uvádza sa, že vyštudoval vysokú školu, ale nie je známe ani odkiaľ a ani v čom študoval.

Jim Hanks

Po vysokej škole sa Jim presťahoval do Sacramenta, kde pracoval ako čašník. Zamestnávateľ jeho manželky, agent, povzbudil Jima, aby sa dal na hereckú kariéru, čo viedlo k tomu, že Jim navštevoval hodiny herectva a aby sa venoval kariére v šoubiznise.

Kariéra

Jimova herecká kariéra začala v roku 1993, keď debutoval vo filme Buford's Beach Bunnies ako hlavný hrdina Jeeter Buford. V snahe získať rolu svojimi vlastnými schopnosťami a bez uznania ako Tomovho brata sa najskôr zúčastnil konkurzu ako Jim Matthews.

jeho skutočná identita bola odhalená až v čase, keď boli dokončené posledné papiere. Hoci producenti zaznamenali jeho podobnosť s Tomom, Jim získal rolu vďaka svojmu výkonu.

V roku 1994 Jim hral vo filme Forrest Gump, kde pôsobil ako dvojník pre svojho brata. Potom Jim počas deväťdesiatych rokov väčšinou hral v menších úlohách a filmoch B, vrátane Xtro 3: Watch The Skies, Baby Geniuses a Inferno. V roku 1999 si zahral aj vo filme Krvná skupina ako Stew, za túto úlohu bol odmenený filmovou cenou Angel Film Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Okrem hrania vo filmoch sa Jim objavil aj v niekoľkých epizódach televíznych relácií, vrátane Homefront, Lois a Clark: The New Adventures of Superman, Sabrina The Teenage Witch, JAG a jeho najnovších účinkov v Scrubs a Dexter.

Jim tiež počas svojej kariéry robil veľa hlasového herectva, z ktorých niektoré boli pre slávnu postavu Toma Hanksa, šerifa Woodyho v spin-offoch Toy Story. Medzi ďalšie hlasové počiny patrí telenovela Sunset Beach z roku 1988, tiež Robot Chicken a Milo Murphy's Law.

Jim tiež robil veľa hlasov pre videohry, ktoré zobrazovali slávne filmy Disney, vrátane The Polar Express a série videohier Disney Infinity.

Jim tiež pracoval ako kameraman na niekoľkých filmoch a produkoval a režíroval niekoľko krátkych filmov, vrátane Wish, The Floor a Hazelnut, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Režíroval aj epizódy niekoľkých televíznych seriálov, medzi ktoré patrí aj televízny film I Married Who?.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Jim najprv pracoval ako herec v informačnom obchode, keď sa snažil presadiť v Hollywoode – v skutočnosti jeho vystúpenie v reklame Volvo vyvolalo u ľudí podozrenie, že Tom Hanks mohol mať ťažké časy!

Ak však existujú nejaké pochybnosti o Jimovom hereckom talente, treba poznamenať, že maniere a famózny spôsob behu Forresta Gumpa sú odvodené z charakteristického správania Jimovej prvej castingovej úlohy. Jeeter . Z tohto dôvodu bol Jim požiadaný, aby zahral väčšinu scén vo Forrestovi Gumpovi, ktoré zahŕňali Gumpov beh.

Vzťahy

Jim je ženatý s herečkou Karen E Praxel, ktorá hrala v debutovom režisérskom filme Toma Hanksa That Thing You Do!. Svoj sľub zložili dávno predtým, ako jeden z nich dosiahol úspech v Hollywoode, 26. mája 1986, a odvtedy spolu žili šťastne. Majú spolu jedno dieťa, podľa mena syna Gage Hanks .

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 15. jún 1961
 • Farba vlasov: hnedá, plešatá
 • Farba očí: svetlomodrá
 • Výška : 5 stôp 8 palcov (1,76 m)
 • Hmotnosť: 165 libier (75 kg)
 • Veľkosť topánky : 8 (USA)
 • Hviezdne znamenie: Blíženci
 • Národnosť: Americká
 • Etnická príslušnosť: Kaukazská

Čistý majetok

Vďaka všetkej práci, ktorú Jim v Hollywoode urobil, sa mu odhadom podarilo zhrabnúť čistý majetok viac ako 2 milióny dolárov od polovice roka 2020.