• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda brata Billa Murrayho – Joel Murray

Nevyslovená pravda brata Billa Murrayho – Joel Murray

ObsahKto je Joel Murray?

Joel Murray je americký herec, spisovateľ a producent, svetu azda najznámejší ako Pete Cavanaugh v televíznom komediálnom seriáli Dharma & Greg (1997-2002) a ako Fred Rumsen v televíznom dramatickom seriáli Mad Men, okrem iných. projekty, na ktorých doteraz vo svojej kariére pracoval.

Životopis Joela Murraya – vek, detstvo a vzdelanie

Joel Murray sa narodil 17. apríla 1963 vo Wilmette, Illinois, USA, ako syn Edwarda Josepha Murraya II., obchodníka s drevom, a jeho manželky Lucille, poštovej úradníčky. Joel, čiastočne írskeho pôvodu, bol vychovávaný ako najmladší vo veľkej írskej katolíckej rodine s ôsmimi súrodencami.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Kto má vlastne narodeniny? @joelmurray9of9! Pridajte sa k nám a zaželajte dnes hviezde Whose Live Anyway všetko najlepšie k narodeninám. @bellagraceimages #joelmurray #birthday #whoselive anyway #komédia #rutheckerdhall #clearwater #tampabay

Príspevok zdieľaný používateľom Ruth Eckerd Hall (@rutheckerdhall) 17. apríla 2020 o 9:54 PDT

Medzi piatimi bratmi je jeho starší brat Bill Murray svetoznámy komik a Brian Doyle Murray a John Murray sú tiež v zábavnom priemysle ako herci a producenti. Jeho sestra Nancy Murray sa pripojila k rádu Adriana dominikána v Michigane a cestovala po celom svete účinkovaním v hre Svätá Katarína Sienská: Žena pre našu dobu. Joel navštevoval strednú školu na Loyola Academy vo svojom rodnom meste Wilmette, kde bol kapitánom futbalového tímu. Od 4. ročníka sa ako hlavný herec podieľal na aktivitách divadelnej školy ako sú školské muzikály.

Vystupoval s Organic Theatre Companies a pokračoval aj v improvizačných divadlách, ako je Improv Olympic v Los Angeles a The Second City, prvý komediálny súbor so sídlom v Chicagu.

Začiatky hereckej kariéry

Joel Murray začal úspešnú hereckú kariéru v roku 1986, keď získal svoju debutovú úlohu ako George Calamari v komediálnom filme One Crazy Summer s Johnom Cusackom, Demi Moore a Lindou Warren v hlavných úlohách. V tom istom roku sa objavil v televíznom filme HBO Long Gone spolu s Virginiou Madsen, Williamom Petersenom a Dermotom Mulroneym, ktorí mali hlavné úlohy.

V roku 1988 mal jedinečnú príležitosť hrať spolu so svojimi bratmi Billom, Johnom a Brianom v komediálnom filme. Scrooged. Jeho prvou významnou úlohou bola postava Norrisa Weldona v televíznom sitcome Grand v roku 1990, ktorý sa objavil v 26 epizódach oceneného seriálu, čo mu pomohlo etablovať sa ako komediálneho herca. Jeho kariéra sa potom začala zlepšovať a v roku 1991 začal hrať v televíznom seriáli Pacific Station a tiež sa objavil v 27 epizódach komediálneho seriálu Láska a vojna ako Ray Litvak.

Vzostup ku hviezde

Keď bol Joel čoraz populárnejší, boli mu ponúknuté nové úlohy a v rokoch 1997 až 2002 stvárnil úlohu Peta Cavanaugha v populárnom televíznom komediálnom seriáli Dharma a Greg vysielanom na ABC.

Pokračoval v televíznych úlohách, v takých populárnych televíznych seriáloch ako Malcolm in the Middle (2003) a Still Standing (2003-2006), v ktorých stvárnil Dannyho ‚Fitz‘ Fitzsimmonsa. Jeho ďalšou veľkou opakujúcou sa úlohou bol copywriter Freddy Rumsen v 15 epizódach televízneho seriálu Mad Men, ktorý získal cenu Emmy v rokoch 2007 až 2015.

Najnovšie projekty

Po roku 2014 Joelova kariéra trochu upadla a začal sa objavovať v nezávislých filmoch, ako napríklad Bloodsucking Bastards, potom v dramatickom filme Lamb a komediálnom a dramatickom filme Open Tables, všetko v roku 2015.

Pokračoval menšími filmovými úlohami, napríklad v dramatickom filme Sophie and the Rising Sun, v ktorom si v roku 2016 zahrali Julianne Nicholson, Takashi Yamaguchi a Margo Martindale, a neskôr v tom istom roku v dramatickom filme Pán Prasa a dokonca si zahral v životopisnom filme o pokus o atentát na amerického prezidenta Ronalda Reagana s názvom Killing Reagan. V roku 2017 mal úspešný rok najmä s partiou Joea Muellera vo filme Posledné slovo a ako Rollieho v televíznom seriáli Shrink. Odvtedy nemal žiadnu významnú rolu, ale teraz pracuje na komediálnom dramatickom filme Monuments, v ktorom bude hrať po boku Marguerite Moreau a Beccy Brown.

Voice Over Kariéra

Viackrát si získal pozornosť aj umením hlasového herectva. Jedenásť rokov od roku 1986 do roku 1997 bol hlasom Cheetaha Chestera, maskota pre obľúbenú značku občerstvenia Cheetos. Podobne poskytol hlas psa, kreslenej postavičke, v krátkodobom animovanom seriáli Beethoven v roku 1994. V roku 2002 pracoval pre animovaný televízny seriál 3-South, ktorý sa vysielal na MTV, a jeho posledným voice-overom bol ako Don Carlton, obchodník s príšerami v strednom veku, pre film Pixar Monsters University v roku 2013.

Joel Murray Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Joel Murray ukazuje, že tvrdá práca a talent idú v jeho prípade ruka v ruke a jeho čisté imanie sa podľa odhadov autoritatívnych zdrojov zvýšilo na približne 4 milióny dolárov.

Joel je vysoký 5 stôp 11 palcov (1,80 m) a váži približne 210 libier ~ 95 kg, pričom jeho telesné miery nie sú v súčasnosti známe. Má hnedé vlasy a (zrejme) hypnotizujúce modré oči.

Osobný život Joela Murraya

Joel Murray je otcom štyroch detí, dcéry Annie a troch synov Gusa, Louieho a Hanka. Od roku 1989 je ženatý s Elizou Coyle. Joel spolu so svojimi bratmi prevádzkuje reštauráciu Caddyshack pomenovanú podľa populárneho filmu, v ktorom sa spolu objavili bratia Murrayovci.

Tiež prevádzkujú svoju novú líniu oblečenia s názvom William Murray Golf. Voľný čas Joel trávi písaním, hraním golfu a svojim synom je tiež trénerom basketbalu, volejbalu a bejzbalu.
Rodina Murrayovcov žije v Cheviot Hills v Kalifornii v USA.

Správy a vplyv Joela Murraya

Keď nie je na obrazovke, Joel sa zameriava na prácu s improvizovanými komediálnymi skupinami a teraz ho môžete vidieť v Koho vôbec žije? , scénická inscenácia populárnej šou toho istého známeho.

Hoci nie je taký populárny ako jeho starší brat Bill, Joel ovplyvnil hercov a ľudí zo všetkých povolaní, čo dokazuje jeho popularitu na jeho oficiálna stránka Instagramu , s viac ako 8 600 sledovateľmi.