• Hlavná
  • Herci
  • Neal McDonough – deti, manželka, čistá hodnota, výška, syn, Wiki

Neal McDonough – deti, manželka, čistá hodnota, výška, syn, Wiki

Neal McDonough je televízny a filmový herec, ako aj hlasový herec, ktorý počas svojich zhruba 30 rokov v zábavnom priemysle hral v mnohých projektoch. Je to Američan s írskym pôvodom.

ObsahRaný život a rodina

Neal sa narodil dňa 13. februára 1966, v meste Dorchester, Massachusetts, USA. Jeho rodičia sú Catherine a Frank McDonoughovci, ktorí vlastnili motel predtým, ako emigrovali z Írska. O Nealovom detstve alebo rodine sa toho naozaj veľa nevie, hoci vieme, že je jedným zo šiestich detí so štyrmi bratmi a sestrou.

pridané Fanúšik Neala McDonougha na Streda 11. októbra 2017

Vzdelanie

Neal navštevoval Barnstable High School, po ktorej odišiel na Syracuse University, kde bol zasvätený ako jeden z členov bratstva Sigma Chi. V roku 1988 promoval s titulom bakalár výtvarných umení. Neal si zarobil viac ako jedno vysokoškolské štipendium, a to všetko vďaka svojmu talentu hrať baseball. Nakoniec sa rozhodol radšej navštevovať Syrakúzy, pretože majú obdivované divadelné oddelenie.

Kariéra

Nealova kariéra sa začala v 90. rokoch, keď mal malé úlohy vo filmoch ako „Star Trek: Prvý kontakt“, „Anjeli v poli a Oheň dole“.

Získal rolu Billyho Morrisona vo filme „A Perfect Little Man“ a získal cenu za najlepšieho herca na filmovom festivale v Atlantic City v roku 1999, čím sa Neal určite dostal „na mapu“ hereckého sveta. Potom začal hrať väčšie úlohy vo väčších produkciách, ako napríklad The Guardian, The Hitcher, RED 2, The Marine 3 a Captain America: The First Avenger.

V roku 1991 mu rola Neala vo filme Away Alone vyniesla Cenu za najlepšieho herca v dramatickom umení. Okrem svojich hereckých úloh sa Neal venoval aj hlasovému herectvu, najmä v reláciách a filmoch ako „Batman: Assault of Arkham“ a „DC Showcase: Green Arrow“. V rokoch 1996 až 1997 dal hlas aj Bruceovi Bannerovi v animovanej šou „The Incredible Hulk“. Na malej obrazovke Neal získal úlohy v reláciách ako „Boomtown“, „Band of Brothers“ a „Medical Investigation“. V roku 2003 získal cenu Satellite Award za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za rolu Dr. Stephena Connora.

Neal bol aj v iných populárnych predstaveniach, v ktorých predviedol svoje herecké schopnosti, hral vo filmoch „Zúfalé manželky“, „Oprávnené“, „ Obleky “, „Arrow“, „The Flash“ a „Yellowstone“. Blonďavý herec sa tiež chystal byť súčasťou skupiny ABC ‚Scaundrels‘, ale bol (podľa neho) naštartovaný po tom, čo odmietol hrať sexuálne scény – Neal uviedol ako dôvod svojho odmietnutia svoju katolícku vieru. Neskôr jeho náboženstvo opäť vstúpilo do hry, keď zobrazil Ježiša v 22-hodinovom audio rozprávaní o Biblii s názvom „The Truth & Life Dramatized Audio New Testament Bible“, založené na katolíckej verzii Biblie.

Neal tiež vyjadril svoju rolu „Kapitána Ameriky“, Dum Dum Dugan, v súvisiacej videohre „Captain America: Super Soldier“, v ktorej úlohe pokračoval aj Neal, keď sa objavil vo filmoch „Agents of S.H.I.E.L.D“ a „ Agent Carter“. V roku 2012 sa vrátil na ďalšiu sezónu (tretiu) filmu „Justified“ a v roku 2014 počas ceremoniálu zimných olympijských hier na NBC hral Neal v reklame na Cadillac.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Hoci je Neal pomerne veľká hviezda, jeho súkromný život nie je niečo, o čom by veľa prezrádzal.

V skutočnosti nevieme, čo má a nemá rád, ani ako trávi svoj voľný čas. Zaujímavým faktom o Nealovi však je, že počas stredoškolského štúdia dostal meno pán BHS. Toto je mužský podvrh na myšlienku Junior Miss Pageant.

V prvej triede dostal rolu Zbabelého leva vo filme Čarodejník z krajiny Oz, hoci v skutočnosti chcel hrať ako Plechový muž. V roku 2007 sa mu splnilo želanie a zahral si hlavnú úlohu v miniseriáli Tin Man od Sci-Fi Network. Herec sa objavil v reklamách na oblečenie Gap a je fanúšikom Warrena Zevona, amerického speváka a skladateľa.

Nealov brat Gerard bol účastníkom súťaže „Kto chce byť milionárom“ a odišiel s 32 000 dolármi po tom, čo dostal nesprávnu otázku za 64 000 dolárov.

Vzťahy

Neal sa oženil s Ruvé Robertson, ktorá je modelkou z Južnej Afriky, v roku 2003 – obaja sa stretli v Spojenom kráľovstve pri práci na „Band of Brothers“. Majú spolu päť detí: Morgan „Little Buck“, Patrick, Catherine Maggie, London Jane, Clover Elizabeth a James Hamilton.

Fyzicka charakteristika

  • Farba vlasov: blond
  • Farba očí: Deep Blue
  • Výška: 6 stôp 0 palcov (1,83 m)
  • Hmotnosť: Neznáma
  • Veľkosť obuvi: Neznáma
  • Hviezdne znamenie: Vodnár

Čistý majetok

Nealov čistý majetok sa odhaduje na takmer 7 miliónov dolárov , nazbieral počas svojej dlhej a pestrej kariéry v zábavnom priemysle od konca 80. rokov.