• Hlavná
  • Herci
  • Naked Truth Of Jean Marsh – Kde je dnes? – Životopis

Naked Truth Of Jean Marsh – Kde je dnes? – Životopis

ObsahKto je Jean Marsh a kde je dnes? Wiki Bio

Jean Lyndsey Torren Marsh sa narodila v Stoke Newington, Londýn, Anglicko, 1. júla 1934, takže jej znamenie zverokruhu je Rak a má britské občianstvo. Je herečkou a spisovateľkou, ktorá sa preslávila najmä tým, že v rokoch 1971 až 1975 hrala v seriáli Hore, dole v rokoch 1971 až 1975 a v The House of Eliott v roku 1991. Jean odišla z herectva a momentálne vedie pokojný život vo svojom dome v Londýne. .

Raný život a vzdelanie

Jean bola vychovaná v Londýne so svojou sestrou Yvonne Marshovou, ich otcom Henrym Charlesom Johnom Marshom, ktorý bol údržbár, a matkou Emmeline Susannah Nightingale Poppy, ktorá pracovala v miestnom divadle v jeho bare a ako komoda.

Herečka Jean Marsh

pridané BoomUnderground.com na Nedeľa 1. júla 2018

Jean trávila väčšinu svojho voľného času s Emmeline v divadle, kde sa začala zaujímať o herectvo a kde jej niekoľko známych divadelných hercov a herečiek radilo, ako hrať. Jean navštevovala verejnú strednú školu, kde vstúpila do školského dramatického klubu a objavila sa vo väčšine hier. Po imatrikulácii sa neprihlásila na vysokú školu, ale rozhodla sa pokračovať v hereckej kariére.

Kariéra herečky

Jean sa objavila v mnohých filmoch a televíznych seriáloch a za svoj prínos pre britský filmový a televízny priemysel získala v roku 2012 Dôstojník Rádu Britského impéria (OBE), čo je rytiersky rád udeľovaný tým, ktorí pracovali v oblasti umenia a vedy.

V tomto článku spomenieme niektoré z jej najpozoruhodnejších vystúpení.

Svoju kariéru odštartovala v roku 1951 stvárnením súťažiacej kráľovnej krásy v komediálnom filme Lady Godiva Rides Again, no jej rola zostala nepotvrdená. V roku 1953 mala podpornú úlohu vo filme Kríhajúci muž , ktorý sleduje príbeh veterána z druhej svetovej vojny, ktorý po návrate do Británie po vojne zistí, že jeho priateľka bola zapletená do nejakých kriminálnych aktivít so špionážnou organizáciou. V roku 1954 sa objavila v komediálnom filme The Love Lottery, v satirickom komediálnom filme The Rebel v roku 1961 a v romantickom filme The Roman Spring of Mrs Stone v roku 1961.

V roku 1963 stvárnila Octaviu v epickom historickom filme Kleopatra, ktorý bol zároveň jej prvým americkým filmom, a pokračovala vo filmoch Nepozemský cudzinec v roku 1964, The Limbo Line v roku 1968 a Deň v smrti Joe Egga v roku 1972. Jean stvárnila Moniku Barlingovú v thrilleri režiséra Alfreda Hitchcocka s názvom Frenzy v roku 1972, predtým ako hrala vo filmoch Dark Places v roku 1973 a v roku 1976 vo filme The Eagle Has Landed.

Jean sa objavila v jednej epizóde televízneho seriálu Hawaii Five-O v roku 1978 a potom nasledovali vedľajšie úlohy v horore The Changeling v roku 1980 a vo fantasy filme Return to Oz v roku 1985.

Niektoré z jej posledných úloh pred odchodom do dôchodku boli vo filmoch Willow v roku 1998, Monarch v roku 2000 a The Heavy v roku 2010.

Jean a televízny seriál Upstairs, Downstairs

Jean a Eileen Atkinsovci sa zaslúžili o vytvorenie slávneho britského historického dramatického seriálu Hore, dole , ktorá odvysielala svoju prvú epizódu v roku 1971 a v ktorej Jean stvárnila Rose Buckovú, chyžnú. V seriáli hrali Keeley Hawes, Ed Stoppard a Adrian Scarborough a sledovali bohatú rodinu žijúcu so svojimi služobníkmi v Londýne v roku 1936. Predstavenie malo obrovský úspech, vyhralo dve ceny Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) a osem cien. Emmy, Zlatý glóbus a dve ceny Kráľovskej televíznej spoločnosti.

Jean bola za svoj výkon štyrikrát nominovaná na ceny Emmy, vyhrala ju v roku 1975 a bola nominovaná aj na dva Zlaté glóbusy.

Milujte život a vzťahy

Jean s Jon Pertwee , herec najlepšie známy tým, že hral v seriáli Doctor Who v roku 1953, a títo dvaja spolu chodili viac ako dva roky, kým sa 2. apríla 1955 zosobášili, 8. augusta 1960 sa však rozviedli z dôvodu nezlučiteľných rozdielov. Jean pokračovala v rande s Albertom Finneym, ktorý bol hercom známym vďaka úlohám vo filmoch Erin Brockovich v roku 2000 a Big Fish v roku 2003, a ktorý zomrel 7. februára 2019.

Po ňom začala Jean randiť s Kennethom Haighom, anglickým hercom, ktorý sa preslávil stvárnením Jimmyho Portera v divadelnej hre Look Back a s Jean zostali spolu asi dva roky, kým sa rozišli.

Jeanin posledný priateľ, o ktorom verejnosť vie, bol Sir Michael Edward Lindsay-Hogg, piaty baronet, s ktorým chodila niekedy v 80. rokoch. Michael je britský filmový, divadelný a hudobný režisér, ktorý v istom bode svojej kariéry spolupracoval s The Beatles na tvorbe ich propagačných videí. Pred rozchodom boli s Jean spolu desať rokov.

Jean sa vydala iba raz, v súčasnosti je slobodná a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Jean bola chorá, keď bola dieťa a jej terapiou bol tanec a herectvo, preto ju mama brávala so sebou do divadla – náruživou tanečnicou zostala dodnes, hoci od 60-tky sa jej venuje len zriedka. tínedžerských rokov a pózovala pre mnohé časopisy predtým, ako sa rozhodla zamerať na svoju hereckú kariéru.

Jean vo svojom voľnom čase rada pozerá filmy a televízne seriály a niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek sú Elvis Presley, Marlon Brando a Dominique Dunne, zatiaľ čo medzi jej obľúbené filmy patria Viva Las Vegas, Change of Habit a Električka menom Desire. Je milovníčkou zvierat, uprednostňuje psov pred mačkami a má niekoľko domácich miláčikov vrátane psov, rýb a králikov.

V roku 2011 Jean utrpela mŕtvicu, po ktorej nasledoval menší infarkt, a takmer celý rok sa zotavovala, čo spôsobilo, že zmeškala oživenie svojho televízneho seriálu Hore, dole.

Vzhľad a čistý majetok

Jean má 85 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,69 metra a váži okolo 61 kg. Od marca 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov.