• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda Yancyho Butlera. Kde je dnes Yancy Butler? Bio

Nahá pravda Yancyho Butlera. Kde je dnes Yancy Butler? Bio

Yancy Butler je americká herečka, ktorej vstupenkou ku sláve bola rola detektívky Sara Pezzini z nadprirodzeného televízneho seriálu Witchblade.

ObsahSkorý život

Yancy Victoria Butler sa narodila 2. júla 1970 v Greenwich Village, New York City, USA. Jej rodičia sú Joe Butler, bývalý bubeník, teraz hlavný spevák skupiny The Lovin’ Spoonful, a Leslie Vega Butler, bývalá herečka, teraz manažérka spoločnosti na Broadwayi.

Vzdelávanie

S rodičmi ako umelcami a starými rodičmi s divadelným pozadím bol Yancy počas dospievania fascinovaný divadelným umením. Aby sa pripravila na svoju budúcnosť v zábavnom priemysle, vo veku 13 rokov navštevovala workshopy v preslávenom HB (Herbert Berghof) Studios, jednom z pôvodných umeleckých štúdií v New Yorku.

Absolvovala tiež hodiny baletu v slávnej baletnej škole Joffreyho a tanečné kurzy na prominentnej škole The Ailey School. Yancy tiež mohol v roku 1991 promovať s bakalárskym titulom v slobodných umeniach na Sarah Lawrence College a získal česť byť Griggs Scholar.

Kariéra

Prvý krok

Po vysokej škole sa jej podarilo získať rolu v roku 1991 v Law & Order, novozavedenej televíznej šou vysielanej na NBC, v ktorej hrali Steven Hill a Jerry Orbach. Toto hosťovanie vydláždilo cestu pre producenta Dicka Wolfa spolu s Robertom DeLaurentisom, aby ponúkli Yancy svoju prvú hlavnú úlohu ako Sgt. Eve Edison pre Mann & Machine v roku 1992. Začal sa vysielať na NBC 5. apríla 1992, ale po deviatich epizódach bol zrušený, pričom posledných päť epizód bolo považovaných za vyhorenie – vysielali sa počas nepopulárnych časových úsekov.

Bola pod tvrdou kritikou za to, že bola príliš podobná inej neúspešnej komediálnej sérii zo 70. rokov. Za svoj výkon však dokázala získať všeobecne priaznivé recenzie.

V roku 1993 produkcia Dick Wolf/Robert DeLaurentis vytvorila South Beach práve pre ňu. Bol to akčný dramatický televízny seriál inšpirovaný Modesty Blaise. Tentoraz si zahrala postavu Kate Patrickovej, zločinca, ktorý namiesto väzenia dostal na výber pracovať pre vládu. Bol to však ďalší neúspešný projekt, pretože po natáčaní siedmich epizód bolo odvysielaných iba prvých šesť, než ich zrušila sieť NBC. Prebiehal od 6. júna do 12. augusta.

Filmový debut

Neuspokojivá účasť jej televíznych seriálov ju prinútila prijať filmové úlohy medzi natáčaním televíznych relácií. V roku 1992 nakrútila film Hard Target s Jean Claude Van Dammom. Bol to jej prvý vpád do kina a zároveň to bol prvý hollywoodsky film uznávaného režiséra Johna Wooa.

Film bol vydaný v roku 1993 a zarobil okolo 74 miliónov dolárov pri rozpočte 19,5 milióna dolárov.

Po ňom nasledoval ďalší akčný film Drop Zone v roku 1994 s Wesleym Snipesom a Garym Buseym v réžii Johna Badlama. Bol to komerčný neúspech, hoci to začalo slušným úvodným debutom. Viac divákov so zárobkom 28 miliónov dolárov oproti rozpočtu 45 miliónov dolárov neprilákalo.

Aby sa vyhla typovému obsadzovaniu v akčných filmoch, Yancy prijala v roku 1995 filmovú rolu sexi tanečnej inštruktorky s Patrickom Stewartom a Campbellom Scottom vo filme s názvom Let It Be Me. Po ňom nasledoval erotický thriller The Ex, založený na románe Johna Lutza s Nickom Mancusom a Suzy Amis. Zohrala úlohu bývalej manželky, ktorá bola odhodlaná ničiť novo nájdené šťastie svojho bývalého manžela.

Ďalší úspech

Yancy sa vrátila na malú obrazovku a zúčastnila sa televízneho seriálu Brooklyn South, policajnej drámy, ktorý bežal od 22. septembra 1997 do 27. apríla 1998. Práve keď si myslela, že šou bude obnovená na druhú sériu s už odvysielanými 22 epizódami. , vedenie siete zrušilo hneď po odvysielaní poslednej epizódy 1. série. Bolo to ťažké s televíznymi hodnoteniami, dokonca aj s 10,5 miliónmi divákov, keďže sa zvýšili proti Monday Night Football na ABC a Dateline Monday na NBC.

Jej najväčší zlom

V roku 2000 dostala hlavnú úlohu v televíznom nadprirodzenom akčnom filme podľa populárneho komiksu s názvom Witchblade pre sieť TNT. Zahrala si rolu detektívky Sara Pezini, ktorá dokáže ovládať magický artefakt, aby priniesla spravodlivosť.

Bol komerčným úspechom a bol veľmi sledovaný počas vysielania v televízii s 5,2 miliónmi divákov. Výsledok bol taký konkurencieschopný, že bol porovnateľný s číslami, ktoré v tom čase dosiahli populárne televízne programy ako Buffy, premožiteľka upírov a Angel. Po jeho úspechu si rovnaká sieť objednala plnohodnotnú verziu televízneho seriálu s 11 epizódami pre prvú sezónu a bola obnovená na druhú sezónu s 12 epizódami. Prebiehal od 12. júna 2001 do 26. augusta 2002. Séria získala kultovú sledovanosť a trvala by dlhšie, no Yancyho osobný život sa vymykal spod kontroly a ovplyvňovalo to jej prácu. Po druhej sezóne to bolo zrušené. Sieť TNT na druhej strane tvrdila, že chcú ukončiť sériu na vysokej úrovni.

Po Witchblade si dala potrebnú pauzu a riešila osobné záležitosti. V roku 2004 začala opäť nakrúcať filmy a najvýznamnejšími boli Posledný list s Williamom Forsythem a Grace Zabriskie, Wolvesbayne v roku 2009 ako mocná starodávna upírka Lilith a série franšízových filmov Lake Placid, kde hrala rolu zlej -lovec zadkov menom Reba.

Yancy je stále aktívna vo výrobe filmov pre televíziu a nezávislých filmov a objavuje sa aj v niektorých televíznych seriáloch s menšími úlohami.

Osobný život

Yancy je momentálne slobodná a nemá deti. Neexistovali žiadne správy o tom, že by bola s nikým zasnúbená, ale verilo sa, že mala vzťah s Jeffom Haveym, jej kolegom v The Hit List v roku 1993.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ďalší z trezoru🥰 • . . . . . . . . . . . . . . . . . #throwbackthursday #tbt #babyyancy #yancybutler #hairfordays

Príspevok zdieľaný používateľom Yancy Butlerová (@realyancybutler) 23. januára 2020 o 14:14 PST

Vzťah netrval dlho a nikto nevedel dôvod rozchodu. V roku 2007 chodila aj s Earlom Wardom Jr. a tiež s istým Jamesom Driscollom, ktorý ju po ich rozchode prenasledoval a obťažoval.

Aj keď jej história randenia bola vzácna, mnohokrát sa dostala na titulky kvôli jej dlhému boju s alkoholizmom. Niekoľkokrát ju zatkla polícia. Prvý z nich bol v novembri 2003 v Delray Beach na Floride kvôli neusporiadanej intoxikácii. Bola odsúdená podstúpiť rehabilitačný program pre zneužívanie návykových látok.

Pri druhom v roku 2007 narazila autom do zábradlia a policajti zistili, že šoférovala pod vplyvom. Yancy bola zadržaná niekoľko hodín a bola prepustená po zložení kaucie 500 dolárov.

Niekoľko dní predtým, ako k tomuto zatknutiu došlo, jej vtedajší priateľ, Earl Ward Jr., zavolal na číslo 911 a požiadal o pomoc pri upokojení Yancyho, keď jej odmietol odovzdať kľúče od auta. Polícia zrejme zistila, že bola silne pod vplyvom alkoholu a fajčila aj crack.

Naposledy bola v roku 2017 v prístave Sag, keď bola obvinená zo šoférovania pod vplyvom alkoholu po tom, čo ju niekto našiel v bezvedomí zvalenú cez volant svojho auta, s ktorým zišla na chodník. Keď sa na to policajti pýtali, šomrala a výsledok dychovej skúšky bol vysoko nad hranicou 0,18. Ďalšie obvinenia boli vznesené po tom, čo v jej kabelke objavili 14 piluliek Xanaxu a po tom, čo údajne napľula na tvár zodpovedného dôstojníka.

Zaujímavé fakty a fámy

  • Bývalý priateľ ju prenasledoval a obťažoval výhražnými telefonátmi po tom, čo sa s ním rozišla. Dokonca vyvesil niekoľko hanlivých plagátov pred liečebným centrom, kde podstupovala program liečby návykových látok. Keď bol zatknutý a obvinený, uzavrel dohodu o vine a treste.
  • Vedenie siete TNT si myslelo, že jej séria Witchblade bude ďalšou Buffy, premožiteľkou upírov, po tom, čo dosiahla vysoké hodnotenia a lojálne publikum. Bol schválený dodatočný rozpočet na výrobu predstavenia, ako aj na propagačné účely. Kvôli jej osobným problémom sa to rozhodli skrátiť, aby neriskovali pošpinenie značky Witchblade škandálmi pre budúce plány na reštart.

Vzhľad

Yancy je 5 stôp 7 palcov. (1,73 m) vysoký a váži okolo 124 libier (56 kg). Je kaukazská s dlhými vlnitými tmavohnedými vlasmi a orieškovo zelenými očami.

Čistý majetok

Zdroje odhadovali jej čisté imanie na približne 2 milióny dolárov začiatkom roku 2020. Dodnes stále robí filmy a hosťuje v televízii.