Nahá pravda OMGcosplay – skutočné meno, vek, výška, Wiki

Maggie McGehee – tiež známa ako OMGcosplay – je americká cosplayerka a hviezda sociálnych médií. Cosplay začína ako koníček a teraz je Maggieho prácou na plný úväzok, čo jej pomáha zarábať a šetriť peniaze na právnickú fakultu. Ako internetová osobnosť je známa svojím úprimným a otvoreným vzťahom so svojimi nasledovníkmi.

ObsahRaný život, vzdelanie

Maggie McGehee sa narodila 24. júna 1997 v Dallase v Texase v USA a vyrastala so svojou staršou sestrou Rachel. Maggie pokračovala v štúdiu nehnuteľností po strednej škole na University of North Texas.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dostal som trochu toho dobrého chronku: @dtjaaaam

Príspevok zdieľaný používateľom OMGcosplay (@omgcosplay) 27. marca 2020 o 10:25 PDT

Navštevovala aj právnický študijný program na Colorado Christian University. V roku 2017 získala ocenenie za najlepšieho rečníka na Rocky Mountain Invitational Tournament. Pri niekoľkých príležitostiach McGehee vysvetlila, že cosplaying jej pomáha zarobiť peniaze, aby mohla ísť na právnickú fakultu.

Cosplay

Cosplay pochádza zo slov kostým a hra a je divadelným umením. Cosplayeri sa vlastne obliekajú do kostýmov a obliekajú si doplnky, aby vyzerali ako nejaká precízna postava.

Tieto postavy môžu byť z karikatúr, videohier, televíznych seriálov, filmov, komiksov, ako aj manga a anime, komiksov a počítačových animácií, ktoré pochádzajú z Japonska. Cosplay začal v 90. rokoch minulého storočia ako koníček, no dnes má množstvo priaznivcov z Ázie a západných krajín. Fanúšikovia dokonca organizujú cosplay akcie, ako sú zjazdy a súťaže, miestne i medzinárodné. Cosplayeri kupujú kostým, ktorý by mal byť čo najautentickejší, no iní si kostýmy vyrábajú sami. Často používajú parochne, mejkapy, spreje na farbenie vlasov, tetovanie a iné spôsoby úpravy tela, aby sa priblížili k pôvodnej postave.

Väčšina z nich sa učí aj techniky ako šitie, maľovanie na tvár a spracovanie dreva.

Cosplay je založený na sexepíle, takže väčšina fanúšikov si vyberá postavy, ktoré sú atraktívne. Cosplayeri sú veľmi často obeťami sexuálneho obťažovania, keď sa ich návštevníci na zjazdoch dotýkajú, fotografujú bez povolenia alebo sa oddávajú slovnému napádaniu. To je dôvod, prečo v roku 2013 vzniklo hnutie Cosplay is Not Consent na ochranu a zvýšenie povedomia o týchto otázkach týkajúcich sa cosplayingu. Väčšina podujatí sú organizované súťaže, ako napríklad populárny World Cosplay Summit. Crossplay je ďalšie slovo v tejto oblasti, ktoré znamená interpretovať postavu opačného pohlavia.

Mnoho cosplayerov premenilo koníček na povolanie, takže v súčasnosti majú ziskové kariéry.

OMGcosplay

Maggie začala s cosplayom vďaka svojej sestre, ktorá ju ako 12-ročnú vzala na anime konferenciu. Na začiatku si nebola istá, ako jej priatelia v škole prijmú túto záľubu, a nebola o tom príliš otvorená. Ako tínedžerka mala súkromný účet na Facebooku, takže môže sledovať a robiť cosplay a zároveň zapadnúť do školy. Ukázala na Jessica Blacková ako jej inšpirácia – Jessica pochádza z Nevady a na účtoch sociálnych médií má niekoľko miliónov sledovateľov. Je prvou online coplayerkou, ktorú Maggie nasledovala.

Účet OMGcosplay bol otvorený na Instagrame v máji 2015 a má viac ako 700 000 sledovateľov. Pravidelne uverejňuje príspevky, ale v skutočnosti používa účet na nasmerovanie svojich sledovateľov na Patreon, kde sa môžu každý mesiac prihlásiť na odber a získať prístup k jej účtu a súkromnému Snapchatu na rok a pol, Maggie bola v 10 najlepších zarábajúcich. Teraz má účet na Twitteri s viac ako 150 000 sledovateľmi. Maggie však zverejňuje fotografie a citlivý obsah pre dospelých, no dala veľmi jasne najavo, že jej fanúšikovia nikdy neuvidia jej nahé fotky. Má tiež 70 000 sledovateľov na Facebooku a udržiava záujmy svojich fanúšikov uverejňovaním fotografií a videí.

Počas svojho prvého zjazdu zažila nevhodné správanie, ktoré bolo zlomovým bodom v otázke, či má pokračovať v cosplayovaní alebo nie. Osoba, ktorá požiadala Maggie a jej priateľov odfotografovať, menila miesta, viedla ich do služobného výťahu a snažila sa vziať nevhodné fotografie. Zostala však oddanou cosplayerkou. V ponukách na svojej oficiálnej webovej stránke OMGcosplay upozorňuje, že všetka jej práca je prísne profesionálna, nie sexuálna.

Kostýmy

Väčšinu svojich kostýmov si Maggie vytvára sama, zvyčajne dva až päť každé dva mesiace.

https://twitter.com/decosplayers/status/1164966797323440128

Stvárnila Black Widow a Captain Marvel z Marvel Comics, Wonder Woman z DC Comics, Daenarys z Game of Thrones a ďalšie – Wonder Woman patrí medzi jej obľúbené postavy. Cosplay jej pomáha zlepšiť remeselné zručnosti, hoci to začalo ako hobby, Maggie teraz robí cosplay ako prácu na plný úväzok. Zúčastňuje sa mnohých zjazdov a každý kostým si vyžaduje oddanosť a čas.

Nikto nie je viac prekvapený ako ja, že sa to deje. Nikdy sa mi nesnívalo, že to bude takto. S týmto koníčkom som začal ako smutný, úzkostlivý 12-ročný chlapec, ktorý chcel chvíľu nebyť sám sebou a teraz je to viac než len umelecký prejav.

Je to viac ako ja, keď sa snažím niečomu uniknúť – menej úniku ako kedysi, povedal McGehee v roku 2018 Denník zo severného Texasu .

Bojuje

Maggie McGehee má veľmi úprimný a otvorený vzťah so svojimi fanúšikmi a zdieľa osobné detaily svojho života. Na Snapchate, kde môžu obsah vidieť iba jej odberatelia, chce publiku ukázať, že Maggie je len skutočná osoba, ktorá má dobré a zlé dni. Neváha povedať, že trpí depresiou a úzkosťou. Minulý rok na Twitteri zdieľala, že sa zotavila z poruchy príjmu potravy, ako aj to, že bola blízko smrti pri pokuse o samovraždu.

Môžem byť tvoj waifu? 🥺

pridané OMGcosplay na štvrtok 26. decembra 2019

Zapnuté Instagram vysvetlila, že jej porucha príjmu potravy sa prvýkrát objavila v roku 2017, keď držala diétu na priberanie. Za krátky čas výrazne schudla a veľmi rýchlo sa to zmenilo na anorexiu a bulímiu. Klinika na zotavenie pomohla a zachránila jej život, ale v celom procese sa obrátila na iný druh stravovacieho poriadku nazývaného ortorexia, stav obsedantného správania, hľadajúceho zdravú výživu.

Čistá hodnota

Čistý majetok McGehee sa začiatkom roku 2020 odhaduje na viac ako 150 000 dolárov, pričom všetok príjem, ktorý má, pochádza z cosplayingu, keďže na ňom teraz pracuje ako na plný úväzok.