• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda o hviezde '13 Reasons Why‘ – Alisha Boe – Biografia

Nahá pravda o hviezde '13 Reasons Why‘ – Alisha Boe – Biografia

ObsahKto je Alisha Boe?

Alisha Ilhaan Bo sa narodila 6. marca 1997 v nórskom Osle a je herečkou, ktorá je známa najmä vďaka práci vo webovom seriáli 13 Reasons Why, v ktorom hrá postavu Jessicy Davis. Počas svojej kariéry pracovala aj na iných mainstreamových filmoch a televíznych projektoch.

Bohatstvo Alishy Boeovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Alisha Boe odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila úspešnou prácou v hereckej profesii od roku 2008. Objavila sa aj v hudobných videách a má na konte aj niekoľko divadelných projektov.

https://www.instagram.com/p/B8-zxrDHFax/

Raný život a začiatky kariéry

Alisha má nórsky a somálsky pôvod, hoci jej rodičia sa nikdy neoženili. Neskôr sa presťahovala so svojou matkou do USA, keď sa vydala za Američana, čo ju priviedlo k tomu, že vyrastala v Los Angeles. Navštevovala strednú školu El Camino Real High School, ktorá je známa napodobňovaním štýlov vysokých škôl, aby bola príťažlivejšia pre mnohých jej študentov. Počas tejto doby sa u nej prejavil silný záujem o herectvo a stala sa súčasťou školského dramatického programu.

Po maturite sa rozhodla, že nebude pokračovať v štúdiu na vysokej škole. Namiesto toho si začala hľadať hereckú prácu a vďaka svojmu somálskemu dedičstvu začala v tomto odvetví robiť vlny, vďaka čomu sa stala prvou Somálčankou, ktorá získala hlavné úlohy od čias Iman.

Jej prvou hlavnou úlohou by bol jej filmový debut vo filme Amusement, hororovom filme vydanom priamo na videu, na ktorom pracovala po boku Jessicy Lucas, Katheryn Winnick a Laury Breckenridge. V nasledujúcich rokoch sa objavovala prevažne v nezávislých filmoch a krátkych filmoch, až kým v roku 2012 získala trochu pozornosti, keď hrala vo filme Paranormal Activity 4, pokračovaní druhého filmu v chronológii, napriek tomu, že bol štvrtým filmom v sérii. .

Televízne projekty

Po práci v Paranormal Activity 4 sa Boe začala venovať televíznym projektom, väčšinou vystupovala ako hosť v populárnych reláciách ako Modern Family, Extant a Parenthood.

V roku 2014 získala opakovanú rolu v telenovele Days of Our Lives, v ktorej stvárnila postavu Daphne. Denné mydlo je jedným z najdlhšie fungujúcich svojho druhu v USA a sleduje príbeh niekoľkých rodín v ich každodennom úsilí, nezvyčajných okolnostiach a vzájomných interakciách.

Po roku so show bola obsadená do ďalšej opakujúcej sa úlohy, tentoraz hrala Janet počas sezóny Raya Donovana. Relácia bola odvysielaná na Showtime a začala horúco, čím prekonala rekord najsledovanejšej premiéry na sieti. Šou bežala sedem sezón a sleduje titulnú postavu, ktorá pracuje ako právnik pre bohatých, pričom sa často zapája do ešte špinavších aktivít, aby zaistila bezpečnosť svojho klienta.

Predstavenie bolo náhle zrušené od Showtime bez varovania, čo mnohých zanechalo v šoku.

Vystúpte na výslnie

Po Rayovi Donovanovi sa Alisha vrátila k hosťovaniu v NCIS, ale potom mala ďalšiu opakujúcu sa úlohu v seriáli Hulu Casual, ktorý sleduje príbeh rozvedenej matky žijúcej so svojím bratom a dcérou, pričom relácia získala pozitívne recenzie počas celého štvorsezónneho trvania. Potom bola obsadená ako Grace Clarke v spin-off CSI: Crime Scene Investigation CSI: Cyber , ktorá, ako už názov napovedá, sa viac zameriava na počítačovú kriminalitu v USA. Prehliadka bežala dve sezóny, kým bola v roku 2016 zrušená z dôvodu nízkej sledovanosti.

Potom sa objavila ako hosť v relácii Teen Wolf.

Okrem televíznych relácií sa vracala k filmom, aj keď pre pracovnú zaneprázdnenosť to robila sporadicky. Bola v 68 Zabiť , v ktorom si zahrala po boku AnnaLynne McCord a Matthewa Graya Gublera, vo filme podľa rovnomenného románu Bryana Smitha. Pracovala tiež na nezávislom filme Gates of Darkness, predtým ako dostala rolu do Poms, kde si zahrala po boku Pam Grier, Diane Keaton a Jacki Weaver v príbehu skupiny dôchodkýň, ktoré sa rozhodnú stať sa roztlieskavačkou.

13 dôvodov prečo

V roku 2017 získala Boe svoj doteraz najvýznamnejší projekt, pretože bola obsadená ako jedna z hlavných postáv v 13 Reasons Why. Táto tínedžerská relácia sa vysiela na Netflixe a je založená na románe Jaya Ashera Thirteen Reasons Why, ktorý sleduje život študenta, ktorý počúva sadu magnetofónových kaziet svojej blízkej priateľky, ktorá spáchala samovraždu, a dozvedá sa viac o udalostiach pred jej odchodom. Medzi ďalšie hviezdy šou patrili Katherine Langford, Christian Navarro a Brandon Flynn, ktorí dostali pozitívne recenzie počas svojej prvej sezóny za poňatie citlivej témy.

Jeho grafické zobrazenia problémov so znásilnením a samovraždou však vyvolali určité obavy, ktoré viedli k tomu, že Netflix vydal varovanie o svojich témach. Prehliadka mala bežať iba jednu sezónu, ale jej úspech podnietil druhú sezónu, ktorá sa pri spätnom pohľade ukázala ako nie najlepší krok – nemala rovnaký vplyv a témy ako prvá sezóna, čo viedlo k väčšinou negatívnym recenziám. Predstavenie pokračuje a je pripravené dokončené vo svojej štvrtej sérii, ktorá sa má vysielať niekedy v roku 2020. Počas práce na šou mala Boe’s niekoľko ďalších projektov, ale jej hlavným zameraním bola jej úloha tu.

Osobný život

Alisha je slobodná a nie je známe veľa informácií o žiadnych minulých romantických snahách. Mnohí veria, že sa stále sústreďuje na svoju kariéru a zatiaľ nemá žiadne dlhodobé vzťahy. So svojimi poslednými príspevkami o dokončení natáčania poslednej série 13 Reasons Why, ktorá je teraz v postprodukcii, bola na sociálnych sieťach neaktívna od začiatku 202,0. Je blízkou priateľkou s niekoľkými herečkami, s ktorými trávi časť svojho voľného času, vrátane Gideona Adlona. Tiež miluje podporu nezávislých a budúcich umelcov propagáciou ich práce online.