• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda mladých a nepokojná hviezda – Gina Tognoni

Nahá pravda mladých a nepokojná hviezda – Gina Tognoni

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americká herečka, Gina Tognoniová sa narodil 28. novembra 1973 v St. Louis, Missouri, USA. Pre ňu je najznámejšia úlohu v Mladí a nepokojní. Narodila sa Edwardovi Anthonymu Tognonimu a Sharon Tognoni a má sestru Maggie Tognoni.

Má blízko k svojej rodine, čo možno vidieť aj na jej príspevkoch na sociálnych sieťach. Na Deň otcov v júni 2017 zaželala svojmu otcovi prostredníctvom príspevku na Instagrame fotografiu svojho otca. Pre titulok mu napísala ódu a pochválila ho, že je neuveriteľný chlap a fantastický otec.

Je si obzvlášť blízka so svojou sestrou a často zverejňuje jej fotografie na svoj Instagram. Krátko navštevovala Emerson College, než odišla, aby sa mohla sústrediť na hereckú kariéru a pokračovať v nej.

Kariéra

V roku 1995 debutovala v telenovele v ABC One Life to Live ako Kelly Cramer. Po šiestich rokoch v šou, v apríli 2001, oznámila, že nepredĺži zmluvu s telenovelou. Do dennej televízie sa vrátila v júli 2004 v CBS Guiding Light ako Dinah Marler.

Medzi jej hosťujúce úlohy patrí účinkovanie vo filmoch Fastlane ako Gabriella v roku 2003, Právo a poriadok: Jednotka zvláštnych obetí ako dôstojníčka Kristen Vaill v roku 2005 a The Sopranos ako Catherine Lipman v roku 2006. Od roku 2009 do roku 2010 účinkovala vo webovom seriáli Benátky: Séria ako Sami Nelson. V roku 2009, po zrušení CBS Guiding Light, sa vrátila do One Life to Live ako Kelly Cramer a zostala až do jeho zrušenia v roku 2011. 22. mája 2014 bolo oznámené, že nahradí Michelle Stafford v CBS The Young and the Restless ako Phyllis. Summers.

Jej prvé vystúpenie v šou bolo 11. augusta 2014. Fanúšikovia a kritici mali pocit, že mala veľké topánky, ale za svoj výkon dostala pochvalu. V roku 2019 oznámila spoločnosť Daytime Confidential rozhodnutie Michelle Stafford opustiť všeobecnú nemocnicu a vrátiť sa do The Young and the Restless ako Phyllis Summers. To znamenalo, že Gina bude odstránená zo show.

Michelle stvárňovala Phyllis takmer 20 rokov, odkedy vstúpila do šou v roku 1994, až po jej odchod v roku 2013. Vo svojich 20 rokoch získala 10 nominácií na cenu Daytime Emmy a vyhrala najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v roku 1997 a najlepšiu herečku v roku 2004.

Dňa 30. marca 2019 sa Gina vydala na Instagram, aby porozprávala o svojom odchode z telenovely: „Som nesmierne vďačná za tvorivé skúsenosti, ktoré mi dali mladí a nepokojní, ako aj za úžasné vzťahy, ktoré som s nimi vytvoril. herci, štáb, producenti a scenáristi. Milujem svoju rodinu Genoa City.“ Jej posledné vystúpenie v šou sa odvysielalo 7. júna 2019.

V roku 2002 hrala vo filme Pride & Loyalty ako Stephanie a v roku 2011 ako sestra Jackson vo filme V rodine. Objavila sa v niekoľkých televíznych filmoch vrátane This Time Around ako Cara Cabot v roku 2003, Phenomenon II tiež v roku 2003 a krátkom filme Art as Barbara v roku 2005.

V rokoch 1996 až 1998 bola trikrát nominovaná na cenu Soap Opera Digest v kategórii vynikajúca herečka za prácu vo filme One Life to Live. V rokoch 2006 a 2008 získala cenu Daytime Emmy za vynikajúcu herečku vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli za prácu vo filme The Guiding Light. Do histórie sa zapísala ako druhá herečka, ktorá vyhrala dvakrát herečku vo vedľajšej úlohe. Okrem víťazstiev bola nominovaná na Online Film & Television Association, dve ceny Daytime Emmy a štyri ceny Soap Opera Digest Awards.

V roku 2015 na 42ndDaytime Emmy Awards bola nominovaná za rolu Phyllis Summers za vynikajúcu hlavnú herečku. V roku 2017 na 44thDaytime Emmy Awards, bola opäť nominovaná na vynikajúcu hlavnú herečku a vyhrala.

Osobný život

V minulosti randila s Tomom Pelphreym a Markom Derwinom. 21. novembra 2007 sa zasnúbila s poisťovacím profesionálom Josephom Chiarellom. Predstavila ich bývalá herecká hviezda Giny, Beth Ehlers, a sú manželmi od 16. mája 2009. Joseph je prezidentom programu poistenia podnikov pre zbrojný priemysel Joseph Chiarello & Co. Inc.

To je blbosť!!!!! Dostali sme ďalšiu dobrotu od našich fanúšikov #philly ďakujem VŠETKÝM ❤️ všade okolo nás je taká dobrá energia - ďakujeme YR-

pridané Gina Tognoniová na Piatok 11. augusta 2017

Zatiaľ nemajú žiadne deti a nehovorili o tom, že by chceli rozšíriť svoju rodinu. Gina má krstnú dcéru Kinzie, ktorá je často zmätená inými ľuďmi ako jej biologická dcéra. Keď práve nepracujú, šťastný pár delí svoj čas medzi Los Angeles a New Jersey.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

V mladosti sa zúčastňovala súťaží krásy.

V roku 1991 bola vyhlásená za Miss Rhode Island Teen USA a v roku 1993 Miss Rhode Island Teen All-American.

Vzhľad

Má hnedé oči a svetlohnedé vlasy. Je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 m) a váži 128 libier (58 kg). Jej životne dôležité štatistiky sú 31-22-36.

Čistý majetok a plat

Jej čistý majetok sa odhaduje na 9 miliónov dolárov.