• Hlavná
 • Herci
 • Nahá pravda Maribel Guardia – čistá hodnota, biografia

Nahá pravda Maribel Guardia – čistá hodnota, biografia

Maribel Guardia je herečka, moderátorka a speváčka, ktorá si získala srdcia mnohých a získala si popularitu, keď v roku 1978 vyhrala súťaž krásy Miss Costa Rica.

ObsahRaný život a rodina

Maribel Guardia sa narodila ako Maribel del Rocio Garcia Fernandez 29. mája 1959 v San Jose v Kostarike Alvarovi Fernandezovi a Rite Garciovej. O jej rodičoch alebo rokoch dospievania nie je k dispozícii veľa informácií, okrem toho, že jej matka Rita zomrela 5. júna 1968, keď mala Maribel iba deväť rokov. Na svojom Instagrame zverejnila fotografiu svojej matky na výročie úmrtia a spomenula veci, na ktoré nikdy nezabudne, ako je jej milosť, ušľachtilosť, dobrota a radosť. Jej najkrajšie spomienky na matku boli na to, že vždy spievala a dávala peniaze tým, ktorých považovala za menej šťastných ako ona.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Meriam tieto roztomilé #šaty #šaty @lamode.cln. @lugavimx #sweet #dreams LQM ❤️ #yomequedoencasa

Príspevok zdieľaný používateľom Maribel Guardia (@maribelguardia) 31. marca 2020 o 18:57 PDT

Jej posolstvo sa skončilo slovami: „Milujem ťa, Rita. Ďakujem, že si mi dal život.‘ V roku 2016 zverejnila na svojom IG účte na Deň otcov starú fotku svojho otca so správou o posielaní bozkov do neba.

Vzdelávanie

Jej rané vzdelanie nebolo zverejnené. Študovala na Univerzite v Kostarike, ale nedokončila, pretože prijala štipendium ponúkané v Mexiku.

Kariéra

Prvé kroky

Maribel začala svoju kariéru ako modelka, keď mala 17 rokov. Do súťaže Miss Kostariky sa zapojila ako 19-ročná a vyhrala. Potom reprezentovala svoju krajinu na súťaži Miss Universe v Acapulcu v Mexiku v roku 1978, ktorú nevyhrala, ale mohla si odniesť domov. Slečna Photogenic cena.

V tom istom roku sa zúčastnila aj svetovej súťaže Miss World a dostala sa medzi 15 najlepších semifinalistiek. Možno nevyhrala vytúžené tituly v súťaži krásy, no odhalenie jej otvorilo veľa dverí v zábavnom priemysle. Trvalo jej mesiace, kým sa konečne rozhodla presťahovať do Mexika, aby tam mohla robiť kariéru.

Televisa, najväčšia masmediálna spoločnosť v Latinskej Amerike, jej udelila štipendium na štúdium herectva, tanca a spevu na Akadémii Sergia Bustamanteho, ktorá je teraz známa ako Centro de Educacion Artistica (Centrum umeleckého vzdelávania). Maribel Fernandez použila umelecké meno Maribel Guardia, pretože má rovnaké meno ako herečka, ktorá už má zmluvu so spoločnosťou Televisa. Ako priezvisko si vzala Guardia, čo je z mena jej praprastarého otca.

Možno keď sa vrátime #kráčať po uliciach, budeme si vážiť #slobodu a #krásu našej planéty, #život ako...

pridané Maribel Guardia na Sobota 21. marca 2020

Ďalší úspech ako herečka

Na filmovom plátne debutovala v roku 1980 filmom El Diablo en Persona (Diabol v osobe) a potom až do roku 1999 nakrúcala filmy takmer každý rok. Nakrútila viac ako 35 filmov od malých po hlavné úlohy. Ak netočila filmy, tak robila telenovely alebo telenovely. Prvýkrát sa objavila v televíznej šou v roku 1980 s mexickým hercom a komikom Manuelom El Loco Valdesom. Bolo to však v roku 1986, keď mala svoju prvú veľkú prestávku ako hlavná hviezda telenovely pre Televisa s názvom Sedducion (Zvádzanie). Trvalo jej osem rokov, kým v roku 1994 opäť začala robiť mydlo a potom v tom pokračovala až do roku 2019. Nakrútila viac ako 15 telenoviel ako hlavná hrdinka, vo vedľajšej úlohe a niekedy aj pre špeciálny vzhľad.

Úspech ako spevák a umelec

So svojím nabitým programom ako herečka si Maribel stále našla čas na nahrávanie skladieb pre svoj album. Prihlásila sa k Musart Records, jednému z najväčších nahrávacích spoločností v Mexiku, a vydala svoj debutový album v roku 1988. V roku 2016 sa prihlásila k EMI Music v Latinskej Amerike a Capitol Records v Spojených štátoch a vydala album so španielskymi a Anglické piesne. Doteraz vydala celkovo osem albumov rôznych žánrov pod rôznymi vydavateľstvami.

Iné snahy

Maribel z času na čas robila televízny hosting pre rôzne programy. Hrala aj v muzikáloch a divadelné hry , ako napríklad Dobrodruh (2010-2011) a Kleopatra pokazená (2018-2019), ktoré sú takmer vždy vypredané. Účinkovala aj na rôznych šou, festivaloch a fiestách nielen v Mexiku, ale aj v Los Angeles a New Yorku.

Maribel Guardia

Uznanie

Za rolu v trileri z roku 1986 Terror y Encajes Negros (Terror and Black Lace) získala nomináciu na najlepšiu herečku na 29.thAriel Awards, ktorá je najprestížnejším orgánom udeľujúcim ocenenia v Mexiku. Cena Diosas de Plata (Strieborné bohyne), udeľujúci orgán organizovaný Asociáciou mexických filmových novinárov, jej udelila cenu pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe za rovnaký film. Za rolu v telenovele Prisionera de Amor (Väzeň lásky) získala nomináciu na najlepšiu herečku na 13.thCeny TVyNovelas. V roku 2017 získala svoju prvú nomináciu na Latinskú Grammy za najlepší album skupiny za skladbu Besos Callejeros (Street Kisses).

Osobný život

V roku 1992 sa vydala za Joseho Manuela Figuerou, ktorého umelecké meno bolo Joan Sebastian, a mala syna Marcosa Juliana Figuerou.

Bol jej prvým manželom, kým ona jeho treťou manželkou. Joan bola slávna mexická speváčka a skladateľka, ktorá získala štyri ceny Grammy a sedem cien Latin Grammy. Svoj herecký debut absolvoval s Maribel v telenovele Tú y yo (Ty a ja), ktorá mala 141 epizód v rokoch 1996 až 1997. Rozviedli sa v roku 1996. Objavili sa správy, že spolu sotva hovorili. fotoaparát, keď dokončia mydlo. Joan zomrela na rakovinu kostí vo veku 64 rokov 13. júla 2015.

Maribel sa stretla Marco Chacon náhodou v Kostarike. Marco je právnik z prominentnej rodiny v Kostarike. Chodili spolu a boli spolu viac ako 10 rokov, kým sa 15. júla 2010 zosobášili. Svadba bola súkromná záležitosť a uličkou ju sprevádzal jej syn Julian Figueroa.

Marco bol pre Juliana dobrým otcom a nakoniec ho zastúpil, keď debutoval ako spevák. Maribel je teraz milujúcou babičkou Julianovho syna Jose Juliana, čo je zrejmé z jej príspevkov na jej IG, keď trávi čas so svojím vnukom od raňajok až po pozeranie rozprávok. Druhý máj považuje za najšťastnejší deň svojho života a keď v roku 2019 pozdravila svojho syna k jeho narodeninám, povedala: „Pred 24 rokmi si sa narodil a naplnil si môj život tou najčistejšou láskou, akú som kedy poznala. dal si mi tú česť byť tvojou matkou...a dnes si mi dal môjho vzácneho Jose Juliana. Aký dobrý je Boh so mnou, keď mi dal v ten istý deň dve kniežatá?‘

Zaujímavé fakty a fámy

 • Maribel bola jednou z celebrít pre vládnu kampaň o dojčení v roku 2014, No Le Des La Espalda, Dale Pecho (Nevracaj im chrbát, daj im prsia), kde pózovala hore bez iba s transparentom s názvom kampaň zahaľujúca jej prsia. Dokonca zapózovala aj s dospelým synom za chrbtom.
 • Mexické médiá ju nazvali La Bella (Kráska).
 • Andres Garcia, jeden z najpopulárnejších hercov v Mexiku, bol veľmi hlasný vo svojej príťažlivosti k Maribel a nazval ju „najerotickejšou ženou, akú kedy poznal.“ Prvýkrát spolupracovali v roku 1984 vo filme Pedro Navaja (Peter Blade) a potom aj v hre Al Otro lado de la Cama (Druhá strana postele). Či je to skutočné alebo len pre publicitu, si môže každý domyslieť.
 • Na svojej facebookovej stránke má viac ako 8,5 milióna sledovateľov.
 • Na svojom instagramovom účte má viac ako 4,5 milióna sledovateľov.
 • Jej účet na Twitteri má takmer milión sledovateľov.
 • Na jej 60thnarodeniny, zverejnila na svojom IG fotku, na ktorej má oblečené bikiny
 • Keď v roku 2016 vystúpila na Gay Pride Parade, bola vyhlásená za gay kráľovnú Los Angeles
 • Bola uvedená na Paseo de las Luminarias – mexickú verziu hollywoodskeho chodníka slávy.

Vzhľad, štýl oblečenia

Maribel má dlhé čierne vlasy a hnedé oči. Je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 m), váži okolo 121 libier (55 kg) a jej vitálne štatistiky sú 35-23-35. Postavu si dokázala udržať od vstupu do súťaže krásy až po súčasnosť.

Čistý majetok a plat

Od začiatku kariéry v zábavnom priemysle pracuje nepretržite. Aj vo veku 60 rokov naďalej vystupuje v rôznych predstaveniach a koncertoch. Neexistujú žiadne informácie o majetku alebo podniku, ktorý vlastní. Jej príjmy ako herečky, zabávača, moderátorky a nahrávačky tiež nie sú zverejnené. Zdroje však odhadovali jej čistý príjem na viac ako 30 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.