• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda Julianne Nicholsonovej – Manžel, čistá hodnota, Bio

Nahá pravda Julianne Nicholsonovej – Manžel, čistá hodnota, Bio

ObsahKto je Julianne Nicholsonová?

Julianne Nicholson sa narodila 1. júla 1971 v Medforde v štáte Massachusetts v USA a je herečkou, ktorá je známa vďaka práci v rôznych televíznych reláciách a filmoch. Niektoré z jej najvýznamnejších projektov zahŕňajú Boardwalk Empire, Masters of Sex a Law & Order: Criminal Intent, v ktorých stvárnila detektívku Megan Wheeler.

Čistá hodnota Julianne Nicholsonovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Julianne Nicholsonovej odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v herectve od roku 1997, vrátane divadelných produkcií a nezávislých projektov.

Julianne Nicholson #AllyMcBeal #AugusOsageCounty #Julianne

pridané Herečka na Streda 11. februára 2015

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Julianne vyrastala v Medforde, najstaršia zo štyroch detí. Spočiatku nemala v úmysle pokračovať v kariére v zábave, ale prejavila záujem počas navštevovania katolíckej strednej školy v Arlingtone. Škola sa nachádza v neďalekom Bostone a po maturite jej bola ponúknutá modelingová zmluva, vďaka ktorej si našla prácu v New Yorku. Po šiestich mesiacoch práce modelky sa kvôli tlaku odvetvia začala nezaujímať o pokračovanie.

Na chvíľu si dala pauzu v práci a potom svoj záujem oživila, keď jej ponúkli zmluvu v Paríži, kde žila šesť mesiacov.

Potom sa vrátila do New Yorku a pokračovala vo vysokoškolskom vzdelaní a zapísala sa na Hunter College ako študentka všeobecného štúdia. V tom čase chcela prejsť k herectvu, a tak začala študovať remeslo a popri tom pracovala ako čašníčka, aby si pomohla vyžiť. Nakoniec po dvoch rokoch opustila vysokú školu, aby sa mohla naplno venovať herectvu, a koncom 90. rokov získala svoje prvé filmové projekty, vrátane One True Thing a The Love Letter.

Pokračovanie v hereckej práci

Nicholson pracovala aj v televízii, hlavne hosťovala v reláciách ako New York Undercover a Nothing Sacred‘.

Trochu dlhodobej práce získala v roku 1999, keď sa pripojila k seriálu Storm of the Century, ktorý vytvoril Stephen King, a je jedným z mála jeho projektov, ktoré nie sú založené na jeho spisoch. Čoskoro sa jej otvorili ďalšie príležitosti a získala svoju prvú pravidelnú rolu v seriáli The Others, ktorý sa vysielal v 13 epizódach, s postavami s psychickými schopnosťami, ktoré bojujú proti nadprirodzeným silám.

V roku 2001 si získala trochu pozornosti, keď sa stala hlavnou členkou v Ally McBeal a zostala až do jeho konca v polovici roku 2002.

Prehliadka bola známa tým, že si na začiatku svojej existencie našla obrovské množstvo popularity, získala množstvo ocenení a pozdvihla kariéru Calisty Flockhartovej, ako aj ďalších členov hereckého obsadenia. Julianne potom pracovala na krátkotrvajúcom Presidio Med, než získala jednu zo svojich najvýznamnejších úloh v Zákon a poriadok: Zločinný úmysel , tretia séria franšízy Zákon a poriadok, ktorá trvala 10 sezón, hoci bola jej súčasťou iba tri.

Vystúpte na výslnie

Kým Julianne získavala úlohy v televízii, venovala sa aj filmovej práci, keď mala čas.

Spolupracovala s Demi Moore na filme Passion of Mind, ktorý režíroval Alain Berliner, a zahrala si v nezávislom filme Tully, v ktorom hral aj Glenn Fitzgerald. Film je založený na poviedke, ktorú napísal Tom McNeal, a za jej výkon bola nominovaná na cenu Independent Spirit Award. Pracovala aj na filmoch Speakeasy, I’m with Lucy a Seeing Other People, za ktoré získala ocenenie US Comedy Arts Festival Award.

Koncom dekády pracovala na romantickej komédii Puccini pre začiatočníkov, v ktorej mala menšiu rolu, potom po boku Sally Field vo filme Dva týždne, kým ju obsadili do režisérskeho debutu Johna Krasinského – Krátke rozhovory s Hideous Men. .

V roku 2013 sa jej popularita výrazne zvýšila, keď hrala úlohu Ivy Westonovej August: Osage County , v ktorom sa predstavilo hviezdne obsadenie vrátane Benedicta Cumberbatcha, Ewana McGregora, Julie Roberts a Meryl Streep.

Nedávne projekty

Nicholson si v posledných rokoch naďalej užíval konzistentnú prácu, pracoval na filmoch ako Black Mass, From Nowhere a Sophie and the Rising Sun. V roku 2017 bola obsadená ako Diane Rawlinsonová vo filme Ja, Tonya, životopisnom filme o živote bývalej krasokorčuliarky Tonyi Hardingovej, ktorá sa zaplietla do útoku na jej rivalku Nancy Kerrigan, čo viedlo k ukončeniu jej kariéry. Titulnú postavu stvárnila Margot Robbie a film získal pozitívne ohlasy za výkony svojich hercov, no kritika za prezentovanie Tonyi ako obete.

V televízii Nicholson stvárnil Esther Randolfovú počas dvoch sérií relácie Boardwalk Empire, ktorá sa vysielala na HBO. Táto relácia sleduje život politika, ktorý získal kontrolu nad Atlantic City od 20. do 30. rokov 20. storočia a priťahoval veľkú pozornosť pre svoj príbeh. inšpirovaný skutočnými postavami z histórie a jej prezentácie, pričom získal množstvo ocenení. Za svoju prácu si získala uznanie aj za sezónu Majstri sexu , v ktorom si zahrala doktorku Lillian DePaul. Séria je založená na podobne nazvanej biografii Thomasa Maiera, ktorá rozpráva príbeh výskumného tímu Masters a Johnson, ktorí boli niekoľkými priekopníkmi v štúdiu ľudskej sexuality.

Osobný život

Julianne sa stretla s hercom Jonathanom Cakeom počas natáčania pilotného dielu pre reláciu HBO s názvom Marriage, ktorú sieť nikdy nezachytila. Dvaja sa trafili a začali vzťah vedúci k ich manželstvu v roku 2004. Pár má dve deti spolu, aj keď o svojom vzťahu veľa nehovoria. Cake je najlepšie známy svojou prácou v 90. rokoch v rôznych filmoch ako Mosley a Noemova archa. Jedným z jeho najnovších projektov je Zúfalé manželky, v ktorom stvárnil detektíva Chucka Vancea. Pár nemá žiadne účty na sociálnych sieťach a radšej zostáva mimo siete.