• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda Jing Tian – manžel, čistá hodnota, miery

Nahá pravda Jing Tian – manžel, čistá hodnota, miery

Jing Tian je čínska herečka, ktorá sa celosvetovo presadila vďaka úlohám v kasových hitoch ako Kong Skull Island a Pacific Rim: Uprising.

ObsahRaný život a rodina

Jing Tian z etnika Han sa narodila 21. júla 1988 v Xi’an, Shaanxi, Čína v znamení zverokruhu Raka. O jej rodičoch alebo súrodencoch, ak nejaké má, nie sú dostupné žiadne informácie, keďže ide o veľmi súkromnú osobu.

Vzdelávanie

Málo sa vie o Jingovom vzdelaní, okrem toho, že absolvovala Pekinskú filmovú akadémiu a Pekinskú tanečnú akadémiu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Bojíš sa čiernej?

Príspevok zdieľaný používateľom Jing Tian (@jingtian) 3. augusta 2017 o 23:59 PDT

Kariéra

Prvý krok

Jej herecká kariéra začala v roku 2008, keď jej ponúkli rolu vo filme Anaconda Frightened. Po roku debutovala v televízii v čínskej adaptácii populárneho románu The Epic of a Woman od Yn Geling, ktorý produkovala Jiangsu Television a v ktorom hrala populárna čínska herečka Zhao Wei.

Ďalší úspech

Jing bola v roku 2011 zahrnutá do hlavného obsadenia epického historického filmu The Warring States, kde sa predstavili hongkonský herec Francis Ng, japonský herec Kiichi Nakai, kórejská herečka Kim Hee-Sun a čínsky herec Sun Honglei. Po ňom nasledovala romantická komédia Ultra Reinforcement s Wallaceom Huom a Dylanom Kuom, ktorá vyšla v roku 2012.

V roku 2013 bola Jing súčasťou dvoch akčných filmov s akčnými superhviezdami, Donnie Yen vo filme Special ID a Jackie Chan v Police Story 2013. Oba filmy si v pokladniach viedli skvele, Donnieho film zarobil 29 miliónov dolárov a Jackieho film 97 miliónov dolárov. Nasledovala hlavná úloha v dramatickom seriáli z roku 2013, Biography of Sun Tzu, ktorý mal 35 epizód a v ktorom si zahral populárny čínsky veterán herec, Zhang Fei Yi ako Sun Tzu.

Po roku bola Jing zahrnutá do filmu Chow Yun Fat The Man From Macau, známeho aj ako From Vegas to Macau, spolu s Nicholasom Tse, ktorý bol kasovým trhákom a zarobil okolo 96 miliónov dolárov.

S radom filmových hitov vo svojom životopise sa Jing v roku 2015 vrátila do televízie a prijala niekoľko ženských hlavných úloh vo filmoch The Legend of Ban Shu spolu so Zhang Zhehan so 42 epizódami a The Legend of Xiao Zhuang s Geng Le a Nie. Yuan a 80 epizód.

V roku 2017 hrala hlavnú úlohu vo filme The Glory of Tang Dynasty, epickej historickej sérii s 92 epizódami, rozdelenými do dvoch sezón. Bol to jeden z najväčších televíznych seriálov v Číne s rozpočtom vo výške takmer 39 miliónov dolárov a mal 70 rôznych súborov vrátane CG efektov. Diváci a kritici dali pozitívne recenzie na dej aj historickú presnosť.

Jing bola naposledy videná v roku 2019 v televíznom seriáli Love Journey s Chen Xiao. Údajne to bol vôbec prvý čínsky road-trip televízny dramatický seriál a mal premiéru 20. apríla 2019 a mal celkovo 52 epizód.

Hollywoodska kariéra

Film Matta Damona, The Great Wall, vydaný v roku 2016, bol jej prelomom na medzinárodnú scénu. Aj keď v USA nebol dobre prijatý a v pokladniach prepadol so 45,5 miliónmi dolárov oproti rozpočtu 150 miliónov dolárov, celosvetovo zarobil 335 miliónov dolárov a umiestnil Jing na radar hollywoodskych filmových producentov a režisérov.

V roku 2017 jej bola ponúknutá ďalšia medzinárodná úloha vo filme Kong: Ostrov lebiek zo série franšízových filmov King Kong.

Bola súčasťou hlavného obsadenia spolu s Tomom Hiddlestonom, Samuelom Jacksonom a Brie Larsonovou – vo všeobecnosti sa to považovalo za komerčný úspech s celosvetovou hrubou sumou 566 miliónov dolárov, hoci v USA a Kanade zarobil len 168 miliónov dolárov. s rozpočtom 185 miliónov dolárov, producenti dokázali zarobiť okolo 66 miliónov dolárov, keďže odborníci z odvetvia uviedli, že na to, aby sa film vyrovnal, by mal celosvetovo zarobiť aspoň 450 až 500 miliónov dolárov.

Bola tiež zahrnutá v Pacific Rim Rising, akčnom sci-fi filme s Johnom Boyegom a Scottom Eastwoodom, ktorý vyšiel v roku 2018 a ktorý mal celosvetové tržby okolo 300 miliónov dolárov pri rozpočte okolo 150 miliónov dolárov.

Osobný život

Stala sa stálicou bulvárnych novín v roku 2018, keď sa zistilo, že randí s čínskym šampiónom v stolnom tenise a olympijským medailistom Zhang Jike. Bol to on, kto prezradil, že boli vo vzťahu prostredníctvom svojho príspevku na Weibo (čínska verzia Instagramu), pričom pár sa držal za ruky pri prechádzke po pláži. Vzťah však netrval dlho a rozišli sa po roku chodenia. Bola to ona, ktorá nenápadne verejne oznámila, že už netvoria pár prostredníctvom svojho účtu Weibo s popisom: ‚Ďakujem, že sme sa stretli. Dúfam, že odteraz bude všetko v poriadku.'

Momentálne je slobodná a nie sú žiadne informácie, či s niekým chodí.

Zaujímavé fakty a fámy

  • Jingova kariéra prudko vzrástla v krátkom čase a mnohí boli šokovaní jej medzinárodnými filmovými inklúziami, ktoré viedli k niekoľkým špekuláciám. Najprv si všetci mysleli, že je to kvôli jej znalosti angličtiny, ale ukázalo sa, že americká režisérka sa rozhodla skrátiť čas na obrazovke kvôli jej obmedzeniam v angličtine. Spomedzi mnohých teórií, ktoré sa objavili v sociálnych médiách, tri najpopulárnejšie boli: po prvé, že bola tajnou priateľkou jedného z hlavných akcionárov skupiny Dalian Wanda v Číne, po druhé, je tajnou dcérou najbohatšieho muža Číny, Wang Jianlin a po tretie, je využívaná ako plavidlo na pranie špinavých peňazí pre obrovskú čínsku korporáciu.
  • Ako rozhodol organizačný výbor, bola prvou a jedinou držiteľkou Hollywoodskej medzinárodnej ceny z udeľovania Hollywood Film Awards prestaň to dávať len rok po zavedení kategórie.
  • Uprostred všeobecne priaznivých recenzií, ktoré nedávno získala vo svojej kariére, bola Jing tiež trikrát nominovaná v kategórii Najsklamanejšia herečka na Golden Broom Awards, čínskej verzii Golden Raspberry Awards v USA.
  • Jing sa umiestnil na 35. miestethv rebríčku Forbes China Celebrity 100 v roku 2017, ale v roku 2019 klesla o niekoľko miest na 70.thv zozname.
  • Jej anglické meno je Sally Jing.

Vzhľad

Jing je vysoká 5 stôp 6 palcov (1,67 m), váži okolo 110 libier (50 kg) a jej vitálne štatistiky sú 34-25-33. Má štíhle a správne vytvarované telo. Je ázijského pôvodu s čiernymi vlasmi a tmavohnedými očami. Jej veľkosť šiat je 4 a veľkosť topánok 7,5.

Čistý majetok

Zdroje odhadla Jingin čistý majetok na približne 7 miliónov dolárov k máju 2020. Okrem zárobkov, ktoré mala z hollywoodskych filmov s veľkým rozpočtom, si užíva úspešnú miestnu filmovú a televíznu kariéru v Číne spolu s viacerými odporúčaniami.