• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda hviezdy „Šestnásť sviečok“ – Haviland Morris – Wiki

Nahá pravda hviezdy „Šestnásť sviečok“ – Haviland Morris – Wiki

ObsahKto je Haviland Morris?

Haviland Morris sa narodila 14. septembra 1959 v Loch Arbour, New Jersey, USA a je bývalou herečkou, ktorá sa stala realitnou maklérkou. Preslávila sa najmä úlohami v rôznych hollywoodskych filmoch a televíznych reláciách – objavila sa v rôznych seriáloch Zákon a poriadok a mala rolu aj v Sexe v meste.

Čistá hodnota Havilanda Morrisa

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Haviland Morris odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobila vďaka úspechu v jej hereckom a realitnom úsilí. Aj keď si trochu zarobila prostredníctvom svojich rôznych hollywoodskych projektov, mohla sa presunúť do nehnuteľností, pretože sa to môže ukázať ako lukratívnejšia cesta pre niektorých ľudí.

Haviland Morris

pridané Film Chlap 24/7 na štvrtok 13. septembra 2018

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Zatiaľ čo sa Haviland narodila v Loch Arbour, jej rodina sa neskôr presťahovala do Hong Kongu, kde strávila väčšinu svojej mladosti, pretože jej otec získal prácu vo vtedajšej britskej kolónii ako súčasť jej elektronického priemyslu. Nakoniec sa vrátila domov do USA, aby pokračovala vo vzdelávaní, a po maturite na strednej škole sa v nej prejavil záujem venovať sa herectvu ako kariére.

Zapísala sa na Purchase College, inak známu ako State University of New York at Purchase, súčasť univerzitného systému známeho svojím zameraním na umenie, vrátane kurzov hudby, výtvarného umenia a scénického umenia.

Stala sa spolužiačkou ďalšieho budúceho herca Stanleyho Tucciho, ktorý bol neskôr známy svojou prácou vo vedľajších úlohách vo významných filmoch. Po dokončení vzdelania začala svoju hereckú kariéru v roku 1984 účinkovaním vo filme Reckless, v ktorom hrali Daryl Hannah a Aidan Quinn.

Šestnásť sviečok a úspešné dielo

Na začiatku svojej kariéry sa trochu zviditeľnila, keď ju obsadili do filmu Šestnásť sviečok Stvárnenie Caroline Mulford je film o dospievaní, ktorý videl jej prácu po boku Michaela Schoefflinga, Molly Ringwald a Anthonyho Michaela Halla.

Jej ďalší filmový projekt bol Who’s That Girl, v ktorom hrala Madonna, ale ktorý po negatívnych ohlasoch vybuchol v pokladni – film bol Madonniným druhým počinom po predchádzajúcom neúspechu v Shanghai Surprise. Napriek neúspechu filmu bol jeho soundtrack úspešný, pričom titulná skladba v podaní Madonny sa dostala na vrchol rebríčka Billboard Hot 100.

Potom sa objavila v pokračovaní Gremlins, Gremlins 2: The New Batch, ktoré videlo jej prácu po boku Johna Glovera a Christophera Leeho. Film pokračuje v dobrodružstve tvora menom Gizmo, ktorý vytvára rôzne malé príšery, inak známe ako Gremlins, keď zmokne.

Film získal zmiešané prijatie a niektorým sa páčil tmavší tón , zatiaľ čo iní preferovali originál.

V televízii ju bolo vidieť najmä v hosťujúcich úlohách a niekoľkých televíznych filmoch. Približne v tom čase sa objavila v rôznych epizódach antológie American Playhouse, kde stvárnila rôzne postavy.

Viac hereckých projektov

Haviland pracoval najmä na televíznych projektoch v prvej polovici 90-tych rokov a objavil sa v minisérii Dead Man’s Walk, ktorá vychádza z rovnomenného románu Larryho McMurtyho, ktorý je súčasťou série kníh Lonesome Dove.

V roku 1997 urobila trochu hlasovej práce pre film Piaty element, v ktorom hrali Milla Jovovich a Bruce Willis v príbehu bývalého vojaka špeciálnych jednotiek, ktorý sa stal taxikárom, ktorý sa stáva zodpovedným za mladú ženu, ktorá je nevyhnutná pre ochranu Zem od kozmického zla. Film mal zmiešané recenzie od kritikov, napriek tomu sa mu v pokladni darilo dobre.

Objavila sa aj v treťom filme série Sám doma, ktorý si nezískal veľkú pozornosť, pretože to bol prvý film, v ktorom nehral herec Macaulay Culkin, ktorý spopularizoval franšízu. V roku 2001 získala významnú úlohu ako Claire Baxter v mydle One Life to Live.

Zároveň pracovala na relácii Tretia hliadka, pričom obe relácie opustila v roku 2003.

Nedávne projekty

V roku 2000 niektoré z Morrisových významných projektov zahŕňali Joshuu a Adama a objavili sa v Cherry Crush ako Julia Wells, ktorá bola vydaná priamo na DVD a v hlavnej úlohe s Nikki Reed po boku Jonathana Tuckera. V televízii mala väčší úspech s trojepizódnou rolou vo filme One Tree Hill, vysielanom na CW, príbehu niekoľkých postáv, keď prechádzajú stredoškolskými rokmi, aj keď sa neskôr rýchlo preniesol, aby ich ukázal po vysokej škole.

Okrem šou mala aj hosťujúce úlohy vo filmoch Law & Order: Criminal Intent, Army Wives a The Good Wife.

V posledných rokoch svojej hereckej kariéry robila hlavne nezávislú filmovú prácu, pričom jej najvýznamnejším projektom boli Jack a Diane vo filme, v ktorom hrali Juno Temple a Riley Keugh. Mala trojdielnu rolu v seriáli As the World Turns, v ktorom stvárnila Bridget Lawson.

Robila aj hlasovú prácu vo svojom jedinom videohernom projekte – Max Payne – v ktorom vyjadrila Maxovu zosnulú manželku Michelle Payne.

Videohra získala pozitívne recenzie za svoj noir štýl a nezvyčajný pohľad na prestrelky, pričom získala množstvo ocenení, čo dokonca viedlo k filmovej adaptácii, hoci ona toho nebola súčasťou. Herecké projekty prestala brať v roku 2014, pričom naposledy sa objavila v šou Blue Bloods.

Osobný život a život po hraní

Haviland sa vydala za Roberta Scorea niekedy koncom osemdesiatych rokov a majú spolu dve deti, no o jej manželovi a ich vzťahu sa vie len veľmi málo. Neskôr bolo známe, že dôvod, prečo už neberie herecké projekty, je ten, že svoju kariéru zamerala na nehnuteľnosť , stať sa licencovaným predajcom v New Yorku, pričom spolupracuje predovšetkým so spoločnosťou Halstead.