• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda Donny o „Kancelárii“ – Amy Pietz – Biografia

Nahá pravda Donny o „Kancelárii“ – Amy Pietz – Biografia

Obsah

Úvod

Ľudia z malého mesta môžu stále robiť veľké veci a stať sa slávnymi. To sa stalo Amy Pietz, žene, ktorá bola vychovaná v jednoduchej rodine a ktorá sa stala hviezdou v niektorých z najpopulárnejších televíznych situačných komédií – najmä v The Office, v ktorej hrala Donnu. Kto je vlastne Amy Pietz? A aký je jej životný príbeh?

Raný život a vzdelanie

Amy Pietz sa narodila 6. marca 1969 v Milwaukee, Wisconsin, USA. O jej biologických rodičoch nie je nič známe, ale adoptovala si ju zdravotná sestra Nancy Pietz a vodič kamiónu Arnold Pietz. Nie je známe, či má alebo nemá nejakých súrodencov, adoptovaných alebo biologických.

AMY PIETZACTRESS (nar. 6. marca 1969)

pridané Papierové dievčatá na Utorok 6. marca 2018

Počas detstva trénovala v balete a pripravovala sa na to, aby sa z tanca stala jej profesia, no pre nízky plat posunula svoju kariéru iným smerom. Vyštudovala The Milwaukee High School of Arts a potom sa presťahovala do Chicaga, Illinois v USA, aby sa zapísala na DePaul University. V roku 1990 absolvovala bakalárske štúdium herectva na Divadelnej škole. Potom sa vrátila do Milwaukee a krátko študovala operu na Wisconsinskom hudobnom konzervatóriu.

Kariéra

Pietz debutovala ako hosťujúca v televíznych seriáloch, vrátane slávneho sci-fi seriálu Star Trek: Nová generácia, ktorý sa vysielal v rokoch 1987 až 1994.

Mala tiež malé úlohy vo filme Rudy z roku 1993 a vianočnú rodinnú komédiu Jingle All the Way. Stala sa pravidelnou členkou v Muscle, krátkodobom seriáli The WB z roku 1995. Úloha, ktorá ju priviedla do centra pozornosti, bola séria NBC, ktorá sa vysielala od roku 1995 do roku 1999, Caroline in the City, stvárňujúca Annie Spadaro. Za tento výkon bola v roku 1999 nominovaná na cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci herecký výkon v komediálnom seriáli. Steven Weber, ktorý bol však po prvej sezóne zrušený.

Ďalší rok účinkovala v divadle, v muzikáli The Boswell Sisters, v ktorom stvárnila Marthu Boswell, najmladšiu z tria sestier v slávnej speváckej skupine harmony. V roku 2004 získala Pietz hlavnú úlohu v seriáli ABC Rodney, v ktorom hrala bláznivú sestru Jennifer Aspen, až do roku 2006. Hrala matku vo filme Aliens in America, seriáli The CW, ktorý sa vysielal v rokoch 2007 až 2008 a ďalších. Hlavné úlohy, ktoré mala v nasledujúcich rokoch, boli vo filmoch CSI: Vyšetrovanie miesta činu, Ally McBeal, Právo a poriadok: Jednotka pre špeciálne obete, Zúfalé manželky, Ako uniknúť vražde a Dva a pol chlapa.

Jej najslávnejšou úlohou bola rola manažéra Donny, Sida a Dextera v komediálnom sitcome NBC The Office, ktorý získala v roku 2010 a ktorý si nechala celú sezónu.

Pietz začala v roku 2011 ako Meredith Kingová, matka Chloe Kingovej, v dramatickom seriáli ABC s názvom Deväť životov Chloe Kingovej. V roku 2016 získala úlohu Deirdre Hackmeyer, šéfky hlavnej postavy, v dramatickom seriáli CW pod názvom No Tomorrow. V tom istom roku si zahrala v štvrtej sezóne Marona, série IFC Marca Marona, ako Natalie, rehabilitačná pacientka.

Nasledujúci rok mala hosťujúcu úlohu Adrienne v televíznom seriáli You’re the Worst a tiež opakujúcu sa úlohu v prvej sezóne Hit the Road, v ktorej stvárnila Meg Swallow.

V roku 2019 sa objavila v krátkom komediálnom filme Anything for you, Abby, a krátko sa objavila v seriáli Conversations in L.A. ako pani Shannon Pierce v epizóde The Department of Justice. Pietz stvárnil Meredith v troch epizódach Animal Kingdom a mohol byť videný v epizóde The Flash ako Debbie Dibny. Bola Janice v troch epizódach Modern Family, potom hosťovala v dramatickom seriáli Bones s Emily Deschanel v hlavnej úlohe.

Pietz hral Betty v komediálnom dramatickom filme Hooking Up z roku 2020. Objaví sa aj v aktuálne natáčanom televíznom seriáli s názvom Big Shot, v ktorom sa objavila hovorí sa stvárniť postavu Caren Korn.

Osobný život

Pietz bola adoptovaná a neprezradila nič o svojich biologických rodičoch. Keď mala 23 rokov porodila synovi, ktorému dala meno Benjamin, ktorého po niekoľkých týždňoch dala na adopciu, ale dôvody tohto rozhodnutia nikdy nevysvetlila. Krátko pôsobila ako dobrovoľníčka ako pôrodná koučka, inak známa ako dula, po tom, čo ju inšpirovali ľudia, ktorí jej pomohli pri narodení prvého syna.

Jej prvým manželom bol Kenneth Alan Williams, herec, ktorý je známy najmä vďaka účinkovaniu v televíznom seriáli V.I.P. a ER. Pár sa zosobášil v roku 1997, no v roku 2006 sa rozviedol – nemali deti.

Dňa 17thV januári 2010 sa Pietz oženil s Frankom Stierom – pár má dve deti, ktorých mená zostali utajené. Pietz je skôr aktívny na sociálnych sieťach. Od marca 2020 má účty na Twitteri a Instagrame, na ktorých necháva svojich fanúšikov vidieť, čo sa deje za zatvorenými dverami. Zvyčajne zverejňuje obrázky svojej mačky a jej priateľov.

Čistá hodnota

Pietz má úspešnú kariéru v televízii a vo filme, a hoci nezverejnila svoj presný plat, jej čistý majetok je odhadnutý na približne 12 miliónov dolárov, ktoré nazbierala z jej hereckej kariéry od začiatku 90. rokov.

Fyzicka charakteristika

Pietz je štíhla brunetka s orieškovými očami, meria 1,65 metra, váži približne 52 kg a jej dôležité štatistiky sú 32-23-32. Veľkosť jej podprsenky je 32B. Ľahko ju spoznáte podľa špičatej brady a širokého úsmevu. Na verejných akciách vyzerá vždy najlepšie, čo svedčí o tom, že sa o svoj zovňajšok dobre stará.