• Hlavná
  • Herci
  • Nahá pravda Angely Sarafyanovej: aka Clementine na Westworlde

Nahá pravda Angely Sarafyanovej: aka Clementine na Westworlde

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

arménsko-americká herečka Angela Sarafyanová sa narodil 30. júna 1983 v Jerevane v Arménsku. Jej rodina sa presťahovala do Los Angeles v Spojených štátoch, keď mala štyri roky, kde vyrastala so svojím bratom Karbisom. Ich matka Zara je maliarka a otec Grigor je herec.

Ako mladé dievča hrala na klasickom klavíri a navštevovala hodiny baletu. Šla na Francisco Bravo Medical Magnet High School v Boyle Heights v Los Angeles, potom navštevovala Pasadena City College v Kalifornii.

Kariéra

Objavila sa v niekoľkých reklamách Cingular Wireless a nakoniec dostala prezývku „Cingular dáždnikové dievča“.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Sobotná prechádzka. . . Príroda v celej svojej kráse. (šál vyzlečený len na fotke)

Príspevok zdieľaný používateľom AngelaSarafyan (@angelasarafyan) 17. mája 2020 o 17:54 PDT

Účinkovala aj v reklamách Herbal Essences a Coca-Cola a v roku 2010 sa objavila v reklame Captain Morgan’s Lime Bite a v celoštátnej reklame štátnej farmárskej poisťovne.

Televízia

V roku 2000 Angela debutovala ako Aisha Al-Jamal v Judging Amy v epizóde s názvom Culture Clash a potom bola Lori v epizóde Buffy the Vampire Slayer Him.

V roku 2008 hrala opakujúcu sa rolu Tashy Turischevovej v seriáli USA Network In Plain Sight, o dva roky neskôr nasledovala ako sociálne nepríjemná a nekonvenčná Samantha Evans vo filme The Good Guys.

Od roku 2016 hrá androidku Clementine Pennyfeather vo Westworlde.

Lisa Joy a Jonathan Nolan vytvorili dystopický westernový seriál z produkcie HBO založený na rovnomennom filme z roku 1973, ktorý režíroval a napísal Michael Crichton, pokračovanie Futureworld malo premiéru v roku 1976. Dej seriálu začína v technologicky vyspelom a fiktívnom zábavnom parku, Westworld, ktorý má tematiku divokého západu. Hostitelia so systémom Android sa starajú o bohatých hostí, ktorí chcú prežiť divoké fantázie bez odplaty od hostiteľov, ktorí sú naprogramovaní proti ubližovaniu ľuďom. Neskôr v sérii sa príbeh odohráva v Rehoboame, v polovici 21svstoročia skutočný svet, ktorý je riadený a riadený výkonnou umelou inteligenciou.

Séria mala premiéru v roku 2014 na HBO s epizódou True Detective a odvtedy je na vrchole sledovanosti siete.

Okrem toho je prvá séria seriálu najsledovanejšia zo všetkých pôvodných seriálov HBO. V prvej sezóne kritici chválili sériu za jej témy, vizuály, príbeh, herecké výkony a hudobné skóre Ramina Djawadiho. Séria ako celok naďalej dostávala chválu v druhej a tretej sezóne, ale konkrétne dejové línie a postavy boli kritizované. Tretia séria mala premiéru 15. marca 2020 a ukončila ju ôsma epizóda 3. mája 2020.

V apríli 2020 HBO oznámilo obnovenie série pre štvrtú sezónu. Westworld získal 43 nominácií na cenu Primetime Emmy a deväť z nich vyhral.

Angela tiež hosťovala vo viacerých seriáloch, vrátane Mentalistu ako Adrianny Jonovic, Madison Grantovej v The Division, South of Nowhere ako Paige a Philippa ‚Phil‘ Abruzzi v Cold Case.

Film

V roku 2004 Angela hral Lauren vo svojom filmovom debute v The Last Run. V roku 2007 sa objavila vo filme On the Doll ako Tara a Kabluey ako Ramona.

V roku 2008 bola Angela obsadená ako Maggie vo filme A Beautiful Life, americkej dráme režiséra Alejandra Chomského, adaptovanej z Jersey City, hry od Wendy Hammond.

Angelina postava, Maggie, sa snaží uniknúť svojmu násilníckemu otcovi. Jesse Garcia hrá Davida, nelegálneho prisťahovalca žijúceho v Los Angeles, ktorý hľadá svoju matku a pracuje ako umývač riadu. Maggie a David sa skrížia a nakoniec sa do seba zamilujú.

V tom roku si zahrala aj Mary vo filme The Informers,, americkej hollywoodskej dráme režírovanej Gregorom Jordanom a scenáristom Nicholasa Jareckiho a Breta Eastona Ellisa, adaptovanej podľa rovnomennej zbierky poviedok Breta Eastona Ellisa vydanej v roku 1994. Film bol natočený v r. Buenos Aires, Los Angeles a Uruguaj.

V roku 2012 sa Angela objavila vo filme The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2.

Jej postava Tia je egyptská upírka a družka Benjamina, ktorého hrá Rami Malek. Angela spočiatku skúšala hrať Irinu, ale rolu dostala Maggie Grace. Neskôr v tom istom roku hrala Ani vo filme Stratené a nájdené v Arménsku.

Nasledujúci rok bola Allison v Paranoji, po boku Harrisona Forda, Garyho Oldmana, Liama ​​Hemswortha a Amber Heard. Americký triler režíroval Robert Luketic a scenár napísali Jason Hall a Barry L. Levy. Film bol voľne adaptovaný z rovnomenného románu Josepha Findera z roku 2004, ale film získal negatívne recenzie a bol neúspešný, pričom zarobil 16 miliónov dolárov v pokladni z rozpočtu 35 miliónov dolárov Rotten Tomatoes opísali film ako „klišéovitý a neoriginálny“ a dal jej 7% hodnotenie.

Angela hrala Maral vo filme The Promise z roku 2016 o arménskej genocíde. Nedávno, v roku 2019, hrala vedľajšiu úlohu Joanny v životopisnej kriminálnej dráme Netflix Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Joe Berlinger režíroval film podľa spomienok Elizabeth Kendall o jej bývalom priateľovi Tedovi Bundym s názvom The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy. Michael Werwie upravil scenár.

Iné

V roku 2001 sa objavila vo videoklipe Stronger od Britney Spears.

Osobný život

Po natáčaní Breaking Dawn z franšízy Twilight sa hovorilo, že chodí so svojím kolegom, Ramim Malekom.

Ani jeden nikdy nepotvrdil svoj vzťah a víťaz Zlatého glóbusu teraz randí so svojou kolegyňou z Bohemian Rhapsody Lucy Boynton.

O Angele sa hovorilo, že randí so spevákom Nickom Jonasom začiatkom roka 2018, no vzťah sa opäť nikdy nepotvrdil a Nick je teraz ženatý s herečkou Priyankou Chopra.

Vzhľad

Angelina má brunetové vlasy a zelené oči. Je vysoká 5 stôp 8 palcov (1,73 m), váži okolo 126 libier (57 kg) a jej dôležité štatistiky sú 35-24-35.

Čistý majetok a plat

Od polovice roku 2020 sa čistý majetok Angely odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov, ktoré sa nahromadili z jej hereckej kariéry, ktorá teraz trvá dve desaťročia.