Nahá pravda 1M Subs YouTuberka ASMR – Karuna Satori

ObsahKto je Karuna Satori?

Sarah Toth sa narodila 25. júna 1991 v Spojených štátoch amerických a je osobnosťou YouTube, ktorá je známa najmä vďaka svojmu kanálu Karuna Satori, ktorý sa zameriava na obsah autonómnych senzorických meridiánov (ASMR). Ako jeden z prvých kanálov, ktoré sa zamerali na tento žáner, sa stala jedným z najpopulárnejších kanálov ASMR na stránke.

Čistá hodnota Karuna Satori

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Karuny Satori odhaduje na viac ako 500 000 dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra na YouTube. Aj keď výrazne zarába na príjmoch z reklamy, ktoré jej stránka poskytuje, vo svojom živote naďalej hlásala nedostatok dostatočného príjmu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

plast zvonku, skutočný zvnútra – a prosperujúci 🪐 #youtuber #youtube #contentcreator #influencer #prosperujúci

Príspevok zdieľaný používateľom @ _karunasatoriasmr dňa 19. marca 2020 o 13:14 PDT

Mnohí jej kritici ju obviňujú skôr zo zlých finančných návykov než z nedostatku príjmu z YouTube.

Raný život a kariéra

Karuna začala svoj kanál YouTube v roku 2015 a pred jeho vytvorením sa o jej živote vedelo len veľmi málo. Kanály ASMR vytvorila približne v rovnakom čase, keď táto téma získavala na internete veľkú trakciu. Produkovala videá predstavovať kefovanie, poklepávanie, pohyby rúk, šepot a neskôr experimentovali s hraním rolí.

V priebehu rokov jej kanál rástol a vďaka neustálej práci získal značný počet predplatiteľov. ASMR videá vo všeobecnosti často podporovali kreativitu, pretože tam bolo toľko spúšťačov, ktoré mohli vyvolať efekt.

Medzi jej najobľúbenejšie videá patrí hranie rolí na čistenie uší, hranie rolí v obchode so zmrzlinou a hranie rolí zamestnankyne na spánkovej klinike. Mnoho ľudí sa prihlásilo na odber a užívalo si jej videá, pretože im to pomohlo zaspať alebo im to dodalo euforický pocit, ktorý sa často spája s ASMR. Nahrala aj videá, ktoré sa nepovažujú za bezpečné pre prácu ( NSFW ), z dôvodu sexuálnych dôsledkov, ktoré video môže mať.

Začiatky ASMR

ASMR bola na začiatku buď tabuizovaná téma, alebo nezvyčajné vnemy, ktoré mnohí nezažili.

Ako by opísali mnohí, ktorí to zažili, ASMR je veľmi ľahký euforický pocit, často brnenie, ktoré možno cítiť od zadnej časti hlavy až po krk, ramená a paže. Ľudia, ktorí tento pocit zažili, tomu najprv nerozumeli a hľadali iných jednotlivcov, ktorí mali podobné skúsenosti online.

Často ich za tento nápad odmietali a kritizovali, pretože najlepšie slovo na jeho opísanie bol mozgový orgazmus. Nakoniec priekopníci ASMR vymysleli názov, čo viedlo k založeniu ASMR. Začínajúc ako malá skupina ľudí z rôznych častí sveta, ASMR našla nezvyčajný domov na webovej stránke YouTube.

Dnes je ASMR jedným z najpopulárnejších žánrov YouTube, ktorý často pozostáva z kanálov, ktoré obsluhujú ženy, ktoré hrajú rôzne udalosti a využívajú množstvo podnetov na spustenie účinku. Jedným z dôvodov, prečo sa stala populárnou pre YouTuberov, je kreativita, ktorú vyžaduje, pretože žiadne dve osoby nemajú rovnakú sadu spúšťačov.

Stále v plienkach

Ľudia, ktorí zažili ASMR, často opisujú svoje spúšťače odlišne – iní to cítia šepotom alebo použitím určitých zvukov. Spúšťače boli hlásené aj prostredníctvom vizuálnych vnemov, pachov, dotyku a pomocou iných zmyslov. Veda na ňom ešte nie je veľmi solídna kvôli nedostatok rozsiahleho výskumu vykonaná na túto tému, ktorá je stále v počiatočnom štádiu.

Kritici tiež pristupujú ku kanálom YouTube ASMR skepticky, pretože mnohé z nich boli vytvorené, aby sa pokúsili prilákať mužské publikum svojím vzhľadom. Boli tiež kritizovaní za zneužívanie ľudí, ktorí trpia poruchami spánku alebo záchvatmi paniky. Napriek tomu mnohí diváci tiež zažili pozitívne účinky videí ASMR a dnes existujú tisíce kanálov, ktoré uspokoja rastúci záujem o túto tému.

Kontroverzie Satori

Satori, prezývaný ASMRtist, je jedným z mála ľudí, ktorí získali okolo milióna predplatiteľov s jediným oddaním sa tomuto remeslu. Početné videá, interakcie a zhliadnutia, ktoré má, by mohli predstavovať desiatky tisíc dolárov mesačného príjmu.

Napriek tomu vyhlasuje, že má veľmi málo peňazí a že YouTube nestačí na doplnenie jej životného štýlu. To viedlo k mnohým jej divákom kritizovať za zlé návyky utrácania, pretože vo videách zobrazuje svoj drahý mejkap, oblečenie a šperky. Jej účty na sociálnych sieťach sa dokonca chválili tým, že majú nový domov, ktorý si kúpila pred pár rokmi.

Problém sa ešte viac vyostril, keď začala zverejňovať zoznam želaní s darčekmi, ktoré mala dať svojim deťom, a naliehala na predplatiteľov, aby im kúpili darčeky. Bolo to aj napriek tomu, že uverejňovala obsah videoblogu na inom kanáli a predvádzala luxusný životný štýl.

Problémy s drogami

Jedným z najväčších faktorov, ktorý mohol spôsobiť všetky tieto problémy s peniazmi, sú drogy.

V jednom momente žiadala od svojich predplatiteľov peniaze, aby mohla ísť k zubárovi, ale nakoniec si nechala urobiť úpravy na svojom tele, pričom niektorí pozorní diváci si všimli, že po darovaní dostala prácu s prsiami. Ostatným predplatiteľom boli sľúbené prispôsobené videá ASMR výmenou za peniaze, ale nikdy nedostali to, čo bolo sľúbené.

Webové stránky začali hlásiť, že Karuna bola závislá od drog a niekoľkokrát bola v liečebných programoch, aby sa pokúsila problém vyriešiť. V istom momente sa jej závislosť stala takou intenzívnou, že jej deti museli vziať do pensylvánskych detských ochranných služieb, aby boli v bezpečí.

Údajne udrela manžela pred očami svojich detí a potom ohrozovala svoju rodinu pištoľou. Rodina sa po liečbe zmierila a ona bola čisté už pár rokov.

Osobný život

Je známe, že Karuna je vydatá za Victora, ktorý tiež prevádzkuje kanál ASMR s názvom Essence of ASMR – títo dvaja počas svojej kariéry mnohokrát spolupracovali na videách. Svojmu manželovi robí veľa propagácie, pretože nemá silnú prítomnosť na sociálnych sieťach, čím povzbudzuje svojich divákov, ktorí hľadajú viac mužský obsah, aby zamierili na jeho kanál. Pár má spolu dve deti, hoci len zriedka hovoria o niečom mimo svojej práce.