Mirtha Jung – Kto je bývalá manželka Georga Junga? Čistá hodnota, Wiki

ObsahÚvod

Keď ľudia premýšľajú o neslávne známom páre, ktorý bol tiež partnermi v zločine, s najväčšou pravdepodobnosťou budú mať na mysli Bonnie a Clyda. Boli však aj iné, rovnako zaujímavé páry, ktoré spolu páchali zločiny, a to je aj prípad Georgea Junga a jeho prvej manželky Mirthy Jungovej. Aj keď sa o Georgovi vie veľa, nemôžeme sa čudovať, čo ho a jeho bývalú manželku spojilo? A aký život má dnes?

Raný život a vzdelanie

Mirtha Jung sa narodila ako Mirtha Calderon na Kube.

Existujú nejaké špekulácie o dátume jej narodenia, keďže viaceré zdroje uvádzajú, že sa narodila 3rddecembra, zatiaľ čo iní hovoria, že deň bol 3rdAugust – Samotná Jung ešte nepotvrdila presný dátum. Je známe, že rok jej narodenia bol 1952. Napriek tomu, že sa narodila na Kube, niekedy v detstve sa presťahovala do Kolumbie. Teraz má kubánsku aj americkú národnosť. Počas tínedžerských rokov sa stala závislou na niekoľkých drogách vrátane kokaínu.

Manželstvo s Georgom Jungom

Mirtha sa stretla s drogovým dílerom Georgom Jungom niekedy v 70. rokoch, keď komunikoval s fragmentom jeho kartelu, ktorý vznikol v Kolumbii.

Napriek 10-ročnému vekovému rozdielu sa pár do seba zamiloval a čoskoro nato začali chodiť.

Jung bol pašerák drog, ktorý bol hlavnou súčasťou Medellínskeho kartelu založeného Pablom Escobarom a rýchlo sa stal jedným z najväčších hráčov vo veľkom obchode s kokaínom, ktorý prebiehal v USA v 70-tych a 80-tych rokoch. Medellínsky kartel bol zodpovedný za približne 85 % kokaínu, ktorý bol v tomto období prepašovaný do USA. Jungova prezývka s gangom bol Al Americano a pracoval väčšinou so svojimi kontaktmi v Kolumbii, kde sa stretol s Mirthou.

Po niekoľkých rokoch randenia sa pár v roku 1977 zosobášil.

Cannabis Capitol #IndustryIcon 'The Real Boston George' a inšpirácia pre film 'Blow' George Jung #CannabisCapitol #Cannabis #Industry #RollModel

pridané Cannabis Capitol na štvrtok 3. novembra 2016

Ich jediné dieťa, dcéra Kristina Sunshine Jung, sa narodilo 1. augusta 1978. Dvojica pokračovala v aktivitách súvisiacich s drogami aj po narodení dieťaťa.

George po ich stretnutí spojil Mirthu s Medellínskym kartelom a duo začalo spolupracovať. Počas desaťročia prepašovali z Kolumbie do USA niekoľko ton drog a zarobili milióny. Mirtha bola s Georgeom rovnocenným partnerom, a tak sa o svoje zisky delili rovným dielom. Ich nezákonné aktivity však začali páru prinášať do života nepohodlie kvôli nebezpečenstvám obchodu s drogami. Keď George skončil v polovici 80. rokov vo väzení, Mirtha požiadala o rozvod, a tak ukončila tento románik ako Bonny a Clyde. Ich manželstvo sa skončilo v roku 1984.

Bojuje s drogami

Mirtha bola užívateľkou drog od svojich tínedžerských rokov. Závislosť bola taká vážna, že pokračovala v užívaní kokaínu, aj keď bola tehotná, napriek tomu, že mnohí lekári jej radili, aby prestala, a pokračovala aj po narodení svojej dcéry. Niekoľko mesiacov po pôrode ju zatkli za prechovávanie drog a odsúdili na tri roky väzenia. Počas väzenia vynaložila obrovské úsilie, aby prestala užívať kokaín, pretože chcela byť lepšou matkou pre svoje dieťa. Pred prepustením v roku 1981 sa jej podarilo zbaviť sa závislosti a o niekoľko rokov neskôr prerušila vzťahy so všetkým, čo súviselo s drogami, keď sa rozviedla s manželom.

George bol niekoľkokrát zatknutý, ale najdlhší trest prišiel v roku 1994 v Topeka v Kansase USA, keď bol zadržaný s 1 754 libier (796 kg) kokaínu. Priznal sa k vine a bol odsúdený na 60 rokov väzenia, pôvodne vo federálnej väznici Otisville v Mount Hope, New York, USA, ale rýchlo bol prevezený do federálneho nápravného ústavu La Tuna v Anthonym, Texas, USA. Po tom, čo svedčil proti svojmu bývalému partnerovi v zločine Carlosovi Lehderovi, mu bol trest znížený na 20 rokov. Dňa 27. novembra 2014 bol podmienečne prepustený, ale 6. decembra 2016 bol opäť zatknutý za porušenie podmienečného prepustenia, 3. júla 2017 opäť prepustený do domu na polceste a od apríla 2020 už nebol zatknutý.

Osobný život

Po rozvode Mirtha vychovávala svoju dcéru ako slobodná matka. Niekoľko rokov po rozvode sa znovu vydala za Romaina Karana a páru sa narodili dve vlastné deti. Podobne ako ona, aj George Jung sa druhýkrát oženil s Rondou Clay Spinellom a majú spolu dcéru Claru. Oba páry teraz žijú v USA, aj keď oddelene a ďaleko od seba.

Kým bola Mirtha vo väzení, jej dcéru dostali Georgeovi rodičia Fredrick Jung a Ermine Jung, ktorí mali dievča niekoľko rokov v plnej starostlivosti. Kristina Sunshine Jung sa stala spisovateľkou a poetkou a je ňou povrávalo sa že začala písať biografiu svojej matky.

Mirthino manželstvo s Georgeom bolo zobrazené vo filme Blow z roku 2001, ktorý režíroval Ted Demme. Film bol inšpirovaný Georgovým spojením s Medellínskym kartelom a zameral sa na jeho vzťah s manželkou a dcérou. Dvojicu stvárnilo jedno z najznámejších mien Hollywoodu, keďže Mirthu stvárnila Penelope Cruz a Johnny Depp bol George. Film dokonca v roku 2002 získal cenu MTV Movie Award.

Mirtha sa naposledy verejne objavila nejaký čas po premiére filmu v roku 2001, keď poskytla rozhovor novinám z Texasu.

Čistá hodnota

O Mirthinej súčasnej kariére alebo obchodnej ceste nie je nič známe. Keďže prišla o všetky peniaze, ktoré zarobila pri pašovaní drog, dnes o jej zárobkoch nie je nič známe. Niektoré zdroje odhadnúť jej čisté imanie okolo 150 000 dolárov z filmových honorárov, ale presná suma nie je zverejnená. Nie je tiež známe, či má na svoje meno zaregistrované nejaké nehnuteľnosti alebo autá.

Fyzicka charakteristika

Mirtha je štíhla žena, ktorá meria 5 stôp, 6 palcov (1,67 m) a váži okolo 121 libier (55 kg). Má modré oči a na svojom poslednom verejnom vystúpení mala blond vlasy, hoci počas času s Georgeom Jungom mala kučery čierne.