Matt Danzeisen – Čo treba vedieť o manželovi Petera Thiela

ObsahÚvod

Pre väčšinu ľudí nie je ľahké vyjsť zo skrine. Dnes však môžeme vidieť veľa celebrít, ktoré konečne bez váhania hovoria o svojej sexuálnej orientácii – mnohé z nich sú skutočne úspešné a bohaté. Jedným z nich je aj Matt Danzeisen, manžel známeho podnikateľa Petra Thiela.

Raný život a vzdelanie

Matt Danzeisen je človek, ktorého pôvod je zahalený rúškom tajomstva – vie sa o ňom tak málo, že nie je zverejnený ani jeho dátum narodenia. Zdá sa však, že by mohol mať okolo 40 rokov a je to tak predpokladané že vyrastal niekde v Spojených štátoch.

Od začiatku roku 2020 nie je známe, kde strávil detstvo a kde chodil do školy alebo na vysokú školu, rovnako ako jeho rodinný život. Nikdy ho nevideli ani nepočuli spomínať nejakých súrodencov alebo mená svojich rodičov. Podľa jeho priezviska sa predpokladá, že je nemeckého pôvodu.

Kariéra

Danzeisen pracoval ako portfólio manažér v Black Rock Inc., americkej globálnej korporácii pre správu investícií. Predtým pracoval roky v Bank of America Securities ako investičný bankár.

Ešte pred vzťahom s Petrom Thielom sa stal portfólio manažérom pre Thiel Capital, Petrovu rodinnú spoločnosť so sídlom v San Franciscu v Kalifornii, ktorá investuje do obchodných podnikov, či už zabehnutých alebo nových. Thiel Capital poskytuje operatívnu a strategickú podporu pre množstvo investičných iniciatív, ako aj podnikateľských aktivít. Aké presné postavenie má Danzeisen v spoločnosti, však nie je známe niektoré zdroje povedať, že je to človek, ktorý má na starosti všetky súkromné ​​investície značky, a že sa stará aj o finančné služby vo firme.

Zároveň je aktívny v investovaní do FinTech priestoru a zastáva pozície veriteľa, člena predstavenstva a akciového investora. Rovnako ako jeho manžel, aj on je členom Thiel Foundation, súkromnej nadácie, ktorú vytvoril a financuje Thiel.

Manželstvo s Petrom Thielom

Danzeisen sa stal známym po tom, čo Peter Thiel vyšiel na verejnosť so správou o ich sobáši. Akonáhle sa meno slávneho podnikateľa spojilo s jeho, získal si veľkú pozornosť celosvetovej verejnosti a médiá mali záujem písať o mužovi, ktorý sa spojil so spoluzakladateľom PayPalu.

Klebety o tom, že sa títo dvaja stretávali, sa viedli dlho, no svoj románik si držali v súkromí – napriek tomu, že Thiel bol v roku 2007 označený za gaya a on sám vyšiel zo skrine v roku 2016 počas tlačovej konferencie o kontroverzných prezidentských voľbách. a zákony proti homosexuálom. Priznanie všetkých šokovalo, keďže Thiel bol vášnivým podporovateľom a priateľom Trumpa, 45tha od marca 2020 súčasný prezident Spojených štátov amerických. Či si po voľbách zachoval lojalitu k republikánskemu kandidátovi alebo nie, nie je známe, rovnako ako tajil svoje politické názory, a to tiež rozvírilo vodu množstvom klebiet – najmä preto, že Trump nebol prítomný na svadbe svojho priateľa.

Peter Thiel: The Insiders Have Been Geting It Wrong https://t.co/7w3aQBEjH7 cez FoxBusiness https://t.co/QQ1ynu2YGR…

pridané Tyffu Tz na Pondelok 31. októbra 2016

BuzzFeed zároveň uviedol, že Danzeisen bol „oveľa umiernenejší“ vo svojich politických názoroch, takže pravdepodobne to ovplyvnilo aj Thiela, aby trochu upravil svoj politický postoj.

Ako mnoho vecí v Danzeisenovom živote, aj informácie o momente stretnutia páru sú tajné, no duo oznámil ich manželstvo počas Thielových 50 rokovthnarodeninovú oslavu – čo mnohých šokovalo, keďže Thiel, rovnako ako Danzeisen, radšej drží svoj život mimo očí verejnosti. Nehovoriac o tom, že hostia očakávali narodeninovú oslavu a nie svadbu! Pár sa zosobášil v rovnaký deň, v polovici októbra 2017, na Thielovom pozemku vo Viedni v Rakúsku.

Osobný život

O osobnom živote Danzeisena nie je známe takmer nič, takže o ňom nie sú takmer žiadne informácie okrem tých, ktoré možno vidieť z obchodných konferencií. Jeho manžel Thiel sa narodil v Nemecku a v roku 1978 sa stal občanom USA, takže vzhľadom na svoje nemecké priezvisko mal Danzeisen pravdepodobne podobnú životnú cestu.

Na verejnosti debutoval v máji 2017, keď na konferencii hovoril o stave finančných technológií. „Čo by mohlo vysvetliť určité spomalenie, je to, že sa objavujú víťazi, keďže určité obchodné modely sa stávajú jasne dominantnými. Takže je to cyklické, ale stále uvidíme inovácie, “Danzel bolo nahlásené konštatovanie vtedy.

V tom čase však jeho spojenie s Thielom nebolo známe.

Thiel stále zachováva svoj život v súkromí a neprezradil žiadne informácie o svojom manželstve. Napriek tomu, že verejne priznáva svoju sexuálnu orientáciu, nehovorí o svojom manželovi a nikdy ho nepočuli hovoriť o ich vzťahu pred sobášom. Danzeisen a jeho manžel sú kresťania.

Čistá hodnota

Zatiaľ čo čistý majetok Danzeisena sa konzervatívne odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, majetok jeho manžela je úžasných 2,5 miliardy dolárov! V roku 2014 bol Thiel na štvrtom mieste v zozname Forbes Midas, a hoci teraz klesol pod 310thhodnosť, jeho majetok je stále dosť pôsobivý.

Pár tiež zdieľa množstvo aktív, vrátane Thielovho sídla na Havaji v hodnote viac ako 27 miliónov dolárov, ako aj ich domu v Los Angeles v Kalifornii, ktorý má odhadovanú hodnotu okolo 11 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Danzeisen je charizmatický, dobre vyzerajúci muž s tmavými vlasmi a hnedými očami. Jeho presná výška ani váha nie sú zverejnené, no väčšinu času ho vidno s úsmevom, čo v kombinácii s tým, že nosí výlučne obleky, tvorí pohľadnú kombináciu.