• Hlavná
  • Herci
  • Luisa D'Oliveira (100) Wiki: Vek, manžel, čistá hodnota, životopis

Luisa D'Oliveira (100) Wiki: Vek, manžel, čistá hodnota, životopis

ObsahKto je Luisa D'Oliveira?

Luisa D'Oliveira je kanadská herečka, ktorá je svetu známa najmä ako Emori v televíznom sci-fi mysterióznom seriáli The 100 (2015-2020). Svetu sa predstavila už pred rokmi ako detektívka Poppy Wisnefski v krimi-mysterióznom seriáli Cracked (2013), okrem mnohých iných úloh vo svojej kariére.

Luisa D'Oliveira Wiki-Vek, detstvo a vzdelanie

Luisa D'Oliveira sa narodila 6. októbra 1986 vo Vancouveri v Britskej Kolumbii v Kanade, má zmiešaný pôvod, keďže má čínsky, portugalský, francúzsky, írsky a škótsky pôvod.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Tu, aby sme podporili pozitivitu vo fandomoch a ukončili šikanovanie fanúšikov a vojny lodí s @sachinsahel a @shipsalliance ⛵❤ Tričká sú dostupné prostredníctvom @shopstands. Celý výťažok podporuje neziskovú organizáciu @theofficialstompoutbullying proti šikanovaniu. Sme tu, aby sme vás povzbudili k #LoveWhatYouLove a #LetOthersDoTheSame.

Príspevok zdieľaný používateľom Luisa d'Oliveira (@luisadoliveira) 19. júla 2019 o 12:42 PDT

Bola vychovaná ako katolíčka, ale ako starla, prestala chodiť do kostola a už sa nepovažuje za praktizujúcu katoličku. Nie je jediné dieťa, pretože má brata Natea D'Oliveira. O herectvo sa zaujímala už od detstva a ešte pred strednou školou sa začala objavovať v miestnych divadelných hrách. Po imatrikulácii sa zapísala na Capilano University, kde sa objavila v niekoľkých študentských filmoch. Hoci navštevovala vedecké kurzy na univerzite, čoskoro sa začala venovať herectvu a povedala, že veda pre ňu nie je dostatočne kreatívna a sústredila sa výlučne na herectvo. Nakoniec vyštudovala bakalársky titul v odbore umenia.

Začiatky kariéry

Luisa mala 21 rokov, keď sa začala jej kariéra, obsadila ju do úlohy Elizabeth v krátkom filme The Vent (2007). Vo svojej kariére pokračovala jednorazovými vystúpeniami v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad Supernatural (2008) a The Guard (2008). Nasledujúci rok si zabezpečila menšiu rolu v akčnom dobrodružnom filme Storm Seekers, v ktorom si zahrali Daryl Hannah, Dylan Neal a Barclay Hope, a objavila sa aj v mysterióznom thrilleri Stranger with My Face s Catherine Hicks, Alexz Johnson a Andrew Francis. hlavné úlohy.

V nasledujúcich dvoch rokoch si Luisa budovala meno v televíznych filmoch a seriáloch a bola tiež Afroditným dievčaťom vo filme Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief, v ktorom hrali Logan Lerman a Alexandra Daddario. Jej kariéra sa obrátila k lepšiemu v roku 2011, keď získala rolu Agabelle Loogenburgen v romantickej komédii 50/50 s Josephom Gordon-Levittom, Sethom Rogenom a Annou Kendrick v hlavných úlohách. Hoci išlo o menšiu rolu, film sa stal populárnym a pochvalu zožala aj Luisa.

Vystúpte na výslnie

Nasledujúci rok bol zlomový, keď si najprv zabezpečila vedľajšiu úlohu v televíznom filme Selekcia, kde hlavné postavy stvárnili Aimee Teegarden, Lara Jean Chorostecki a William Moseley, a potom bola ohlásená ako detektívka Poppy Wisnefski v novom kriminálnom trileri. Po 21 epizódach zdieľala obrazovku s Davidom Sutcliffom a Dayom Ade pred zrušením predstavenia . Netrvalo dlho a našla si nový dlhodobý angažmán a ukázalo sa, že to bola úloha jej kariéry.

V roku 2015 bola vybraná ako Emori v novom sci-fi mysterióznom seriáli The 100 a pripojila sa k jeho obsadeniu vrátane Elizy Taylor, Boba Morleyho a Marie Avgeropoulos, medzi inými hviezdami. Doteraz sa objavila v 39 epizódach série nominovanej na Primetime Emmy Award, ktorá ju vyniesla na výslnie.

Súbežne od roku 2015 Luisa pracovala na niekoľkých ďalších projektoch, vrátane televízneho krimi-mysteriózneho seriálu Motive, v ktorom stvárnila Mariu Snow v deviatich epizódach, potom bola Patty v televíznom filme Love on the Sidelines (2016) s Emily Kinney v hlavnej úlohe. , John Reardon a Hayley Sales a v tom istom roku mala rolu Amy Welch vo štvrtej a poslednej sezóne fantasy hororovej série SyFy Channel Zero, predtým, ako aj tento videl svoj náhly koniec .

Najnovšie mala Luisa dvojúlohu vo fantasy sérii Supergirl (2019) a objavila sa aj vo filme The Twilight Zone (2019).

Luisa D'Oliveira Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Luisino meno sa začalo objavovať v populárnejších projektoch a výsledkom je, že jej čistý majetok za posledných pár rokov prudko vzrástol. Podľa zdrojov sa Luisin majetok odhaduje na približne 6 miliónov dolárov od polovice roku 2020.

Luisa je vysoká 5 stôp a 1,65 m, no jej hmotnosť a ďalšie dôležité štatistiky nie sú známe. Má hnedé oči a tmavohnedé vlasy.

Osobný život Luisy D'Oliveira, zoznamka, manželstvo, manžel?

Luisa nie je vydatá, ale je vzatá.

Už roky je vo vzťahu s hudobníkom Jezom Bonhamom a svoju popularitu využíva na propagáciu talentu svojho priateľa. Ešte v roku 2019, ona zdieľala jednu z jeho skladieb na svojom účte na Twitteri . Okrem toho sa tiež podelila videá, na ktorých vystupuje z jeho propagácie vydania EP na jej instagramovej stránke.

Luisa D'Oliveira Novinky, fakty

Po skončení vysokej školy sa za hereckou kariérou presťahovala z Vancouveru do Toronta, no v rozhovore povedala aj to, že chce zmeniť svoje okolie. Tiež povedala, že role ako v Cracked jej prídu naozaj prirodzené, keďže sa cíti ako detektívka a policajtka.

Luisa sa tiež objavila na javisku v prvých rokoch svojej kariéry a povedala, že miluje hranie v divadle, ale že sa od svojho posledného vystúpenia v divadle vyvinula a že v tejto fáze života by sa už nevrátila. divadlo.

Za svoju tvrdú prácu bola niekoľkokrát ocenená, vrátane nominácie na cenu Leo 2016 za prácu na televíznom seriáli Motive, zatiaľ čo za Cracked získala nomináciu na cenu UBCP za najlepšiu herečku. Žiaľ, obe ocenenia jej prepadli rukami.