Lisa Saltersová (ESPN) – manžel, telo, plat, čistá hodnota

ObsahKto je Lisa Salters?

Lisa Salters sa narodila 6. marca 1966 v King of Prussia v Pensylvánii v USA a je športovou novinárkou, ktorá sa preslávila najmä prácou pre ESPN, keďže pokrývala rôzne profesionálne športové ligy, ako napríklad National Football League (NFL). Predtým pracovala s ABC ako reportérka, ktorá pokrývala rôzne dôležité správy a svetové udalosti.

Bohatstvo Lisy Saltersovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Lisy Salters odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v športovej žurnalistike. Jej práca s ESPN jej pomohla získať významné zmluvy. Pri niekoľkých príležitostiach cestovala po krajine a v zahraničí ako reportérka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#womancrushwednesday #LisaSalters

Príspevok zdieľaný používateľom Rob G (@yamomfavoritebouncer) 9. októbra 2013 o 17:29 PDT

Raný život a vzdelávanie

Lisa vyrastala v pruskom kráľovi a už v mladom veku prejavila veľký záujem o šport a inklinovala k atletickým aktivitám. Počas svojej mladosti hrala basketbal a to viedlo k tomu, že hrala so svojím stredoškolským tímom na strednej škole Upper Merion Area High School v metropolitnej oblasti Philadelphie a jej úspechy jej neskôr priniesli uvedenie do Siene slávy.

Po imatrikulácii sa zapísala na Penn State University, kde sa pripojila k basketbalovému tímu Lady Lions, kde hrala na pozícii strážcu, v skutočnosti bola najnižšou hráčkou školy v histórii, keďže mala iba 5 stôp 2 palce (1,40 m).

PSU sa považuje za jednu z verejných brečtanov, škôl s kvalitou vzdelávania na rovnakej úrovni ako prestížna Ivy League a má jednu z najväčších študentských populácií zo všetkých univerzít v USA. Vyštudovala rozhlasovú žurnalistiku a po ukončení štúdia rýchlo získala ponuky pracovať pre veľkú sieť.

Začiatky vysielania

V roku 1988 sa Salters pripojila k obsadeniu ABC News, kde pôsobila ako korešpondentka so sídlom v Baltimore, kým sa nepresťahovala do Los Angeles. V spoločnosti pôsobila nasledujúcich päť rokov a primárne pracovala na vysielaní programu World News Tonight, kde pracovala po boku Petra Jenningsa.

Program je vlajkovou loďou večerného programu ABC News a od jeho založenia v 50. rokoch ho ukotvili rôzne významné talenty. Počas svojho pôsobenia tam často pracovala ako reportérka v teréne a vystupovala na významných podujatiach.

Jednou z jej najvýznamnejších správ počas jej päťročného funkčného obdobia bolo spravodajstvo o bombovom útoku v Oklahoma City a následných súdnych procesoch. Udalosťou bol bombový útok kamiónom, ku ktorému došlo v roku 1995 a zabil viac ako 160 ľudí a zrovnal so zemou veľkú časť budovy, ktorú mal zničiť. Pred útokmi v roku 2001 bol považovaný za najsmrteľnejší teroristický útok v histórii krajiny.

Zaoberala sa aj významným súdnym procesom s bývalým profesionálnym futbalistom OJ Simpsonom po tom, čo bol obvinený z vraždy svojej bývalej manželky a jej priateľa. Ďalšie udalosti, o ktorých informovala, zahŕňajú haváriu letu TWA 800 a vraždu Matthewa Sheparda.

Prechod na ESPN

V roku 2000 Lisa sa presťahoval do ESPN ako reportér všeobecných úloh. Vypracovala sa v spoločnosti a nakoniec sa stala koproducentkou seriálu Monday Night Football od ESPN, ktorý, ako už názov napovedá, pokrýva vysokoprofilové hry NFL.

Pracovala aj ako vedľajšia reportérka a často sa objavovala na ihrisku v zápasoch NFL. Okrem amerického futbalu robila aj spravodajstvo o Národnej basketbalovej asociácii (NBA) v partnerstve ESPN so svojím bývalým zamestnávateľom ABC.

Je tiež jednou z korešpondentiek programu E:60, spravodajského magazínu, ktorý sa zaoberá rôznymi problémami a novinkami v športe. V priebehu rokov si jej reportáže vyslúžili nominácie a ocenenia, vrátane športovej ceny Emmy. Bola zodpovedná za poskytovanie dôkladného spravodajstva ESPN o vražednom sprisahaní s Rae Carruth, ktorý bol v tom čase širokým prijímačom Carolina Panthers.

ESPN ju tiež poslal na cesty do zahraničia a zastrešila Svetový pohár FIFA vo futbale, ktorý sa konal v Južnej Kórei v roku 2002, a ďalšie podujatie, ktoré sa konalo v Japonsku. V roku 2004 pokrývala olympijské hry v Aténach a potom zimné olympijské hry v roku 2006 v Taliansku.

Neskôr Kariéra

V roku 2006 bola Lisa pridelená ako hlavná postranná reportérka počas finále NBA, čím nahradila Michele Tafoyu, ktorá bola v tom čase na materskej dovolenke. Príležitosť bola úspešná a viedla ju k tomu, aby sa viac venovala finále NBA, keď dostala príležitosť. V rámci svojej práce pre Outside the Lines a SportsCenter cestovala aj do Kataru a niekoľkých vojnových zón počas začiatku vojny v Iraku.

V roku 2007 sa dostala do miernej kontroverzie, keď pokrývala zápas univerzitného futbalu Big 12 Championship v San Antoniu. Počas jednej správy vyjadrila frustráciu rozohrávača Chasea Daniela vo vysielaní, pretože nevedela, že jej mikrofón vysiela aj do PA systému štadióna. To viedlo k zmätenému Danielovi, ktorý bol prekvapený nečakanou správou o ňom. Salters pokračuje v práci ako súčasť Monday Night Football, najprv pridelený ako sólový reportér na plný úväzok.

V tíme zostala po zmene komentára v roku 2018, kedy začala spolupracovať s Boogerom McFarlandom a Joeom Tessitore.

Osobný život

Lisa je slobodná – nerozpráva o žiadnom zo svojich romantických snáh, minulých alebo súčasných. Nie je vydatá, aj keď sa rozhodla adoptovať si syna a na svojich účtoch na sociálnych sieťach z času na čas predvedie zopár fotiek so svojím synom. Okrem jej usilovnosti pri podávaní správ veľa jej fanúšikov vie o jej vtipnej povahe, pričom v niektorých hrách, ktorým sa venuje, má často komediálne alebo sarkastické poznámky. Teraz žije v Baltimore v štáte Maryland so svojím synom.