• Hlavná
  • Herci
  • Leon Rippy – čistá hodnota, zuby, manželka Carol Rippy – životopis

Leon Rippy – čistá hodnota, zuby, manželka Carol Rippy – životopis

ObsahKto je Leon Rippy?

Leon Rippy sa narodil v Rock Hill v Južnej Karolíne USA 30. októbra 1949 – jeho znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. On je herec ktorý je možno stále najznámejší tým, že stvárnil jednu z hlavných postáv – Earl the Angel – v kriminálnom seriáli Saving Grace, ktorý vytvorila Nancy Miller a v ktorom si zahrali aj Holly Hunter a Kenny Johnson. Príbeh sleduje anjela, ktorý dáva policajnému detektívovi pracujúcemu v Oklahome šancu zmeniť jej život – séria získala päť ocenení a bola nominovaná na 18 ďalších, vrátane Zlatého glóbusu.

pridané B.K. Vo vzduchu na Nedeľa 6. septembra 2015

Raný život a vzdelanie

Leon bol vychovávaný ako jediné dieťa v Rock Hill jeho otcom, ktorý bol poštár, a jeho matkou, ktorá bola v domácnosti. O herectvo sa začal zaujímať už počas štúdia na strednej škole a začal chodiť do miestneho divadla, kde sa postupne učil trikom, ako byť dobrým hercom – ešte pred imatrikuláciou začal hrať v divadelných hrách a potom sa prihlásil na univerzitu, ktorú ukončil Bakalársky titul v odbore divadlo v roku 1971.

Do dnešného dňa Leon sa objavil vo viac ako 70 hrách , a založil a vedie dve divadlá. Robil aj niekoľko nehereckých zamestnaní vrátane cirkusu a predáka na ranči. V určitom okamihu bol Leon považovaný za dokonalého baletného tanečníka.

Úlohy vo filmoch

Leon debutoval vo filme v roku 1983, keď stvárnil Doogana v dráme Hit the Road Running, no uznanie si získal až v roku 1984, keď sa objavil v štyroch filmoch vrátane sci-fi Firestarter a 3D sci-fi komédie Hyperspace. .

Potom sa objavil ako portrét v dráme z obdobia dospievania The Color Purple, po ktorej nasledovalo jeho stvárnenie vedľajšej postavy Garyho Gerbitza v životopisný film Marie v ktorom hrala Sissy Spacek – film sleduje Marie Ragghianti, ktorá odmietla prepustiť väzňov, ktorí podplatili guvernéra Raya Blantona, a potom bola prepustená z pozície šéfky Tennessee Board of Pardons and Paroles.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám jedinému a jedinému fenomenálnemu hercovi Leonovi Rippymu!!!! Dúfame, že bude mať tie najkrajšie narodeniny, aké kedy v živote mal, a tiež dúfame, že ich ešte veľa čaká!! (Prial by som si, aby mal účty na sociálnych sieťach, aby som ho mohol označiť v niektorých príspevkoch) . . . . . . #leonrippy #herec #actorslife #actorslife #herci #characteractor #savinggrace #earltheangel #earltheangelchewstobacco #earltheangelwhochewstabacco #happybirthday #happyhalloween

Príspevok zdieľaný používateľom Alyson Cooperová (@motleyfan89) 30. októbra 2019 o 14:30 PDT

Leon hral vedľajšie postavy v niekoľkých filmoch v roku 1986, zatiaľ čo jeho najpozoruhodnejší výkon bol v akčnom filme Raw Deal, v ktorom hrali Arnold Schwarzenegger, Kathryn Harrold a Darren McGavin, a je o bývalom agentovi FBI, ktorý súhlasí s tým, že pomôže FBI infiltrovať sa do mafie. Chicago. V roku 1987 sa Leon objavil v neo-noirovom psychologickom thrilleri The Bedroom Window a potom bol pozvaný, aby si zahral vraha v akčnom dobrodružnom komediálnom filme Traxx, ktorý sleduje žoldniera, ktorý sa stane výrobcom koláčikov.

V roku 1988 stvárnil vedľajšie postavy v dráme Track 29 a komédii Illegally Yours a v roku 1990 Leon stvárnil Weskita v akčnom komediálnom filme Loose Cannons, ktorý sleduje policajta a detektíva, ktorí sa snažia nájsť nacistickú sexuálnu pásku. o ktorom sa povráva, že v ňom vystupuje Adolf Hitler.

V tom istom roku stvárnil Roberta Boba Olingera, poslednú obeť pištoľníka Billyho the Kida vo westernovom filme Young Guns II, pričom stvárnil aj zástupcu Tatea v neo-noirovom filme The Hot Spot.

V roku 1991 stvárnil hlavnú postavu Hugha Deana Simpsona v romantickej komédii Johna Lee Hancocka Hard Time Romance – tiež známej ako Vaya con Dios – ktorá sleduje kovboja, ktorý prechádza mnohými prekážkami a dúfa, že sa potom bude môcť oženiť s láskou jeho život. V roku 1994 si Leon zahral vedľajšiu postavu generálmajora W.O. West v dobrodružnom sci-fi filme Hviezdna brána s Kurtom Russellom a Jamesom Spaderom v hlavnej úlohe, ktorý však získal protichodné recenzie, a v roku 1996 hral DOD #1 v americko-mexickom sci-fi horore The Arrival.

V nasledujúcich rokoch sa Leon objavil vo filmoch ako mysteriózny triler Polnoc v záhrade dobra a zla v roku 1997, neo-noirový sci-fi kriminálny thriller Trináste poschodie v roku 1999 a hororová monštrá komédia Eight Legged Freaks v roku 2002. Tri z jeho posledné úlohy vo filmoch boli v športovej dráme Gridiron Gang, v ktorej si v roku 2006 zahrali Dwayne 'The Rock' Johnson a Xzibit, v akčnom westernovom filme The Lone Ranger, v ktorom v roku 2013 hral Johnny Depp, a v dráme Deadwood: The Movie z roku 2019. ktorého stvárnil Tom Nuttall.

Úlohy v televíznych seriáloch

Leon debutoval v televíznom seriáli v roku 1983, keď hral Tommyho Allena v miniseriáli Náčelníci, ktorý je založený na rovnomennom románe od Stuarta Woodsa.

Jeho ďalšia rola prišla o tri roky neskôr, keď hosťoval ako Sanders v jedinej epizóde mini-série North and South, zatiaľ čo nasledujúci rok stvárnil Crawforda v epizóde Eye of the Storm of hororový seriál Werewolf . Uznanie získal až v roku 1988, keď hosťoval ako L. Q. 'Sonny' Clemmons v epizóde Neutrálna zóna sci-fi seriálu Star Trek: Nová generácia, potom sa objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako sú napríklad kriminálne drámy Hunter. a Hardball a sci-fi seriál Quantum Leap. V rokoch 1993 až 2001 stvárnil štyri rôzne postavy v štyroch epizódach akčného kriminálneho seriálu Walker, Texas Ranger a v roku 1997 bol obsadený do hlavnej postavy agenta Nicholasa LaRue v sci-fi seriáli The Visitor, v ktorom hral aj John Corbett.

Leon bol ocenený za stvárnenie Toma Nuttalla v kriticky uznávanej historickej kriminálnej dráme Deadwood, ktorú vytvoril David Milch a v ktorej hrali Timothy Olyphant, Molly Parker a Ian McShane – príbeh sleduje ľudí žijúcich v meste Deadwood v Južnej Dakote koncom 19. storočia. Séria získala 28 ocenení vrátane jedného Zlatého glóbusu a bola nominovaná na 83 ďalších, zatiaľ čo Leon (spolu so svojím kolegom) bol nominovaný na cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v dramatickom seriáli.

V roku 2011 sa objavil v piatich epizódach akčného kriminálneho seriálu Leverage, v roku 2012 v 12 epizódach drámy Alcatraz a v roku 2013 v piatich epizódach sci-fi mysterióznej drámy Under the Dome.

Tri z Leonových najnovších úloh v seriáli boli v dvoch epizódach drámy Rectify v roku 2014, dvoch epizódach minisérie sci-fi thrillerov 22.11.63 v roku 2016 a štyroch epizódach série kriminálnych trilerov The Blacklist v roku 2017.

Je zrejmé, že je veľmi žiadaný o hranie vedľajších úloh v rôznych filmoch a televíznych reláciách.

Zuby

Leon má dosť zvláštne zuby, ale zdá sa, že si je toho dokonale vedomý a pri rozhovoroch občas žartuje na vlastný účet, ako počas rozhovoru pre magazín The Philadelphia Inquirer : „Vieš, pozri sa mi na zuby, no tak. nedostanem anjela. Ani ja nedostanem to dievča, ale prežívam čas svojho života a som za to veľmi vďačný.“

Manželka Carol Rippyová

Leon spoznal svoju budúcu manželku Carol Rippy v roku 1975, keď ich na večierku zoznámil spoločný priateľ, a po takmer štyroch rokoch randenia sa vzali na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina. Carol je herečka, ktorá sa objavila v dvoch filmoch – Moon 44 (1990) a On Edge (2001) – ako aj v dvoch epizódach seriálu Saving Grace v roku 2010.

Porodila jej a Leonovi dcéru Stacie Rippy 7. mája 1981 a Stacy sa odvtedy stala tiež herečkou a dnes je známa svojimi úlohami v kriminálnom seriáli The Mentalist a fantasy mysterióznej dráme True Blood – dva roky po narodení Stacy privítali Leon a Carol svojho syna. Amos Rippy.

Leon pred stretnutím s Carol nehovoril o žiadnych ženách, s ktorými mohol byť, a od septembra 2020 je ženatý a má dve deti.

Záľuby a iné záujmy

Leonovým hlavným koníčkom bolo vždy cestovanie, a hoci ho kariéra herca zaviedla po celom svete, veľa cestoval aj s cirkusom – medzi jeho obľúbené mestá patrí Melbourne v Austrálii, Paríž vo Francúzsku a Londýn v Anglicku.

jpeg

Stále je vášnivým tanečníkom, hoci dnes už chodí tancovať len zriedka. Leon bol vo svojich 20, 30 a 40 rokoch fyzicky veľmi aktívny, keďže hrával rôzne športy ako futbal a futbal, pričom sa venoval aj korčuľovaniu a chodil do posilňovne.

Je milovníkom zvierat a má niekoľko domácich miláčikov psov a mačiek.

Niektorí z jeho osobných obľúbených hercov a herečiek sú Elvis Presley, Tom Hanks a Emma Watson a niektoré z filmov, ktoré najradšej sleduje, sú Viva Las Vegas, The Terminal a franšízový Harry Potter.

Čistý majetok

Leon má 70 rokov. Má dlhé sivé vlasy a modré oči, jeho výška je 5 stôp 8 palcov (1,73 m) a váži približne 66 kg.

Od septembra 2020 sa čistý majetok Leonu odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov.