Lena Gieseke – Čo teraz robí bývalá manželka Tima Burtona? Bio

ObsahČo teraz robí bývalá manželka Tima Burtona Lena Gieseke? Wiki Bio

Lena Gieseke sa narodila v Brémach v západnom Nemecku 12. septembra 1965, takže jej znamenie zverokruhu je Panna a má nemeckú národnosť. Je maliarka a technikka špeciálnych efektov, ale známejšia ako bývalá manželka slávneho filmového režiséra Tim Burton .

Raný život a vzdelanie

Lena bola vychovávaná v Brémach svojimi rodičmi, ktorí boli obaja umelci, a preto sa o umenie zaujímala už od útleho veku, čo si jej matka všimla, keď mala Lena len dva roky.

Tu je niekoľko zaujímavostí, ktoré ste možno nevedeli o hollywoodskom 'FREAK' - Ako dieťa sa často chodil hrať do...

pridané Tim Burton – FanPage na Piatok 23. novembra 2012

Keď mala dosť rokov, zapísali ju na nemeckú školu v Aténach, kde bola jednou z najlepších študentiek, a po imatrikulácii pokračovala v štúdiu na California Institute of Arts, kde získala titul bakalár výtvarných umení v r. fotografovanie.

Lena pokračovala v práci na svojom vzdelaní tým, že sa presťahovala do Londýna v Anglicku a zapísala sa na Lena Wimbledon College predtým, ako prešla na Goldsmith College. V roku 2000 sa zapísala na Universitat Koblenz v Koblenzi a Landau v Nemecku, kde v roku 2004 získala titul bakalár prírodných vied.

V roku 2005 sa zapísala na University of Georgia v USA, kde získala titul Master of Fine Arts v odbore dramatické médiá.

Lenina kariéra

V marci 2005 Lena začala svoju stáž v Perpetual Motion v Aténach v Gruzínsku ako 3D generalistka, a hoci tam mala zostať tri mesiace, nakoniec si ju tam nechali, pretože šéfovia boli ohromení jej schopnosťami. V septembri 2006 však spoločnosť opustila a začala pracovať pre Method in Motion (Los Angeles) ako ich 3D generalistka. Potom sa presťahovala späť do Nemecka, aby pracovala pre Scanline VFX ako ich scripting and pipeline technický riaditeľ, pričom po troch rokoch spoločnosť opustila.

V auguste 2011 začala pracovať v 3DXcite ako vývojárka ich aplikácií, v roku 2012 odišla za doktorandom, ktorý získala na Universitat Stuttgart v roku 2018. Od roku 2012 do leta 2015 pôsobila ako hosťujúca lektorka na Furtwangen University a od r. Od roku 2016 pôsobí na Filmovej univerzite Babelsberg KONRAD WOLF, kde vyučuje technológie vizuálnych médií.

Niektoré z diel, ktorými je Lena známa, zahŕňajú jej prvý komediálny film 1½ rytierov – Hľadanie očarujúcej princeznej Herzelinde, ktorý vyšiel v roku 2008, Vicky a poklad bohov, ktorý vyšiel v roku 2011, a Keď Santa padol na Zem tiež v roku 2011.

Milujte život a vzťahy

Lena sa s Timom Burtonom zoznámila v Londýne v roku 1985, keď ich na večierku zoznámil spoločný priateľ – Tim bol už trochu slávny. Obaja sa vzali 24. februára 1987, manželstvo však vydržalo len štyri roky, keďže sa 31. decembra 1991 rozviedli, ale Lena bola jeho jedinou manželkou. Po ich rozchode začal Tim chodiť Lisa Marie ktorý sa k nemu presťahoval po dvoch rokoch spolužitia a hoci spolu chodili deväť rokov, nevzali sa. V roku 2002 randil s anglickou herečkou Helenou Bonham Carter, ktorá im v roku 2003 porodila syna Williama Raymonda a v roku 2007 ich nasledovala dcéra Nell. V marci 2013 sa Tim a Helena rozišli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ahoj. Šťastný rok 2020 #TimBurton #režisér #najlepší režisér #producent #idol #model #úžasný #génius #umelec #ikona #majster #burton #timburtonworld #timburtonfilmy #timburtonfilms #TimBurtonFansOficial

Príspevok zdieľaný používateľom Tim Burton Fans Official (@timburtonfansoficial) 2. januára 2020 o 11:44 PST

Lena sa už nevydala, ale verí sa, že sa s niekým stretáva už viac ako päť rokov.

Záľuby a iné záujmy

Lena rada cestuje a bola po celých Spojených štátoch a navštívila mnoho európskych krajín ako Taliansko, Španielsko a Portugalsko. Baví ju objavovanie nových miest a miest a spoznávanie kultúry, histórie a tradícií krajiny vrátane ochutnávania ich kuchýň, pričom jej najobľúbenejšie je maďarské pikantné jedlo. Vo svojom voľnom čase rada sleduje filmy a niektoré z jej obľúbených herečiek a hercov sú Nicole Kidman, Julianne Moore a Jim Carrey, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú The Others, To Die For a Cold Mountain.

Lena bola od malička milovníčkou zvierat – domov si nosila psov a mačky, ktoré našla na ulici. Počas svojich tínedžerských rokov často dobrovoľne pracovala v miestnom útulku pre zvieratá a mala niekoľko domácich miláčikov vrátane psov, mačiek a škrečkov. Jej obľúbeným športom je korčuľovanie a jej obľúbenou knihou je Life of Pi od Yanna Martela.

Vzhľad a čistý majetok

Lena má 54 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,68 metra a váži okolo 65 kg. Od marca 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na 2 milióny dolárov, zatiaľ čo Timov čistý majetok je údajne 140 miliónov dolárov.

Kto je Tim Burton?

Timothy Walter Burton sa narodil v Burbanku v Kalifornii v USA 25. augusta 1958 – jeho znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Je režisérom, producentom, animátorom a spisovateľom, ktorý je známy najmä svojimi fantasy filmami ako Beetlejuice, Predvianočná nočná mora a Frankenweenie.

Tima vychovali v Burbanku jeho otec William ‚Bill‘ Burton, ktorý bol hráčom bejzbalu, a jeho matka Jean Burton, ktorá bola majiteľkou obchodu so suvenírmi.

Tim začal s tvorbou krátkych filmov, keď mal deväť rokov, väčšinou sa natáčal na svojom dvore – prvý film, ktorý sa mu podarilo zachrániť, je Ostrov doktora Agora, ktorý nakrútil, keď mal 13 rokov. Pred nástupom na Burbank High School študoval na základnej škole v Providencii. , a po imatrikulácii študoval na Kalifornskom inštitúte umenia, ktorý v roku 1980 ukončil s titulom Bachelor of Arts.

Svoju kariéru odštartoval prácou animátora vo Walt Disney na filmoch ako Tron a The Black Cauldron. V roku 1984 vydal svoj krátky film Frankenweenie, ale potom ho vyhodili Disney, ktorý tvrdil že minul ich prostriedky na ‚film, ktorý by bol príliš temný a strašidelný na to, aby ho deti videli‘.

Tim pokračoval v réžii a produkcii mnohých ocenených filmov, ako napríklad Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street a Miss Peregrine's Home for Peculiar Children.

Jedným z jeho najnovších diel bol film Dumbo vydaný v roku 2019, ktorý sleduje príbeh mladého slona, ​​ktorý dokáže lietať vďaka svojim príliš veľkým ušiam.

Tim získal množstvo ocenení, ako napríklad Zlatý glóbus za najlepší film – muzikál alebo komédiu pre Sweeneyho Todda... v roku 2008 a tri ceny Saturn, z ktorých jedna bola za najlepší fantasy film za Predvianočnú nočnú moru a dve za najlepší animovaný film za Mrtvá nevesta a Frankenweenie.