Kto sú členovia Mamamoo? Vek, mená – aktualizované v roku 2020

Mamamoo je populárna juhokórejská dievčenská popová skupina, ktorá vznikla v roku 2014. Skupina nikdy nezmenila členov, takže zoznam jej speváčok zostáva rovnaký z roku 2014: Hwasa, Moonbyul, Wheein a Solar.

ObsahAko sa Mamamoo začalo?

Populárna juhokórejská zábavná spoločnosť RBW (Rainbow Bridge World), ktorú založili Kim Do-hoon a Kim Jin-woo v roku 2010, založila dievčenskú skupinu, ktorá debutovala vo februári 2014 singlom Don't Be Happy, čo je spolupráca. s Bumkeym, známym juhokórejským rapperom a R&B spevákom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dobre, kto ešte miluje mamamoo a všetku krásu, sledujte viac @kpop_dayzz

Príspevok zdieľaný používateľom Kpop_dayzz (@kpop_dayzz) 20. decembra 2019 o 17:08 PST

Zatiaľ čo trh hudobného priemyslu K-pop je veľmi konkurenčný, časopis Billboard zaradil Mamamoo do top 5 zoznamu nových kórejských kapiel, ktoré si zaslúžia pozornosť: „S retro-založeným zvukom, ktorý zvýrazňuje ich vynikajúce spevácke a rapové schopnosti, je to pocit. je len otázkou času, kedy bude mať toto skvelé kvarteto podpisovú pieseň, ktorá ich zaradí medzi top dievčenské skupiny, zdroj pochválil ich single Piano Man, Baton Touch a Peppermint Chocolate.

Následne ich singel Mr. Ambiguous, vydaný v júni 2014, rozžiaril, podporovaný takými juhokórejskými popovými hviezdami ako Baek Ji-young, K. Will, Jung Joon-young a mnohými ďalšími, ktorí sa objavili v ich videoklipe k skladbe ten slobodný.

Ďalší úspech

V tom istom roku 2014 Mamamoo nahralo soundtrack k dráme s názvom Marriage, Not Dating. Ich singel Love Lane sa dostal do miestnych hitparád a trafil prvé riadky. V roku 2015 skupina vydala ďalšie EP s názvom Pink Funky, ich tretie EP po úspešných Hello a Piano Man. Od januára 2015 sa Mamamoo stalo stálym účastníkom populárneho hudobného programu Immortal Songs 2 na show, zahrali také staré hity ako Wait a Minute, pôvodne v podaní Joo Hyun-mi, Delilah, predtým spievala Jo Young-nam a Backwood's Mountain, ktorú predtým hral Bae Ho.

V rokoch 2016 až 2017 vydala Mamamoo ďalšie dve EP: Memory a Purple.

Kontroverzia o predstaveniach Mamamoo v Soule a Pusan. Vystupovali v čiernej tvári?

Na konci roka 2017 Mamamoo oznámili svoje nadchádzajúce koncerty v Soule a Pusan, ale ich show s názvom Mamamoo Concert Moosical: Curtain Call bola veľmi kritizovaná za to, že vystupovali v blackface. Kontroverzia sa objavila po tom, čo členovia Mamamoo nosili tmavšie odtiene základov, pričom zakrývali Bruno Mars’ Uptown Funk, snažiac sa vyzerať viac ako pôvodný interpret. Ich činy však boli prijaté negatívne a producenti museli túto časť šou zo svojich ďalších vystúpení vyškrtnúť. Speváci sa pred svojím publikom ospravedlnili: ‚Boli sme extrémne neznalí blackface a nerozumeli sme dôsledkom našich činov.

Urobíme si čas, aby sme pochopili viac o našich medzinárodných fanúšikoch, aby sme zaistili, že sa to už nikdy nezopakuje uviedol vo svojom oficiálnom odkaze svojim fanúšikom.

Projekt Four Seasons a ďalšie nedávne aktivity

V januári 2018 Mamamoo oznámili svoj pripravovaný projekt: sériu hudobných albumov Four Seasons, ktorá bola vytvorená s cieľom odhaliť skrytý potenciál každého člena kapely. V marci 2018 vyšlo prvé EP z tohto projektu s názvom Yellow Flower a jeho hlavný singel, Starry Night, sa umiestnil v Top 10 Mid-Year Gaon Digital Chart, kde sa umiestnil na šiestom mieste. Kapela svoj album podporila živou šou na SK Olympic Handball Gymnasium, ktoré sa nachádza v Soule, za zmienku stojí, že lístky na predstavenie boli údajne vypredané už za dve minúty po spustení predaja.

png

V júli 2018 vyšlo ďalšie EP z projektu Four Seasons, Red Moon, jeho hlavný singel mal názov Egotistic. Keďže EP aj singel boli veľmi úspešné, japonská spoločnosť Victor Entertainment podpísala zmluvu s Mamamoo, takže v októbri 2018 vydali svoj prvý japonský singel Décalcomanie. V novembri 2018 vyšlo ich tretie EP Blues s hlavným singlom Wind Flower, V marci 2019 nasledovalo posledné EP zo série White Wind.

V novembri 2019 Mamamoo vydali svoj druhý úplný album s názvom Reality in Black. Hlavný singel LP, Hip, sa dostal na štvrtú priečku v Digital Chart a dostal sa aj na vrchol rebríčka Gaon Album Chart.

V roku 2020 vydali japonskú verziu albumu, vrátane japonskej edície Hip, a svoju tretiu pieseň v japončine, Shampoo.

Víťazstvo v televíznom programe Queendom

Od augusta do októbra 2019 sa Mamamoo zúčastnilo hudobnej show Queendom, kde bojovalo o prvé miesto s takými úspešnými kapelami ako Park Bom, AOA, (G)I-DLE, Lovelyz a Oh My Girl – tie druhé boli pre Mamamoo najťažším konkurentom. Po niekoľkých vystúpeniach a špeciálnom vystúpení Finale Live Comeback Stages Mamamoo vyhrala show a získala v súhrne viac bodov ako ktorákoľvek iná hudobná skupina, ktorá sa zúčastnila súťaže.

Členovia Mamamoo

Moonbyul

Moonbyul, vlastným menom Moon Byul-yi, sa narodil 12. decembra 1992 v Bucheone, Gyeonggi-do, Južná Kórea.

pridané Moonbyul na Piatok 9. júna 2017

V roku 2011 nastúpila na Paekche Institute of the Arts, kde študovala mediálnu hudbu a spev. V máji 2018 vydala svoj sólový singel Selfish, na ktorom účinkovala Seulgi z hudobnej skupiny Red Velvet. 4. februára 2020 vydala Moonbyul svoje prvé sólové EP Dark Side of the Moon, ktoré obsahovalo také úspešné skladby ako Weird Day, Eclipse a Absence.

Moonbyul má dve mladšie sestry: Seulgi narodenú v roku 1996 a Yesol v roku 2004. Spočiatku chcela byť Moonbyul vokalistkou v Mamamoo, ale po záverečných konkurzoch sa rozhodlo, že sa stane hlavnou rapperkou. Pracovala ako choreografka pre videoklip Piano Man. Moonbyul sa veľmi potí, a tak ju za to dokonca prezývali Čierna diera. Jej snom je pracovať s Verbal Jint len ​​raz.

Svoje rapové texty si píše sama, keď Mamamoo vystúpila na Immortal Songs 2, zahrnula svoj text do piesne, ktorú skupina spievala, aj keď v pôvodných verziách piesní nebol žiadny rap.

 • Moonbyul sa objavila ako Swan v televíznom programe King of Masked Singer
 • . jej Instagram profil sleduje viac ako dva milióny fanúšikov.
 • Má štyri tetovania.
 • Rád nosí klobúky a blejzre.
 • Jej oficiálna výška je 5 stôp 5 palcov (1,65 m), no jej fanúšikovia trvajú na tom, že je vysoká 5 stôp 4 palcov (1,634 m), pretože vedia o tendencii juhokórejských hudobných spoločností upravovať profily spevákov, aby vyzerali atraktívnejšie. Jej hmotnosť je 99 libier (45 kg).

Whiein

Jung Whee-in sa narodil 17. apríla 1995 v Jeonju, Severná Jeolla, Južná Kórea. Po tom, čo navštevovala rovnakú strednú školu, kde študovala jej spolužiačka Hwasa, vstúpila Wheein na strednú školu informačných umení vo Wonkwangu, z ktorej maturovala v roku 2013.

 • Je fanúšičkou mukbang show (videá ľudí, ktorí jedia pred kamerou a zároveň komunikujú s publikom).
 • Wheein je veľmi dobrý v kreslení.
 • Má mačku menom Ggomo/Kkomo, ktorá sa objavuje v mnohých jej videách a fotografiách.
 • Wheein sa objavil ako účinkujúci v singloch ako Phantom’s Under Age’s Song, Standing Egg’s Love or Like a DinDin’s Tears Drops a mnohých ďalších.
 • Bola tiež nominovaná na Gaon Chart Music Awards v kategórii Interpret roka – digitálna hudba.
 • Jej oficiálna výška je 5 stôp 3¾ palcov (1,62 m), avšak jej fanúšikovia tvrdia, že jej výška je okolo 5 stôp 3 palcov (1,58 m), jej hmotnosť je 95 libier (43 kg). Wheein je oficiálny Instagram účet má viac ako 650 000 sledovateľov.

Hwasa

Ahn Hye-jin, tiež známa ako Hwasa, sa narodila 23. júla 1995 v Jeonju, Severná Jeolla, Južná Kórea, ako najmladšia z troch sestier. Rovnako ako v prípade Wheeina, aj Hwasa absolvovala strednú školu informačných umení vo Wonkwangu. Profesionálne začala spievať, keď mala len 16 rokov. Vo februári 2019 vydala Hwasa svoj sólový album TWIT.

 • Rada varí a počúva staré jazzové piesne, pričom ako svoj idol, vzor a inšpiráciu uvádza Rihannu.
 • Priznala tiež, že sa jej páči Leslie Cheung, populárny kórejský spevák a herec, a rada sleduje filmy s Georgeom Clooneym v hlavnej úlohe.
 • Má silnú alergiu na akékoľvek domáce zvieratá, a preto má hračkárskeho leva a správa sa k nemu ako k svojmu skutočnému miláčikovi.
 • jej Instagram účet sleduje viac ako dva milióny fanúšikov.
 • Oficiálne je vysoká 5 stôp 3 ¾ palcov (1,62 m), no jej fanúšikovia veria, že je vysoká 1,60 m a jej hmotnosť je 97 libier (44 kg).
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný HWASA (@_mariahwasa) dňa 27. mája 2020 o 12:21 PDT

Solárne

Kim Yong-sun, prezývaná Solar v Mamamoo, sa narodila 21. februára 1991 v Gangseo-gu v Soule v Južnej Kórei a má staršiu sestru menom Yong-hee. Solar absolvovala Hanyang Women’s University v roku 2013. Jej sólový singel Spit It Out vyšiel v apríli 2020. Spolupracovala aj s Eddy Kim, Hwang Chi-yeul, Kassy a Eunhyuk. Ako najstarší člen kapely Solar zvažuje sama byť mamou mamou.

 • Predtým, ako sa Solar stal spevákom, chcel byť letuškou.
 • Jej obľúbeným rapperom je Lil’ Wayne.
 • Objavila sa v televíznej šou We Got Married v páre s Ericom Namom.
 • Jej obľúbené kórejské jedlo je tteokbokki, vyprážané ryžové koláčiky.
 • Oficiálne je vysoká 5 stôp 4 palce (1,63 m), no jej fanúšikovia ju považujú za približne 5 stôp 3 palcov (1,61 m), pričom jej približná hmotnosť je 95 libier (43 kg).