Kto je YouTuber Alex Meyers? Skutočná tvár, čistá hodnota, manželka

Alex Meyers je americký YouTuber narodený 17. mája 1988 v Sioux City, Iowa. Je známy svojimi animovanými videami a recenziami seriálov a filmov.

ObsahSkorý život

Prvé kroky

O ranom živote Alexa Meyersa, vrátane jeho rodiny a vzdelania, nie je veľa známe. Je známe len to, že býval bacuľatým dieťaťom, hoci v ranom tínedžerskom veku schudol.

V roku 2006 sa presťahoval do Japonska po tom, čo si našetril peniaze z práce v call-centre. Odvtedy údajne pracuje v technologickej oblasti, aj keď nie je známe, či študoval vyššie vzdelanie v Japonsku.

Jeho odberatelia YouTube boli zvedaví na jeho život v Japonsku a na to, aké má tam skúsenosti. V jednom z jeho videá potvrdil, že na jeho živote v cudzine nie je nič nezvyčajné: „Je pre mňa ťažké skutočne vyčísliť, čo by bolo pre vás ‚čudné‘ alebo iné, pretože som si na to v tejto chvíli tak zvykol, že kedykoľvek vráť sa do USA, hovorím „toto miesto je divné“.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Alexom Meyersom (@alexjmeyers)

Hoci si počas niekoľkých rokov, ktoré žije v ázijskej krajine, zvykol na japonský životný štýl, Meyers priznáva, že na tomto mieste sú rôzne veci, ktoré mu niekedy pripadajú zvláštne. Potvrdzuje, že Japonci sa k nemu správajú „ako k hodine angličtiny zadarmo“ tým, že hovoria v cudzom jazyku, keď ho vidia na verejných miestach: „Kedykoľvek vidím, že sa to stane, vždy som naozaj zmätený z toho, ako si predstavujú tento scenár.“ .

Kariéra

Technická práca

Od roku 2012 Alex Meyers pracuje vo farmaceutickom biznise so sídlom v Tokiu. Je súčasťou oddelenia informačných technológií (IT) uvedeného podniku, a hoci priznáva, že jeho práca v súčasnosti zahŕňa prácu na internej technickej podpore, jeho začiatky v spoločnosti neboli pokojné, pretože jeho práca spočívala v odpovedaní na „telefonáty od problémových klientov.

Začiatky na YouTube

V roku 2015 Alex Meyers založil svoj vlastný kanál YouTube.

Prvé video, ktoré nahral v júli toho roku, sa volalo História GFW Radio a bolo venované legendárnym hrám pre Windows, čo bol jeden z prvých internetových podcastov vytvorených na pomoc hráčom počítačových hier. Meyersove druhé a tretie video bolo pokračovaním tejto témy a video-sága ho nakoniec priviedla k získaniu prvých 100 odberateľov.

Nasledujúce dva roky boli videá Alexa Meyersa na rôzne témy, ako sú filmy, seriály, hry, anime, hudba a dokonca aj politika. V tom čase sa stále snažil nájsť svoj špecifický obsah a kľúčový formát, ktorý by jeho videá odlíšil od ostatných YouTuberov.

To, že sa sústredil na takú širokú škálu tém a nerozhodol sa dostatočne skoro o formáte svojej ochrannej známky, sa však pre jeho kanál neukázal ako pozitívny. Jeho publikum rástlo, ale nie tak rýchlo, ako by si želal: ‚Vieš, nič nefungovalo, nikoho nezaujímalo, čo som robil.‘

Keďže jeho kanál bol ďaleko od toho, aby sa stal veľkým a slávnym, Meyers sa zameral na učenie sa animácie ako spôsob, ako zlepšiť svoje profesionálne portfólio. Jeho prvé animované kreslené video bolo nahrané o niekoľko mesiacov neskôr, keď nevedel nájsť spôsob, ako kritizovať druhú sériu seriálu Riverdale serióznym formátom: „Nemôžem o niečom urobiť serióznu pohyblivú video esej a len hovor o tom, aké je to hlúpe,“ povedal Meyers vo videu na pamiatku jeho tretie výročie na YouTube a tiež dodal, že predpokladal, že ľudia budú toto video nenávidieť, pretože animácia bola „mizerná“.

Meyers si nedokázal predstaviť, že by to s ním malo dopadnúť inak. Po niekoľkých hodinách zdieľania videa sa zobudil so stovkami upozornení od ľudí, ktorým sa to páčilo: ‚Všetci pozerali moje video. Dostal som tony e-mailov. Všetci hovorili ‚toto je smiešne‘, ‚toto je smiešne‘, ‚urob ešte jedno‘.

Po pozitívnom ohlase, ktorý vyvolala jeho videokritika voči Riverdale, nasledoval náhly nárast počtu jeho predplatiteľov. Toto nové publikum tiež podporilo obsah, ktorý Meyers odovzdal ako ďalší, čo mu výrazne pomohlo udržať si zameranie len na jeden výklenok.

Rast na YouTube

Alexov kanál YouTube od roku 2018 exponenciálne rastie vďaka jeho prvému animovanému videu. Z približne 2 000 odberateľov v roku 2017 prešiel na takmer 500 000 odberateľov za menej ako rok.

Odvtedy sa Alex zameriava na to, aby svojmu publiku poskytoval hlboké, ale zábavné recenzie seriálov a filmov. To však neznamená, že chce zmeniť spôsob, akým sa tieto inscenácie vyrábajú, práve naopak, ako povedal Stredná : ‚Myslím si, že veľa ľudí si myslí, že moje videá/komentáre sa snažia ‚opraviť‘ tieto filmy, ale ja si myslím, že by mali existovať presne tak, ako sú.“

Prácu, ktorú Alex v súčasnosti robí na YouTube, dobre oceňujú jeho fanúšikovia a bežné publikum. Jeho najväčšou odmenou, pokiaľ ide o jeho vlastný obsah, je však možnosť tvoriť s úplnou slobodou: „Mám štýl, formát a publikum, ktoré treba zvážiť, ale väčšinou môžem robiť karikatúry o čomkoľvek, čo chcem. , alebo video eseje alebo živé prenosy.“ Svoj život youtubera označuje ako svoju „prácu snov“.

K dnešnému dňu kanál Alexa Meyersa nazhromaždil viac ako 300 miliónov zobrazení a teraz má viac ako dva milióny predplatiteľov. Bez ohľadu na svoju slávu zostal pokorný a vnímavý voči kritike.

Podcast

V auguste 2020 Alex Meyers spustil svoj vlastný podcast – Doin’ The Devil’s Tango – ktorý je zameraný na poskytovanie rád o vzťahoch svojim predplatiteľom, ktorí mu posielajú e-maily s ich osobnými príbehmi.

Hoci jeho epizódy podcastov – ktoré boli nahrané na jeho vlastný kanál YouTube – neboli tak široko sledované ako jeho iný obsah, časť jeho verného publika, ktorá sa zaujíma o tieto typy tém, ho dobre prijala.

Osobný život

Manželstvo a rozvod

Alex Meyers predstavil svoju priateľku – neznáme meno – na svojom kanáli YouTube začiatkom roka 2016. Vtedy poukázal na to, že spolu chodili niekoľko mesiacov.

Dievča, ktoré bolo zrejme Japoncom a hovorilo plynule anglicky, sa objavilo v rôznych videách na jeho kanáli. Keď však Alex zmenil svoj obsah, aby sa zameral na recenzie seriálov a filmov, už sa neobjavila. Pár sa však vzal začiatkom roka 2018, ako Alex oznámil Twitter v júni toho roku, po tom, čo sa ho fanúšik spýtal, prečo nosí prsteň na štvrtom prste: ‚V januári sme sa vzali, ale prstene sme si nechali vyrobiť na mieru, takže to chvíľu trvalo.‘

Bohužiaľ, Alex a jeho teraz už bývalá manželka sa začiatkom roka 2020 z neznámych dôvodov rozviedli. Alex oznámil rozchod počas živého vysielania na svojom kanáli.

Súčasný vzťah

Niekoľko mesiacov po rozvode Alex tweetoval, že má novú priateľku, a v novembri 2020 sa jeho fanúšikovia konečne stretli s dievčaťom, keď zverejnil ich spoločnú fotku.

Čistá hodnota

Alex Meyers má odhadovanú čistú hodnotu 800 000 dolárov, čo je výsledkom jeho kariéry pracovníka v oblasti IT a príjmov, ktoré získal prostredníctvom svojich videí na YouTube.

Fyzický vzhľad

Alex Meyers je muž bieleho etnika, ktorý má tmavohnedé vlasy a modré oči. Jeho výška ani aktuálna váha nie sú známe.

Odhalenie tváre

Keďže Meyersove najsledovanejšie videá sú animácie, ľudia noví v jeho obsahu predpokladajú, že svojmu publiku neodhaľuje svoju tvár. Tento predpoklad je však mylný, pretože už od svojich raných rokov na YouTube otvorene ukazoval svoju tvár vo svojich videách.

Zaujímavosti

S bývalou manželkou vlastnili psa Charlieho. Po rozvode však so psom odišla.

Potvrdzuje, že v tínedžerskom veku nebol považovaný za fyzicky atraktívneho.

Sharkboy & Lavagirl je film, o ktorom hovorí, že ho po recenzii už nechce pozerať znova.

Na otázku, čo by robil, keby bol výkonným riaditeľom YouTube, povedal, že by zmenil spôsob, akým platforma rieši problémy s autorskými právami, keďže súčasný proces považuje za „nespravodlivý“.

Myslí si, že to, že sa presťahoval do Japonska v takom mladom veku, mu pomohlo zlepšiť sa ako človek: ‚Nikdy som nezažil ten ‚šialený začiatok 20. rokov‘, ako väčšina ľudí, ale mám pocit, že z dlhodobého hľadiska som sa vďaka tomu stal oveľa lepším človekom.“