• Hlavná
  • Herci
  • Kto je vlastne škótsky herec Tony Curran? Životopis

Kto je vlastne škótsky herec Tony Curran? Životopis

Anthony Curran je škótsky filmový, televízny, rozhlasový a divadelný herec. Červenovlasý herec, narodený 13. decembra 1969 v Glasgowe, Škótsko, Spojené kráľovstvo, meria 1,84 m na výšku. V 16 rokoch opustil Southside of Glasgow a pracoval ako poštár. Curran získal svoje herecké schopnosti ako absolvent Kráľovskej škótskej akadémie hudby a drámy. Je fanúšikom Glasgow Celtic Football Club a miluje golf ako šport. Curran uzavrel uzol s herečkou Mai Nguyen v roku 2012 a nasledujúci rok sa im narodila dcéra. Jeho brat je Paul Curran.

Všetko najlepšie k narodeninám Tony Curran!

pridané Britskí herci na Utorok 13. decembra 2016

ObsahKariéra

Televízia

Curran začal svoju televíznu kariéru v roku 1986 ako Archie Campbell v dvoch epizódach Dramarama. Jeho herectvo bolo ocenené v televíznom seriáli BBC This Life v roku 1997, odkedy dostáva roly aj v televízii a vo filmoch.

V roku 2002 dostal Curran akčnú úlohu ako Sgt. Pete Twamley v seriáli ITV Ultimate Force, britskom televíznom akčnom dramatickom seriáli, ktorý sa nakoniec vysielal vo viac ako 100 krajinách.

Ďalšia pozoruhodná časť bola v roku 2010 ako Vincent Van Gogh v televíznom seriáli Doctor Who, ktorý sa objavil v dvoch epizódach, Vincent a doktor a Pandorica sa otvára.

V roku 2011 sa objavil aj v populárnom televíznom seriáli Hawaii Five-O ako John O'Toole a CSI: Crime Scene Investigation ako Dr. Tyrell Neth.

Keďže bol žiadaný ako televízny herec, v roku 2014 hral hlavnú úlohu v seriáli Syfy ako Datak Tarr vo filme Defiance.

V roku 2016 bol Curran krutým zloduchom v oživení televízneho mini seriálu zo 70. rokov Roots, úspešného románu od Alexa Haleyho, ktorý stvárnil postavu Connellyho v jeho pozoruhodnej úlohe s Kuntou Kinte, africkou otrokyňou.

Táto miniséria mala veľký vplyv na americkú spoločnosť počas prvého vysielania v roku 1977 a Curran sa dokonca stretol s hercom pôvodnej série, Levarom Burtonom, ktorý stvárnil Kuntu Kinte počas premiéry v roku 2016. Televízny seriál zasiahol takmer 140 miliónov divákov.

Aj v roku 2016 stvárnil Calluma v štvrtej epizóde pôvodnej série Netflix Crazyhead. Curran je známy aj ďalšími úlohami, v dramatickom thrilleri Caliber (2018) ako Logan McClay a jeho postava Angus Og McDonald Lord of Islay v akčnom životopisnom filme Netflix, Outlaw King (2018), ho preslávila a pokračovala vo westernovom filme. Deadwood: The Movie ako James Smith.

Filmy

Okrem jeho početných rolí v televízii debutoval vo filme prostredníctvom filmu Being Human as Raider v roku 1994. Curran sa stal uznávanejším ako filmový herec, keď vystupoval ako Rodney Skinner vo filme Liga výnimočných s legendárnym Seanom Connerym v hlavnej úlohe. Film z roku 2003 nakrútený v Prahe. Bol to mocenský upír Markus Corvinus vo filme Underworld: Evolution (2006) a víťaz Ceny poroty na filmovom festivale v Cannes za film Red Road v roku 2006 za postavu Clyda a ako Robin Cook vo filme The Hunt of Tony Blair (2011). .

Curranova všestrannosť mu tiež priniesla dôležité úlohy v niektorých filmových trhákoch, ako je Gladiátor (2000) ako zabijak č. 1. Hral tiež v Pearl Harbor (2001) ako Ian, bojový pilot Royal Air Force v Eagle Squadron. Bol tiež vo filme X-Men First Class (2011) ako agent Man in Black a v Marvel’s Thor: The Dark World (2013) ako Bor.

Jeden z najlepších hereckých výkonov Currana bol v roku 2015 v thrillerovom dramatickom filme Awaiting as Morris, s predstaviteľkou Dianou Vickers.

Video hry

Bol tiež hlasom za videohrami Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) ako generálmajor Boseplate SAS James McMillan, riaditeľ špeciálnych síl Spojeného kráľovstva, a Counter Strike (2012) ako SAS Soldier Voice.

Dobročinnosť

Curran má veľké srdce, pretože je filantrop, pretože sa pravidelne zúčastňuje každoročného podujatia Dressed to Kilt v New Yorku, ktoré organizujú priatelia Škótska na oslavu týždňa Tartan. Dokonca aj v jeho svadobnom registri išla časť tržieb ako dar pre UNICEF USA.

Len nedávno počas pandémie bol v New Yorku podporovateľom hry Heros to Heroes pre ľudí v prvej línii.

ocenenia

Získal národnú cenu Evening News v divadelnej inscenácii Soldier’s Tale as the Diabol in the Riverside Studio. Získal tiež jedno z najžiadanejších ocenení ako najlepší herec v roku 2006 na British Independent Film Awards za rolu vo filme Andrea Arnold's Red Road a tiež ako najlepší herec na Britskej akadémii filmových a televíznych umení (BAFTA) za rolu, ktorá bola pripomína jeho život vo Veľkej Británii.

Sociálne médiá

Opätovné uvedenie Dr. Who sa stalo trendom v sociálnych médiách pre jeho dramatickú rolu Van Gogha pre včasné povedomie o depresii a problémoch duševného zdravia s hashtagom #TheUltimateGinger na Twitteri. Tonyho Currana môžete sledovať na Instagrame @tonycurran, na Twitter.com/TonyCurran69 a na www.facebook.com/TonyCurran Oficiálne. Curran má na Twitteri viac 37,4 tisíc sledovateľov.

Čistá hodnota

Čistý majetok Tonyho Currana so sídlom v Los Angeles sa začiatkom roku 2020 odhaduje na 5 miliónov dolárov, čo je zrejme jeden z najbohatších hercov v Spojenom kráľovstve.