Kto je vlastne Ariel Contreras z „Hell’s Kitchen“? Životopis

ObsahKto je Ariel Contreras z Hell’s Kitchen?

Ariel Contreras-Fox sa narodila v Santa Cruz v Kalifornii v USA 31. októbra 1981 – jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. Je kuchárkou a televíznou osobnosťou , možno najznámejší tým, že súťažil v televíznej reality show Hell’s Kitchen.

Raný život a vzdelanie

Ariel bola vychovaná spolu so svojimi súrodencami v Santa Cruz ich otcom, ktorý bol robotníkom v továrni, a ich matkou, ktorá pracovala v miestnej pekárni. Motivovaná svojou matkou začala Ariel variť krátko po zápise na miestnu strednú školu a začala pomáhať matke v kuchyni.

pridané Šéfkuchár Ariel Contreras-Fox na Nedeľa 8. januára 2012

V škole sa jej darilo veľmi dobre a patrila medzi najlepších žiakov v triede, takže po imatrikulácii v roku 1999 Ariel zapísal na California School of Culinary Arts , a popri štúdiu tam súčasne pracovala v malej reštaurácii ako šéfkuchárka. Väčšinu zo zarobených peňazí dostali buď jej rodičia, alebo na zaplatenie školného a po absolvovaní bakalárskeho štúdia v roku 2003 začala Ariel pracovať ako šéfkuchárka v reštauráciách po celej Kalifornii.

Kariéra televíznej osobnosti a šéfkuchára

Uznanie získala, keď sa stala súťažiacou v šiestej sezóne televíznej reality show Pekelná kuchyňa, ktorá sa vysielala od 21. júla do 13. októbra 2009 – relácia je veľmi populárna, keďže ju moderuje šéfkuchár a majiteľ reštaurácie Gordon Ramsay, ktorý je známy tým, že v šou kričal a kričal na svojich kuchárov. Počas šiestej sezóny sa Ariel snažila ako líderka svojho vlastného tímu, prejavovala sebadôveru a schopnosť byť lídrom, no stratila sebadôveru, keď nastal čas na samostatné súťaženie a nakoniec skončila na treťom mieste v šou.

Dňa 28. septembra 2018 sa stala súťažiacou v 18. sezóne show s názvom Rookies vs. Veterans a opäť sa stala líderkou svojho tímu hneď na začiatku, pričom sa spriatelila s niekoľkými ďalšími súťažiacimi, ako sú Bret, Motto, Mia a Kanae. Tentokrát Ariel dokázala vyhrať show , dostal 250 000 dolárov a dostal ponuku pracovať ako hlavný šéfkuchár v reštaurácii Hell’s Kitchen Restaurant Gordona Ramsayho v Las Vegas v Nevade, avšak Ariel prijala peniaze, ale nie pracovnú ponuku.

Krátko po skončení show začala pracovať v reštaurácii Hardings ako ich šéfkuchár a po niekoľkých mesiacoch tam prešla pracovať ako šéfkuchárka do reštaurácie na letisku, ktoré vlastní tOTG, firma prevádzkujúca drahé reštaurácie na letiskách.

Ariel je tiež spisovateľka, keďže spolu so svojou matkou vydali detskú knihu Freckle-Faced Foodie: A Journey of a Young Chef.

Miluj život a manžela

Predtým, ako sa objavila v 18. sezóne Hell' Kitchen, mala Ariel niekoľko vzťahov a ten, ktorý trval najdlhšie, bol s mužom, ktorý nie je známy ako celebrita, s ktorým chodila v rokoch 2004 až 2012. Podľa povestí tento muž pracoval ako aj šéfkuchár a zasnúbili sa, ale odvolali to niekoľko mesiacov pred svadbou. Ariel mala tiež dlhodobý vzťah so svojou láskou z vysokej školy, no krátko po promócii sa rozišli.

Po skončení šou v roku 2018 začala randiť s Alexandrom Mangualom a približne po roku spoločného života sa vzali na veľkom ceremoniáli za účasti širokého okruhu priateľov a rodiny. Na distribúciu pozvánok, dvaja využila webovú stránku ZOLA na plánovanie svadieb – svadba sa konala v septembri 2019 a krátko na to Ariel porodila svoju a Alexandru dcéru.

Trojčlenná rodina momentálne žije v Santa Cruz a o ich manželstve sa nerozprávajú ani nekontroverzie.

Záľuby a iné záujmy

Ariel sa momentálne najviac sústreďuje na výchovu svojej dcéry a zvyčajne ju berie preč z mesta, aby trávila čas v prírode a mala blízko k zvieratám, pretože verí, že to z nej urobí lepšieho človeka.

Ariel má v živote rada jednoduché veci a jej obľúbený nápoj je Coca Cola pričom jednou z jej obľúbených sladkostí je čokoládový ľadový výkrik.

Miluje cestovanie a bola po celých USA za prácou aj zábavou, pričom navštívila aj mnohé európske krajiny, okrem iného Švajčiarsko, Švédsko a Nórsko. Ariel uprednostňuje chladné počasie pred teplým, pretože nemá rada pocit slnka na pokožke.

Vo svojom voľnom čase (zvyčajne neskoro v noci) rada pozerá filmy s niektorými z jej obľúbených hercov – Tom Hanks, Robert De Niro a Julia Roberts – niektoré z jej obľúbených filmov sú Sleepless in Seattle, The Green Mile a Runaway Bride.

Vek a výška

Ariel má 38 rokov. Má kučeravé čierne vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 5 palcov (1,65 m) a váži okolo 130 libier (58 kg).

Od augusta 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.