Kto je vlastne Allahpundit? - Skutočné meno, vek, osobný život

ObsahKto je Allahpundit?

Napriek tomu, že je anonymný a zároveň všeobecne známy, Allahpundit je pomerne populárna internetová celebrita a mediálna osobnosť – je známy najmä ako anonymný blogger a hlavný redaktor jedného z najvplyvnejších konzervatívnych politických spravodajských webov v USA, Hot Air. Okrem toho poskytuje analýzu pre nočné diskusné vysielanie Comedy Central s názvom The Daily Show.

Je to ako Vianoce v marci

pridané Zmätené voličstvo na Pondelok 25. marca 2019

Narodený 5thseptembra 1972, 47-ročný bloger v súčasnosti skrýva svoju identitu v online komunite za avatarom, pričom používa fotografiu zosnulého chorvátskeho generála Slobodana Praljaka, ktorý popíja jed na Medzinárodnom trestnom tribunáli pre bývalú Juhosláviu v Haagu v Holandsku.

Blogovanie

Všetko sa to začalo v auguste 2003, keď pod menom Allah spustil blog s názvom Allah Is In the House, na ktorom vyjadril svoj názor na rôzne témy z pohľadu Alaha, ale napodobňoval jazykový štýl bežne používaný teroristami. organizácií.

Rýchlo si získala obľubu medzi zástancami konzervativizmu, ako aj medzi antidžihádistami. V máji 2004 blog mierne zmenil svoje zameranie, keď si zachoval svoj satirický charakter a odovzdával písaný a Photoshopom súvisiaci obsah súvisiaci s politickou satirou, úplne opustil svoj náboženský spôsob a vypol celý svoj aspekt „Hlas Alaha“. V septembri 2004 bol Allahpundit jedným z tých, ktorí sú najviac zodpovední za odhalenie kontroverzie Killianových dokumentov – súboru šiestich dokumentov spochybňujúcich službu Georgea W. Busha v Texaskej leteckej národnej garde na začiatku 70. rokov.

Čoskoro sa dostal do popredia, keď ho Mary Mapes z 60 minút CBS vyzvala, aby ‚anonymne pracoval na zničení príbehu Bush-Guard‘. Celý tento rozruch spôsobil, že Allahpunditov blog si získal svoje miesto medzi Top blogmi citovanými v politických príspevkoch pokrývajúcich tému amerických prezidentských volieb v roku 2004.

Bez akýchkoľvek oznámení alebo vysvetlení však v októbri 2004 anonymný bloger prestal nahrávať nové príspevky a nakoniec blog úplne zatvoril.

Aj keď už blog neexistuje, textový obsah blogu je stále dostupný prostredníctvom digitálnej knižnice Internet Archive.

V apríli 2006, po tom, čo ho „oslovila“ Michelle Malkin, Allahpundit napísal niekoľko článkov pre čerstvo spustený konzervatívny politický blog s názvom Horúci vzduch . Po počiatočnom úspechu u konzervatívneho publika a s poslaním „poskytovať obsah a analýzy, ktoré nikde inde nedostanete na dennej báze“, si Hot Air rýchlo získal svoj vplyvný status.

Web Hotair

Po boku Eda Morrisseyho, ktorý je sociálne konzervatívny, no zároveň priateľský k homosexuálom, Allahpundit sa stal hlavným a najaktívnejším prispievateľom blogu, tvorcom obsahu, ako aj jeho editor .

Byť libertariánom a ateistom, Allahpundit často čelí tvrdej kritike aj od vlastnej čitateľskej verejnosti, a to nielen pre svoj silný prejav ateizmu, ale aj pre svoj tvrdý nesúhlas s tvrdo pravicovými politickými aktivistami, najmä pokiaľ ide o sociálne otázky.

Pre svoj jedinečný štýl, ktorý nie je ľahké charakterizovať, že je hlavne kontroverzný a bez nadšenia, s dôrazom na sebaponižujúci, ako aj bezcitný humor, si Allahpundit vyslúžil prezývku Eeyorepundit ako podobnosť s pesimistickou, depresívnou a pochmúrnou postavou z Winnie- franšíza the-Pooh.

Získanie reputácie ako a dôveryhodný zdroj , Allahpunditove príspevky a citácie možno často počuť citované Jonom Stewartom v The Daily Show Comedy Central. Vďaka jeho úsiliu sa Hot Air od svojho spustenia v roku 2006 neustále umiestňuje medzi top 10 politicky konzervatívnymi webmi.

pridané Standwith Müller na Nedeľa 29. septembra 2019

Hoci vo februári 2010 bol Hot Air kúpil od Salem Media Group, Inc., pod vedením Allahpundita a Eda Morrisseyho, sa jej podarilo udržať si svoje počiatočné jadro a udržať si vysokú úroveň nezávislosti od svojej sociálne konzervatívnej nadradenej spoločnosti.

Okrem vyššie uvedeného, Allahpundit je aktívny aj na populárnej sociálnej sieti Twitter , na ktorej ho sleduje už viac ako 105 000 ľudí.

Súdiac podľa jeho niektoré z jeho tweety , má záujem najmä o 45thprezident USA, Donald Trump.

Čistá hodnota

Odhaduje sa, že k polovici roku 2020 bude celkovo Allahpundit čistý majetok sa točí okolo sumy 200 000 dolárov s odhadovaným ročným platom takmer 70 000 dolárov. To všetko získal vďaka svojej anonymnej blogovacej kariére, ktorá v súčasnosti trvá takmer 17 rokov a je aktívna od roku 2003.