Kto je Sy Kravitz? Životopis – čistá hodnota, deti, bývalá manželka

ObsahKto bol Sy Kravitz? Wiki Bio

Seymour ‚Sy‘ Kravitz sa narodil v Brooklyne, New York City, USA 10. decembra 1924 – jeho znamenie zverokruhu bolo Strelec a mal americkú národnosť. Bol filmárom a producentom novín ktorý pracoval pre kanál NBC. Sy zomrel 29. októbra 2005 vo veku 80 rokov na leukémiu.

Raný život a vzdelanie

Sy bol vychovaný spolu so svojím starším bratom Leonardom v Brooklyne ich otcom, ktorý pracoval v telekomunikačnej spoločnosti, a ich matkou, ktorá bola v domácnosti. Leonard by bojoval v kórejskej vojne a zomrel v akcii, zatiaľ čo Sy sa stala Zeleným baretom.

Sy sa začal zaujímať o filmy vo veľmi ranom veku a mal predstavy o tom, aké filmy by nakrútil, namiesto toho, aby v nich chcel iba hrať.

Navštevoval miestnu strednú školu, kde bol členom školského dramatického krúžku, a bol aj fyzicky aktívny, keďže hrával futbal aj futbal. Po imatrikulácii sa zapísal na vysokú školu, ktorú v roku 1946 ukončil s titulom bakalár umenia.

Kariéra ako filmár a iné podniky

Sy počas svojej kariéry pracoval na mnohých filmoch, ale dnes sa mu pripisuje iba to, že sa objavil v seriáli dokumentárny film Sid Bernstein uvádza… ktorý vyšiel v roku 2010, päť rokov po smrti Sy. Napísali ju a režírovali Jason Ressler a Evan Strome a hrali v nej Paul Anka, Adam Bernstein a Beau Bernstein a je o Sidovi, ktorý priniesol The Beatles do USA. Film tiež ukazuje rozhovory s rôznymi celebritami, ako sú okrem iného Shirley MacLaine, The Moody Blues a Dick Clark.

Sy tiež informoval o najdôležitejších správach pre americký kanál NBC, keďže písal pre ich noviny a bol s nimi až do svojej smrti.

Milujte život a vzťahy

V roku 1960 sa Sy zoznámila s Roxie Alberthou Roker, ktorá sa narodila 28. augusta 1929 v Miami na Floride v USA a ktorá bola herečkou, ktorá sa preslávila najmä rolou Helen Willis vo filme komediálny seriál Jeffersonovci , pre ktorú nakrúcala v rokoch 1975 až 1985. Vzali sa v roku 1963 na malej ceremónii za účasti ich najbližších priateľov a rodiny a 26. mája 1964 sa Alberthe narodil syn Leonard Albert 'Lenny' Kravitz, ktorý je dnes známy spevák, skladateľ a herec. Sy a Albertha sa rozviedli v roku 1985 a ona zomrela o 10 rokov neskôr, 2. decembra 1995.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#tbt ČISTÁ LÁSKA. Bola som taká požehnaná, že mám za matku túto africkú kráľovnú. : Sy Kravitz

Príspevok zdieľaný používateľom Lenny Kravitz (@lennykravitz) 16. marca 2017 o 13:38 PDT

Pred stretnutím s Alberthou v roku 1945 sa Sy zoznámila s dámou menom Erika a v roku 1948 sa zosobášili za účasti len svojho najlepšieho muža a ženy. V prvých piatich rokoch manželstva im Erika porodila dve deti, no v roku 1955 sa z neznámych dôvodov rozviedli – deti zostali s Erikou.

Záľuby a iné záujmy

Sy sa zaujímal o rôzne veci a bol fyzicky aktívny až do svojich 50-tych rokov, hral niekoľko športov a chodil do posilňovne dva až štyrikrát týždenne, len aby zostal vo forme. Zaujímal sa o cestovanie, navštívil takmer všetky štáty USA, pričom otca slávneho speváka bolo možné vidieť aj v Európe na dovolenke v krajinách ako Anglicko a Grécko.

Sy bol milovníkom zvierat a vo svojich 30 a 40 rokoch mal niekoľko domácich psov a bol tiež filantropom, ktorý daroval peniaze niekoľkým charitatívnym organizáciám, ale väčšinou tým, ktorí sa venovali výskumu rakoviny.

Sy rád sledoval filmy a niektorí z jeho obľúbených hercov a herečiek boli Elvis Presley, James Stewart a Lana Turner, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov boli Viva Las Vegas, Je to úžasný život a Muž, ktorý vedel príliš veľa.

Vzhľad a čistý majetok

Sy mal v čase jeho smrti 80 rokov. Mal krátke hnedé vlasy a hnedé oči, bol vysoký 5 stôp 7 palcov (1,7 metra) a vážil približne 62 kg. Keď Sy zomrel, jeho čisté imanie sa odhadovalo na viac ako 1 milión dolárov čistý majetok jeho syna Lennyho v polovici roku 2020 sa odhaduje na viac ako 50 miliónov dolárov.

Kto je Lenny Kravitz, syn Sy? Wiki Bio

Leonard Albert Kravitz sa narodil v New Yorku v USA – jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Je známy najmä svojou hudbou a jeho štýl je okrem iného kombináciou rocku, blues, reggae a jazzu.

Lenny nebol nábožensky založený, kým nemal 13 rokov a nezačal chodiť do kostola. Študoval na základnej škole P. S. 6, zatiaľ čo jeho prvé blízke stretnutie s hudbou bolo v maminej kuchyni, kde v nej udieral do hrncov, tanierov a iných vecí. Jeho obľúbená skupina bola The Jacksons , a jeho rodičia podporovali jeho sen stať sa hudobníkom, pretože boli tiež fanúšikmi hudby a radi počúvali gospel, blues a jazz.

Keď mal Lenny 10 rokov, rodina sa presťahovala do Los Angeles po tom, čo jeho matka vyhrala úlohu v televíznom seriáli, a Lenny sa stal členom kalifornského chlapčenského zboru po tom, čo jeho matka naliehala. Navštevoval Beverly Hills High School, kde sa naučil hrať na klavír a basgitaru.

V roku 1989 vyšiel Lennyho debutový album s názvom Let Love Rule, a hoci získal recenzie mixov, mal obrovský úspech mimo USA a Lenny bol čoskoro pozvaný na turné po USA. Pokračoval v tvorbe hudby pre iných ľudí a pieseň Justify My Love, ktorú produkoval pre Madonnu, bola obrovským hitom a dva týždne sa držala na prvom mieste v rebríčku Billboard Hot 100.

V tom čase bol Lenny ženatý s Lisou Bonet z roku 1987, ktorá je herečkou a aktivistkou, a potom sa rozišli, čo vyvolalo fámy, že Lenny mal pomer s Madonnou.

Pokračoval v produkcii albumu Vanessa Paradis pre francúzsku speváčku, modelku a herečku Vanessu Paradis, zatiaľ čo jeho druhý sólový album Mama Said vyšiel v apríli 1991. Celý album bol venovaný rozvodu jeho matky a rodičov, zatiaľ čo singel It Ain't Over 'til It's Over dosiahol 2. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. V nasledujúcom roku spolupracoval s mnohými slávnymi hudobníkmi a skupinami, ako sú Aerosmith a The Rolling Stones, zatiaľ čo Lennyho singel Are You Gonna Go My Way vyhral mu cenu BRIT za najlepšieho medzinárodného mužského umelca, ako aj cenu MTV Video Music Award za najlepšie mužské video.

Pokračoval vo vydaní mnohých albumov, z ktorých väčšina bola veľmi populárna v USA aj v Európe, pričom jeho posledným albumom je Raise Vibration v roku 2018.

Svoju hereckú kariéru odštartoval v roku 1998, keď stvárnil hlas Newborn Baby v animovanom komediálnom filme The Rugrats Movie a Lenny bol nominovaný na cenu Kids Choice Award za najlepší obrazový prejav v animovanom filme. V nasledujúcich rokoch sa objavil ako portrét v akčnej komédii Zoolander, hral vedľajšiu postavu v životopisnom filme o Mickovi Jaggerovi s názvom Being Mick a hosťoval v telenovele Rebelde.

Niektoré z jeho najnovších úloh boli v akčnom komediálnom filme Zoolander 2, komediálnom dramatickom seriáli Better Things a hudobnom dramatickom seriáli Star, všetky v roku 2016. Lenny je tiež podnikateľ, ktorý v roku 2003 založil svoju spoločnosť Kravitz Design Inc. spolupracuje s niekoľkými známymi spoločnosťami, ako sú okrem iného Swarovski Crystal, The Setai Group a Morgans Hotel Group.

1. decembra 1988, keď bola Lisa ešte vydatá, porodila im dcéru Zoe Isabellu Kravitzovú, ktorá je dnes modelkou a herečkou. V rokoch 1992 až 1996 bol Lenny vo vzťahu s Vanessou Paradis a potom v roku 2001 začal chodiť s Adrianou Limou, slávnou brazílskou modelkou. Zasnúbili sa v roku 2002, ale v nasledujúcom roku sa rozišli, keď sa Sy začal stretávať s Nicole Kidman, slávnou americkou herečkou, s ktorou chodil rok. Zdá sa, že Lenny je slobodný, odkedy prerušil zasnúbenie s Nicole.