Kto je Stephanie Soo? Je vydatá? Vek, snúbenec, čistá hodnota

ObsahKto je StephaWnie Soo?

Stephanie Soo sa narodila 27. novembra 1995 v Južnej Kórei a je osobnosťou YouTube, ktorá je najznámejšia vďaka svojmu kanálu s vlastným názvom, na ktorom zverejňuje rôzne videá Mukbang. Mukbangs sú výklenkom YouTube, ktorý spopularizovali Juhokórejčania, čo často zahŕňa streamera alebo tvorcu obsahu, ktorý konzumuje jedlo pri rozhovore so svojím publikom.

Čistá hodnota Stephanie Soo

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Stephanie Soo odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra online. Jej videá sú veľmi populárne a ona z nich získala značné príjmy z reklamy. Vďaka svojej online sláve má aj množstvo ďalších príležitostí.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Bang Bang Biss

Príspevok zdieľaný používateľom Stephanie Soo (@missmangobutt) 23. mája 2020 o 17:23 PDT

Raný život a online začiatky

Zatiaľ čo sa Stephanie narodila v Južnej Kórei, jej rodina sa neskôr presťahovala do USA. Podrobnosti o tom, prečo sa presťahovali, nie sú známe, ale vyrastala väčšinou zvyknutá na americkú kultúru, zatiaľ čo jej rodina jej stále vštepovala mnohé z hodnôt svojej krajiny. Vďaka tomu zostala spojená s juhokórejskou kultúrou, najmä čo sa týka jedla. Keď vyrastala, milovala jedlo a bola typom, ktorý veľa jedla, keďže rada skúšala rôzne kuchyne.

Predtým, ako našla slávu online, neuvažovala o kariére na YouTube, ale táto príležitosť sa pre ňu nakoniec stala zaujímavejšou, pretože YouTube sa stal platformou, ktorá mnohým ľuďom pomohla nájsť slávu aj bohatstvo.

Je to spôsobené tým, že Google platí tvorcom obsahu peniaze v závislosti od toho, koľko interakcií a interakcií ich videá priťahujú. Mnoho celebrít na YouTube zbohatlo, keď sa stali online celebritami, pričom ich videá pravidelne získavajú milióny videní. Pôvodne uvažovala o založení videoblogu (vlogu), ale keď vytvorila svoj kanál, mukbang fenomén sa začal.

Kanál Mukbang

Termín meokbang je kombináciou slov meongneun a bangsong, čo znamená jedenie vysielané resp. Tento módny výstrelok vznikol prostredníctvom streamovacej platformy AfreecaTV v roku 2009, keď sa rôzni juhokórejskí streameri začali stretávať so svojím publikom pri jedle.

Táto prax sa nakoniec stala populárnou aj prostredníctvom iných streamovacích platforiem, väčšinou s ľuďmi, ktorí sa tešia z toho, ako si ostatní ľudia vychutnávajú jedlo spolu s interakciou, ktorú prináša. Iní ľudia prišli, aby boli fascinovaní tým, aké jedlo skúšali iní ľudia, ich reakciami a osobnosťami.

Tento výstrelok sa nakoniec dostal na YouTube, kde niektorí streamovali, zatiaľ čo iní robili vopred nahrané videá. Zatiaľ čo ten druhý mal z hľadiska nečinnosti veľmi málo, youtuberom by to často fungovalo vďaka množstvu interakcií a obsahu, ktorý v nich vytvorili. Často rozprávajú príbehy alebo majú pri sebe iných ľudí, aby pomohli divákom poskytnúť zábavu.

Začaté tvorby takéto videá v roku 2017, a aj keď bola spočiatku hanblivá, stále chcela skúsiť natočiť videá mukbang. Získala si pozornosť mnohých ľudí, a hoci nemala rovnakú otvorenosť ako teraz, mnohí diváci si jej osobnosť užili, zatiaľ čo iní ju považovali za príťažlivú.

Vzostup k sláve

Stephanie si vďaka pravidelným nahrávaniam a interakciám so svojimi fanúšikmi vybudovala stálych lojálnych fanúšikov. Čítala komentáre, reagovala na ne a dokonca dbala na návrhy či rady svojich divákov. Jej popularita ešte vzrástla, keď ju spomenula ďalšia populárna youtuberka mukbang, Veronica Wang. To viedlo k priateľstvu medzi nimi a začali pravidelne spolupracovať na videách.

To zase otvorilo dvere ďalším youtuberom a ľudia sa tešili z jej interakcie s inými populárnymi menami.

Väčšinu času to však robí sama alebo uprednostňuje blízkych priateľov, ktorí sa neštítia kamery. Kameru často robil jej romantický partner, ktorý je veľmi hanblivý a aj keď si pochutnáva aj na jedle, najradšej bol mimo kamier. Keď jej popularita rástla, cítila, že jej hlavný kanál bude zameraný na mukbang, a tak založila ďalší kanál, ktorým je viac venovaný video blog (vlog) kanál .

Zverejňuje tam videá, ktoré sa na jej hlavnom kanáli často nevidia, vrátane noviniek o svojom živote a niektorých činnostiach, ktoré robí, keď neje pred kamerou.

Problém s avokádom Nikocado

V priebehu rokov, ako sa Sooov okruh priateľov rozrastal, začala spolupracovať s obľúbenejšími YouTubermi a pravidelne aj s Wangom, no nakoniec sa ich osobnosti stretli a práca s ňou sa jej začala viac nedariť. Po súhlase s vytvorením spoločného videa sa rozhodla ustúpiť, pretože už nemala záujem spolupracovať s Wangom. To vyvolalo hnev niekoľkých Wangových priateľov, ktorí boli tiež osobnosťami YouTube. Najmä jedna, Nikocado Avocado, sa dostala do konfrontácie a pýtala sa, prečo by odstúpila od dohodnutého plánu.

Bránila seba a svoje činy, hoci Nikocado začal zachádzať príliš ďaleko, uverejnil video obviňujúce Soo z neprofesionality a snažil sa ukázať, že má zlú osobnosť. Potom odpovedala vlastným videom, ktoré ukázalo, že začal zverejňovať videá, ktoré boli falošne prezentované, keď odvysielala skutočné rozhovory, ktoré demonštrovali, že sa pokúšal zmanipulovať divákov, aby o nej mysleli negatívne. Od Nikocáda k nej začali prichádzať hrozby a verbálne útoky, čo ju viedlo k zrúteniu. Urobila ďalšiu video predviedla, ako veľmi bola pod tlakom a napádaná, čo ju viedlo k získaniu mnohých priaznivcov. Potom sa od tohto problému vzdialila a pokračuje vo vytváraní videí mukbang s blízkymi ľuďmi.

Osobný život

Stephanie je vo vzťahu už dlho, hoci zabudla uviesť akékoľvek podrobnosti o svojom partnerovi kvôli jeho túžbe zostať v súkromí. Hovorí o ňom ako Pán MangoButt , partnerka jej ďalšej online prezývky MissMangoButt, názvu jej vlogovacieho kanála. V roku 2019 oznámila, že sa zasnúbili a ľudia sa začali zaujímať o ďalšie informácie o ňom. Niektorí zistili, že je Rui Quan, vedúci predaja hodiniek pracujúci pre značku Harry Winston. Bol tiež známy ako atraktívny muž. Mnoho ľudí sa tiež pýta, ako sa páru podarilo zostať štíhly napriek tomu, že vo svojich videách na YouTube jedol veľa jedla.