• Hlavná
  • Herci
  • Kto je spoluautor piesne „Sweet Victory“ David Glen Eisley? Wiki

Kto je spoluautor piesne „Sweet Victory“ David Glen Eisley? Wiki

ObsahKto je David Glen Eisley?

David Glen Eisley je Američan multimediálny umelec . Nie je to len herec známy tým, že hral ako zástupca Dave vo filmoch ako Chinaman's Chance: America's Other Slaves (2008) a Railroad to Hell: A Chinaman's Chance (2018), ale aj uznávaný hudobník, skladateľ a skladateľ, ktorý je pravdepodobne najlepší. známy ako tvorca rockovej balady Sladké víťazstvo, obľúbenej pre jej uvedenie v epizóde televízneho seriálu SpongeBob SquarePants.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Naozaj?? Myslel som, že je to ešte Happy Hour? fuj!!

Príspevok zdieľaný používateľom David Eisley (@david_glen_eisley) 14. októbra 2018 o 20:34 PDT

Raný život a životopis

Dávid sa narodil v znamení zverokruhu Panna 5thseptembra 1952 v Los Angeles, Kalifornia, USA, starší syn Judith Tubbs Eisleyovej a Anthonyho Eisleyho, ktorý bol tiež hercom, ktorý bol všeobecne uznávaný za hlavnú úlohu v televíznom detektívnom seriáli ABC zo 60. rokov Hawaiian Eye. Má mladšieho brata Jonathana Ericksona Eisleyho, ktorý pracuje predovšetkým ako kaskadér. David ponoril sa do sveta hudby ešte ako stredoškolák, keď sa pridal k tribute kapele Iron Butterfly s názvom Mammoth.

Okrem toho bol sľubným hráčom bejzbalu a členom úrovne Double-A San Francisco Giants.

Hudobná kariéra

Eisleyho hudobná kariéra začala v roku 1980, keď sa pripojil k rockovej skupine Sorcery. Čoskoro podpísali nahrávaciu zmluvu so Starwood Productions a odohrali Halloweensky koncert v lasvegaskom Aladdin Theatre for the Performing Arts, ktorý bol počas prvých niekoľkých hodín úplne vypredaný. V roku 1982 skupina vydala svoj štúdiový album s názvom Sorcery2.

V roku 1983 David sa pripojil ku Greggovi Giuffriovi, Craigovi Goldymu a Alanovi Kriggerovi a stal sa hlavným spevákom, ako aj klávesistom a hráčom na akordeóne rockovej skupiny Giuffria z Washingtonu D.C.

https://www.youtube.com/watch?v=HOdrnWmrfXU

V nasledujúcom roku podpísali nahrávaciu zmluvu s MCA Records, po ktorej Giuffria vydala svoj eponymný debutový štúdiový album, ktorý sa umiestnil na 26. mieste v albumovom rebríčku Billboard 200 a produkoval hitové single ako Lonely In Love, ako aj ich najznámejšiu pieseň – Call to the Heart – ktorá sa umiestnila na 15. mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Následne vystúpili ako predchodcovia na svetovom turné Perfect Strangers z roku 1984 (často označované ako Reunion Tour) Deep Purple. V roku 1985 otvárali album Foreigner na jeho Agent Provocateur Tour, zatiaľ čo v roku 1986 vydali štúdiový album s názvom Silk and Steel, ktorý sa dostal na 60. miesto v rebríčku US Billboard 200 albumov.

V roku 1987 skupina nahrala deväť demáčov ako predpoklad pre svoj tretí štúdiový album, ktorý nikdy nevyšiel, ale skončil na Davidovom vydaní v roku 2001 s názvom The Lost Tapes. Po boku Earla Slicka, Petea Comitu, F. Kirka Alleyho a Keniho Richardsa v roku 1988 David založil glammetalovú skupinu Dirty White Boy. Ich jediný album s názvom Bad Reputation bol vydaný v roku 1990 a po ňom nasledovalo turné po USA a Európe, kým sa skupina nerozpadla.

Po päťročnej prestávke od hudby David sa spojili s Bobom Kulickom, Chuckom Wrightom, Jimmym Waldom a Jayom Schellenom a vytvorili hardrockovú hudobnú skupinu Vrahov rad , ktorá v roku 1996 vydala svoj eponymný album.

png

V roku 1998 sa David ako spevák heavymetalovej skupiny Stream objavil na jej štúdiovom albume Nič nie je sväté , pričom v roku 1999 vydal svoj debutový sólový štúdiový album s názvom War Dogs, po ktorom nasledoval druhý album s názvom Stranger From the Past v roku 2000. V roku 2003 David opäť spolupracoval so Streamom, po ktorom sa ich štúdiovka Chasin’ the Dragon dostala do hitparád.

V roku 2017 spolupracoval s Bobom Kulickom a bol spevákom na troch z jeho piesní, ktoré sa objavili na Kulickovom albume Skeletons in Closet, zatiaľ čo neskôr v tom istom roku sa Eisley spojil s Craigom Goldym a vydali štúdiový album s názvom Krv, vnútornosti a hry .

V roku 2018 sa Murderer’s Row opäť spojili a vydali remake svojho debutového albumu, ktorý sa teraz volá Murderer’s Row: Rozšírené vydanie ktorá okrem pôvodných skladieb obsahuje 10 nových skladieb s názvom Rough Mixes. Davidovým posledným sólovým vydaním je štúdiový album Otrhané, roztrhané a opotrebované ktorý sa dostal do hitparád v roku 2019.

Sladké víťazstvo

Skutočný prielom v David Glen Eisley Hudobná kariéra sa odohrala v roku 1997, keď spolu s Bobom Kulickom tvoril Sladké víťazstvo , ktorý bol zahrnutý do vydania Bruton Music Library z roku 1998 s názvom American Games, produkovaného spoločnosťou APM Music.

Popularita piesne sa však výrazne zvýšila v roku 2001, keď bola uvedená v epizóde animovaného komediálneho seriálu Nickelodeon TV. SpongeBob SquarePants s názvom Band Geeks. Počas polčasu Super Bowl LIII vo februári 2019, po premietaní krátkeho videoklipu z epizódy Band Geeks, popularita piesne raketovo vzrástla, keď sa dostala na 23. miesto v rebríčku Hot Rock Songs amerického Billboardu.

Herecká kariéra

Okrem hudby, David Glen Eisley urobil závideniahodný kariéra aj vo filmovom priemysle. Jeho prvé herecké vystúpenie pred kamerou sa objavilo v roku 1988 v akčnej komédii, kriminálnom filme Action Jackson, po ktorom sa objavil v akčnej dráme Stone Cold (1991).

V roku 1998 Eisley sa objavil v epizódach Beverly Hills, 90210 a seriálu 7th Heaven“. V roku 2000 si zahral v kriticky vypískanej dráme Spanish Judges, zatiaľ čo v roku 2001 debutoval ako producent romantickým dramatickým thrillerom Island Prey. V roku 2005 sa objavil aj v sci-fi horore Headspace a v roku 2015 pôsobil ako pridružený producent thrilleru Social Suicide.

Osobný život

Od roku 1991 Eisley je ženatý s anglickou herečkou Oliviou Hussey narodenou v Argentíne, s ktorou sa mu narodila dcéra India Eisley, ktorá je tiež herečkou.

Olivia Husseyová

Olivia Osuna bola narodený dňa 17thapríla 1951 v Buenos Aires v Argentíne Joy Hussey, ktorá bola sekretárkou, a argentínskemu opernému spevákovi Andrésovi Osunovi, tiež známemu ako Osvaldo Ribó. Po rozvode rodičov sa presťahovala do Anglicka, kde nakoniec navštevovala londýnsku akadémiu Italia Conti. Začala ju hereckú kariéru v divadle vo veku 13 rokov a za stvárnenie Júlie v romantickej dráme Franca Zeffirelliho, ocenenej Oscarom Rómeo a Júlia Vo veku 17 rokov bola Olivia v roku 1968 ocenená prestížnou cenou Zlatý glóbus.

V roku 1974 sa objavila v hlavnej ženskej úlohe Jess v hororovom thrilleri Čierne Vianoce, ktorý si neskôr vyslúžil kultový status v rámci žánru slasher filmov. V roku 1978 Olivia hrala v oscarovej kriminálnej dráme Smrť na Níle, po ktorej bola obsadená do hlavnej úlohy v historickej romantickej dráme Trinásty deň: Príbeh Esther. V roku 1990 Hussey objavila sa v televíznom miniseriáli založenom na rovnomennom románe Stephena Kinga – It –, zatiaľ čo v ére 2000-tych rokov predviedla niekoľko pozoruhodných vystúpení pred kamerou, z ktorých najpamätnejšia je titulná úloha v kritikmi uznávanom televíznom filme Matka Tereza z roku 2003 Fabrizia Costu.

LOS ANGELES CA – 1. JANUÁR: Olivia Hussey doma a so svojím manželom Davidom Glenom Eisleym 1. januára 1992 v Beverly Hills, Los Angeles, Kalifornia (Foto: Paul Harris/Getty Images) Gigante.

pridané Rómeu a Júlia na štvrtok 13. júna 2019

Pred svadbou s Davidom bola v rokoch 1971 až 1978 vydatá za kolegu Deana Paula Martina a v rokoch 1980 až 1989 za japonskú speváčku Akiru Fuse. V júli 2018 vydala svoju autobiografiu s názvom The Girl on the Balcony: Olivia Hussey Finds Life After Romeo and Juliet

India Eisley

India Joy Eisley bol narodený dňa 29thoktóbra 1993 v Los Angeles v Kalifornii. Ponorila sa do sveta herectvo vo veku 12 rokov, keď sa po boku svojich rodičov objavila v roku 2005 v sci-fi horore Headspace. Do popredia sa dostala v roku 2008, keď bola obsadená do opakujúcej sa úlohy Ashley Juergens v televíznom seriáli The Secret Life of the American Teenager, ktorý reprízovala do roku 2013.

https://www.youtube.com/watch?v=48huGi5llpU

V roku 2012 si zahrala po boku Kate Beckinsale vo fantasy filme Underworld Awakening, zatiaľ čo v roku 2014 sa objavila ako hlavná ženská postava vo filmoch Kite a Nanny Cam. India tiež hrala v horore Clinical z roku 2017, po ktorom bola obsadená ako hlavná ženská hrdinka v romantickej dráme Adolescence, ako aj vo fantasy hororovom thrilleri Look Away, oba v roku 2019. prelom v indickej hereckej kariére došlo v tom roku, keď bola obsadená do opakujúcej sa úlohy Fauny Hodel v televíznom mini seriáli Ja som noc .

Čistá hodnota

Keď už hovoríme o čistom majetku Davida Glena Eisleyho od polovice roku 2020, zdroje sa odhadujú na viac ako 2 milióny dolárov, ktoré sa nahromadili počas jeho kariéry v hudbe, ako aj vo filmovom priemysle, ktorá v súčasnosti trvá takmer štyri desaťročia. Jeho manželka Olivia má údajne hodnotu až 8 miliónov dolárov.