Kto je Shay Mooney? Vek. Manželka, výška, životopis

ObsahKto je Shay Mooney?

James Shay Mooney sa narodil 27. decembra 1991 v Arkansase v USA a je spevákom aj skladateľom, najlepšie známym ako polovica dua Dan + Shay. Títo dvaja sa preslávili v roku 2013 po vydaní debutového singlu, ktorý viedol k ich prvému albumu. Odvtedy skupina vydala niekoľko hudobných vydaní.

Bohatstvo Shay Mooneyho

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Shay Mooney odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila úspešná kariéra v hudobnom priemysle za posledné desaťročie. Väčšinu jeho bohatstva možno pripísať úspechu skupiny Dan + Shay, hoci má za sebou aj niekoľko sólových alebo spoločných projektov v oblasti písania piesní.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ahoj @robbienorris

Príspevok zdieľaný používateľom Shay Mooney (@shaymooney) 2. septembra 2017 o 11:51 PDT

Obaja absolvovali niekoľko turné, ktoré im tiež pomohli dosiahnuť ich súčasný finančný stav.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Shay vyrastal v Natural Dam v Arkansase, kde navštevoval Union Christian Academy. Potom navštevoval Van Buren High School, ktorá, ako už názov napovedá, sa nachádza vo Van Buren, Arkansas. Počas dospievania sa u neho prejavil silný záujem o hudbu, ale po maturite na strednej škole uvažoval o vysokoškolskom vzdelaní a rozhodol sa ním prejsť, zapísal sa na Valley Forge Christian College, teraz známu ako The University of Valley Forge (UVF).

Škola je známa svojim spojením s Assemblies of God, čo je veľká letničná denominácia. Nebol však nastavený na štúdium, pretože sa pred ním črtali ďalšie vyhliadky na hudobnú kariéru, a tak po roku zanechal prácu, aby sa plne sústredil na hudbu a začal svoju kariéru v spolupráci s vtedajšou priateľkou. Veronica Ballestrino .

Sólový umelec a formácia Dan + Shay

Shay nahral covery rôznych populárnych piesní prostredníctvom online platformy YouTube, ktorá bola odrazovým mostíkom pre mnohých začínajúcich spevákov. Nahral videá, na ktorých robí cover verzie spolu s Ballestrini, ktoré si našli popularitu, a neskôr vydala sólový album, za ktorý získal niekoľko zásluh za skladanie piesní.

So svojimi schopnosťami v speve a písaní piesní bol neskôr podpísané na Nappy Boy Entertainment, ktorý vlastní umelec T-Pain, medzi ďalších známych umelcov na tomto štítku patria Travie McCoy a Gym Class Heroes.

V tom čase si jeho budúci partner Dan Smyers tiež razil cestu zábavným priemyslom a bol členom kapely Transition, ktorú podpísal Floodgate Records. Neskôr sa stal členom inej skupiny s názvom Bonaventure, s ktorou sa stretávali združenia. Zdieľajúc rovnakú lásku k spevu a písaniu piesní, duo rýchlo začalo písať piesne spolu.

O ich prvom úsilí uvažovala skupina Rascall Flatts a po niekoľkých mesiacoch sa ich mnoho vydavateľstiev snažilo podpísať ako pár. Nakoniec oni prijatý ponuku pracovať pre Warner/Chappell Music, jednu z najväčších vydavateľských spoločností na svete.

Vzostup k sláve

V roku 2013 vydali Dan + Shay svoj prvý singel s názvom 19 You + Me, ktorý dvojica napísala s pomocou Dannyho Ortona, ktorý sa dostal do vysielania v country rádiách, vyvolal pozitívne recenzie a dokonca ho ocenila aj publikácia Taste of Country. O niekoľko mesiacov neskôr vyšiel ich debutový album s názvom Where It All Began, na ktorom sa podieľal Scott Hendricks, ktorý je známy produkciou mnohých hitov 90. rokov.

V polovici roku 2014 vydali ďalší singel s názvom Show You Off a uskutočnili svoje prvé televízne vystúpenie v The Ellen Show.

Debutovali aj na týždennom scénickom koncerte Grand Ole Opry. S množstvom úspechov, ktoré dosiahli v krátkom čase, bolo duo nominované na cenu vokálneho dua roka počas odovzdávania cien Akadémie country hudby, ktoré sa konalo v tom istom roku. Začiatkom roku 2015 vydali svoj tretí singel s názvom Nothin’ Like You, ktorý sa dostal na vrchol rebríčka Country Airplay, a súčasne koncertovali ako predskokana pre Huntera Hayesa a otvorili sa aj počas Ten Times Crazier Tour Blakea Sheltona.

Potom mali svoje prvé headlinerské turné, na ktorom vystúpili na 10 koncertoch na propagáciu svojho albumu.

Nedávne projekty

Po ich samostatnom turné sa duo vydalo ešte raz na turné s Hunterom Hayesom na jeho Tattoo (Your Name) Tour. Od polovice roku 2015 organizovali turné Just the Right Kind of Crazy Tour, na ktorom vystupovali po celých USA. Nasledujúci rok vydali nový singel s názvom From the Ground Up, ktorý propagoval ich pripravovaný album, o pár mesiacov neskôr vydali How Not To, po ktorom nasledoval ich tretí album – Road Trippin v roku 2017.

V roku 2018 Shay a Dan oznámili plány na tretí album a medzitým vydali singel Tequila. Ich rovnomenný album vyšiel o niekoľko mesiacov neskôr, práve keď sa Tequila dostala do top 40 amerického rebríčka Billboard Hot 100, ktorý je ich doteraz najväčším hitom. Na skladbe Keeping Score spolupracovali aj s Kelly Clarkson, predtým v roku 2019 oznámili, že v spolupráci so spevákom Justinom Bieberom pracujú na novej skladbe. Pieseň 10 000 hodín vyšiel len pár dní po Bieberovej svadbe a debutoval na štvrtom mieste v rebríčku Billboard Hot 100.

Osobný život

Kým Shayovi sa počas vzťahu s Veronicou Ballestrini dostalo trochu pozornosti, pár sa nakoniec rozišiel a vydal sa na samostatnú hudobnú dráhu. Neskôr nadviazal vzťah s bývalou Miss Arkansas Hannah Billingsley a pár oznámil zasnúbenie v roku 2016. O niekoľko mesiacov sa im narodil syn a neskôr v roku 2017 sa zosobášili. Teraz majú dve deti a bývajú v Arkansase.