• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Rochelle Davis, známa ako Sarah vo filme The Crow? Wiki

Kto je Rochelle Davis, známa ako Sarah vo filme The Crow? Wiki

ObsahRochelle Davis Wiki Bio

Rochelle Davis sa narodila ako Andrea Hunsberger vo Philadelphii v Pensylvánii USA 14. júna 1980 – jej znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Ona je herečka ktorá môže byť najlepšie známa pre jej stvárnenie jednej z hlavných postáv Sarah v kriticky uznávanom akčnom fantasy filme The Crow z roku 1994, ktorý napísali James O'Barr a David J. Schow a v ktorom si zahrali aj Brandon Lee a Michael Wincott.

pridané Rochelle Davis na Nedeľa 15. novembra 2020

Film sleduje muža, ktorý po zavraždení jeho a snúbenice opäť ožije, aby pomstil ich smrť – získal päť ocenení a bol nominovaný na ďalších sedem, kým Rochelle bola nominovaná na cenu motorovou pílou za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Detstvo a vzdelanie

Rochelle bola vychovávaná ako jediné dieťa vo Philadelphii jej otcom, ktorý bol obchodník, a jej matkou, ktorá bola divadelnou herečkou – Rochelle často chodila sledovať svoju matku vystupovať do miestneho divadla, čo v nej vzbudilo záujem o herectvo už vo veľmi ranom veku.

Herectvu sa začala venovať ešte počas základnej školy, kde si svoje zručnosti precvičovala v školskom dramatickom krúžku a účinkovala v mnohých divadelných predstaveniach na škole. Rochelle odštartovala svoju kariéru rolou vo filme The Crow krátko po tom, čo sa zapísala na strednú školu a pokračovala v hraní v školských hrách. potom, čo bol náhodou zabitý Brandon Lee počas natáčania filmu The Crow sa Rochelle rozhodla, že už s Hollywoodom nechce mať nič spoločné.

Zmaturovala v roku 1998, ale nezapísala sa na vysokú školu, ale hľadala si prácu, aby sa finančne uživila.

Kariéra herečky

Rochelle mala k Brandonovi veľmi blízko a asi tri týždne po stretnutí na natáčaní filmu The Crow sa z nich stali najlepší priatelia. V jednej zo scén mala postava herca Michaela Masseeho zastreliť Brandonovu postavu revolverom nabitým slepými nábojmi, v pištoli však uviazla atrapa, ktorá po výstrele Brandona zabila.

V rokoch 1994 až 2009 dostala Rochelle množstvo úloh v rôznych filmoch a televíznych seriáloch, ale všetky ich odmietla, pretože bola stále šokovaná tým, čo sa stalo Brandonovi. Trpela depresiami a úzkosťou, a preto je dnes zástankyňou týchto dvoch stavov.

Bolo to v roku 2009, kedy konečne súhlasila, že bude opäť hrať a stvárnila Detektíva horor Hell House , ktorý napísal a režíroval Jason Crowe a v ktorom si zahrali Al Snow, Cyndi Snow a Roni Jonah – je o strašidelnom dome, ktorý bol kedysi domovom rodiny známej ako Reapers, ktorá bola obvinená z vraždy mnohých ľudí. V roku 2016 si Rochelle zahrala hlavnú postavu Alery v ďalšom horore Grotesque režisérky Elizabeth Culbreth, v ktorom si zahrali aj Jesse L. Green a Brenda Cobb, no nepodarilo sa mu pritiahnuť veľkú pozornosť.

Nedávno bola obsadená, aby stvárnila hlavnú postavu pani Laytonovej v pripravovanom mysterióznom horore Revenge of the Devil Bat, ktorý napísal a režíroval Ted Moehring a ktorý bude slúžiť ako pokračovanie filmu The Devil Bat natočeného v 40. rokoch minulého storočia.

Milujte život a vzťahy

Rochelle je veľmi tajnostkárska, pokiaľ ide o jej milostný život, a podrobnosti o svojich minulých a súčasných záležitostiach tajila pred verejnosťou. Je to však známe porodila syna Destina ešte v októbri 2003.

Internetom kolujú klebety, že Rochelle mala dlhodobý vzťah, ale odišiel, pretože nechcela ísť na potrat, pričom sú aj takí, ktorí veria, že bola vydatá za otca svojho syna, ale rozviedli pred rokom 2010 z neznámych dôvodov.

Keďže je zástankyňou LGBT komunity, existujú ľudia, ktorí veria, že Rochelle je lesbička alebo bisexuálka, ale svoju sexuálnu orientáciu nekomentovala. Od novembra 2020 je slobodná a má jedného syna.

Záľuby a iné záujmy

Rochelle je veľkou milovníčkou zvierat, pričom psy sú jej obľúbené a v rozhovore uviedla, že jediné, čo sa jej na Brandonovi Leem nepáčilo, bolo to, že jej raz povedal, že nemá rád psov – Rochelle však plánovala ako dar na svadbu mu dať psa. Má niekoľko domácich miláčikov ktoré s ňou žijú, vrátane dvoch potkanov, pitbulla a prasaťa.

Rada hrá videohry, zaujali ju pri natáčaní filmu The Crow, keď začala používať konzolový Gameboy – často hrávala spolu s Brandonom. Dnes zvyčajne hrá PlayStation 4 a Xbox.

Rochelle má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Robert De Niro, Leonardo DiCaprio a Angelina Jolie, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Taxi Driver, The Irishman a Maleficent.

Vek, výška a čistý majetok

Rochelle má 40 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 8 palcov (1,73 m) a váži približne 66 kg.

Od novembra 2020 sa jej čistý majetok odhadoval na viac ako 100 000 dolárov.