• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Rich Koz zo „Svengoolie“? Manželka, čistý majetok, rodina

Kto je Rich Koz zo „Svengoolie“? Manželka, čistý majetok, rodina

ObsahKto je Rich Koz?

Rich Koz je americký herec a moderátor televíznych relácií, ktorý je svetu známy ako Svengoolie v televíznej relácii Son of Svengoolie, ktorá sa prvýkrát vysielala v rokoch 1978 až 1982. a potom začala opäť v roku 1995 pod názvom Svengoolie, medzi mnohými ďalšími príspevky do šoubiznisu.

Rich Causes Wiki-Vek, detstvo a vzdelanie

Richard Koz sa narodil 12. marca 1952 v Park Ridge v štáte Illinois v USA a nezdieľal nič zo svojho detstva, dokonca ani mená svojich rodičov. Po strednej škole sa zapísal na Northwestern University, kde získal titul v odbore komunikácie.

Začiatok kariéry

Rich začal svoju kariéru na stredoškolskej rozhlasovej stanici WMTH-FM v Maine East vo svojom rodnom meste. Po chvíli zaujal Jerryho G. Bishopa, pôvodného Svengoolieho a moderátora šou Screaming Yellow Theatre. Rich začal posielať obsah pre šou a v krátkom čase bol oficiálne povolaný do šou. Bola to veľká česť, Rich využil každú šancu, ktorá sa mu naskytla, a spolupracovali na šou, kým nebola v roku 1973 zrušená.

Napriek tomu to neprerušilo lano ich spolupráce, pretože obaja začali pracovať na vlastnej šou, ktorá sa ráno vysielala v rádiu WMAQ v Chicagu.

Okrem toho Rich tiež začal pracovať na reklamách a syndikovaných funkciách s Dickom Orkinom, rozhlasovou legendou, ako napríklad Chicken Man Returns for the Last Time Again.

Jeho kolega Bishop odišiel z Chicaga do San Diega v roku 1978, no pred odchodom uzavrel s Richom dohodu, aby mohol spustiť vlastnú show Son of Svengoolie. Šou debutovala v roku 1979 na WFLD-TV a jej prvé pôsobenie trvalo až do roku 1986. Počas rokov, keď sa vysielala, získala šou Richovi množstvo miestnych cien Emmy a bola publikovaná vo Philadelphii, Bostone, Detroite a San Francisco tiež.

Keď sa však zmenilo vlastníctvo stanice, Rich Koz bol odstránený z programu novým vlastníkom, ktorým bol Rupert Murdoch a jeho dcérska spoločnosť Fox News.

Kozova zóna

O tri roky neskôr sa Rich vrátil do WFLD, čo je teraz Fox 32, ale pod novým názvom a novou show. Spočiatku nemali názov pre nový výtvor, ale tým fanúšikom, ktorí chceli poslať listy, bolo povedané, aby ich poslali Schudnúť predajom nehnuteľností, bez peňazí. Prehliadka obsahovala karikatúry, pričom Kozom bola hostiteľom show a robila náčrtové komediálne položky, ktoré sa hrali uprostred karikatúry.

Prehliadka sa nakoniec stala známou ako Koz Zone for Kids a získala Richovi svoju ďalšiu miestnu cenu Emmy. Okrem toho bol hostiteľom rannej šou v rádiu WCKG a spoluhostoval 4. júla a silvestrovské programy, pričom bol tiež najatý ako víkendový moderátor a moderátor počasia pre Fox 32 News.

Vystúpte na výslnie

Svengoolie sa vrátil na obrazovku v roku 1995 a Rich bol vybraný ako jedna z tvárí nezávislej stanice WCIU-TV, kanál 26.

Pred spustením show dostal povolenie od pôvodného Svengoolieho, Jerryho G. Bishopa, začať používať meno Svengoolie. Prehliadka pokračovala vo svojom starom formáte – Rich vysielal horory a sci-fi filmy produkcie B a počas vysielania robil komediálne komentáre a ponúkal drobnosti súvisiace s filmom. S každou novou šou sa stával čoraz obľúbenejším, vyhrával regionálne ceny Emmy a zároveň bol prijatý do kruhu NATAS/Emmy Siler Circle za vynikajúci prínos pre chicagskú televíziu.

Niektoré z filmov, ktoré odvysielal a ktoré mu pomohli dosiahnuť hviezdu, ktorej sa teší dnes, sú Stvorenie z Čiernej lagúny z roku 1954, Pomsta stvorenia (1955), Stvorenie s atómovým mozgom (1955), Vtáky (1963), medzi mnohými inými. Okrem ocenení Emmy má na konte aj osem cien Rondo Statuette Awards, ktoré získal za obľúbeného hororového hostiteľa a ktoré udeľuje Rondo Hatton Classic Horror Awards. Od prvej epizódy na WCIU-TV Rich hostil viac ako 165 epizód a od roku 2011 sa jeho show vysielala aj na populárnej klasickej televíznej sieti MeTV, čo len ďalej zvýšilo jeho popularitu.

Bohatý Koz Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Rich Koz bol úspešným moderátorom televíznych relácií a je jednou z legiend v hororovom žánri. Jeho čisté imanie sa výrazne zvýšilo a podľa zdrojov sa majetok Richa Koza odhaduje na približne 3 milióny dolárov od polovice roku 2020.

Rich je vysoký 6 stôp (1,85 m), no jeho váha je v médiách neznáma. Jeho oči sú hnedé a má tmavohnedé vlasy.

Bohatý osobný život Koza, manželstvo, manželka, deti

Rich, hoci nepretržite na malých obrazovkách, nehovoril veľa o svojom osobnom živote, ale skôr sa sústredil na svoju prácu. Je však známe, že má manželku, hoci jej meno nikdy neprezradil.

Bola to ona, ktorá ho zachránila v roku 2012, keď mal infarkt, zavolala záchranárov a on bol urýchlene prevezený do nemocnice a nakoniec vyšiel po bypasse, ktorý bol pôvodne preskúmaný. V roku 2002 utrpel prvý infarkt, no do práce sa vrátil už o dva mesiace.

Bohatý Koz Legacy

Rich sa stal legendou Chicaga a okrem toho, že mu bol udelený strieborný kruh, sa od roku 2014 oslavuje každý Halloween v Chicagu, odkedy to vyhlásili štát Illinois a mesto Chicago. Deň bohatého Koza/Svengoolie. Okrem toho bol ocenené Múzeom vysielacích komunikácií v roku 2019 .