• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Paula Jai ​​Parker? Manžel, čistá hodnota – životopis

Kto je Paula Jai ​​Parker? Manžel, čistá hodnota – životopis

Paula Jai ​​Parker je americká komička, herečka, režisérka, speváčka a skladateľka, ktorej vstupenkou na výslnie boli úlohy vo filmoch Friday, Hustle & Flow a The Proud Family od Disney Channel.

ObsahRaný život a rodina

Paula Jai ​​Parker sa narodila 19. augusta 1969 v Clevelande, Ohio, USA. Otec jej zomrel, keď mala tri roky – posledné slová, ktoré jej povedal, keď mu sedela na kolenách predtým, ako upadol do kómy, bolo postarať sa o jej matku, o čo sa ona pokúša. Jej matka sa znovu vydala za bohatého realitného makléra a žili v Shaker Heights v štáte Ohio, kde sa Paulin život stal zaujímavejším. Jej nevlastného otca zatkli za dvojitý predaj nehnuteľností a takmer ju uniesli tí, ktorých podviedol jej nevlastný otec, ale našťastie jej škola tento plán prekazila a zavolala jej rodičov.

Hľadajte našu vlastnú Paulu Jai Parker, ktorá hrá 'DANICE' v Murray's, v televíznych reláciách Recovery Road a Ray Donovan! #PaulaJaiParker #RecoveryRoad #RayDonovan

pridané Posledný hovor u Murrayho na Piatok 13. mája 2016

Potenciálni únoscovia o ňu stratili záujem a obrátili svoju pozornosť na pár, ktorý ich bičoval pištoľou a zobral cennosti z ich domu.

Od piatich rokov, Paula bol obťažovaný od svojho feťáka, nevlastného brata, a keď o tom povedala mame, rozhodli sa odísť. Z domu sa museli vykradnúť, pretože zrejme aj jej matku týral jeho nevlastný otec. Namiesto toho, aby to oznámila úradom, išla jej matka o pomoc k hráčom veľkého gangu, ktorí boli priateľmi Paulinho otca, a vyriešila to po svojom.

Neskôr bol jej nevlastný otec obvinený z dvojitého predaja a odsúdený do federálneho väzenia. Namiesto toho, aby bola porazená, jej matka kúpila ďalší podnik na predaj plastových krytov a bola úspešná, vďaka čomu v Clevelande zbohatli.

Vzdelávanie

Paula najprv navštevovala čistobielu miestnu strednú školu, ale v 12thročníka prestúpila na rôznorodejšiu štátnu školu a odtiaľ maturovala. Paula následne vyštudovala bakalársky titul na Howard University vo Washingtone D.C.

Kariéra

Prvé kroky

Po vysokej škole sa presťahovala do New Yorku, aby sa venovala hereckej kariére, ale skončila s komédiou v rôznych nočných kluboch. Dostala šancu rok vystupovať naživo v The Apollo Comedy Hour v divadle Apollo v Harleme v New Yorku.

V roku 1994 jej prvá dramatická úloha v antologickom seriáli HBO Cosmic Slop vyniesla hereckú cenu od Cable ACE Award za epizódu Tang.

O rok na to jej bola ponúknutá ikonická vedľajšia rola Joi, žartovnej priateľky v úspešnom komediálnom filme Friday, s Ice Cube a Chrisom Tuckerom. Nasledovala séria menších úloh v niekoľkých filmoch, vrátane Tales from the Hood produkovanej Spikom Lee v roku 1995, Get on the Bus v roku 1996 v réžii Spikea Leeho a Why Do Fools in Love v roku 1998 s Halle Berry a Vivicou A. Fox .

V televízii vystupovala ako hosť v niekoľkých televíznych reláciách, predtým ako bola zaradená do pravidelného obsadenia The Wayans Bros, kde prevzala úlohu Monique, ktorú hrala v 13 epizódach v rokoch 1995 až 1996. Paula sa tiež stala stálicou seriálu komediálna šou produkovaná Dirkom Clarkom, The Weird Al Show, ako Val Brentwood s populárnym komikom Weirdom Al Yankovicom v 13 epizódach v roku 1997 av roku 1999 bola jednu sezónu v komediálnom seriáli Snoops ako Roberta Young.

Ďalší úspech

Paula sa ukázala ako príkladná vo svojom remesle a stala sa typickou herečkou vo vedľajšej úlohe, ktorá hrala vo vedľajších úlohách v televízii aj vo filmoch. Získala však hlavnú úlohu v animovanom seriáli The Proud Family od Disney Channel, v ktorom stvárnila rolu Trudy Parker Proud – Mama Bear z Proud Family. Bola súčasťou show od roku 2001 do roku 2005.

V niektorých televíznych reláciách mala opakujúce sa úlohy a najpozoruhodnejšie boli v Side Order of Life, dramatickom seriáli vysielanom na Lifetime Channel, v ktorom hrala Stargell Grant v siedmich epizódach v roku 2007 True Blood, hororovo-fantasickom seriáli vysielanom na HBO. ako Karen v piatich epizódach v roku 2013 a Ray Donovan, kriminálny dramatický seriál vysielaný na Showtime, v ktorom bola Sylviou Starr v piatich epizódach v roku 2016.

Paula sa objavila aj v niekoľkých filmoch a niektoré z jej pozoruhodností boli Phone Booth s Colinom Farellom v roku 2003, ktorý mal celosvetový hrubý zárobok takmer 100 miliónov dolárov, Ray s Jamiem Foxxom v roku 2004 s celosvetovým zárobkom 125 miliónov dolárov a Hustle & Flow s Terence Howardom. v roku 2005, v ktorom stvárnila rolu Lexusu, čo jej vynieslo nomináciu na cenu Women Film Critics Circles za najlepší komediálny výkon a cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci herecký výkon vo filme.

V rokoch 2015 až 2016 sa zúčastnila na televízny seriál reality , Hollywood Divas, ktorá sledovala životy piatich afroamerických celebrít a jej život bol zaznamenaný tri sezóny.

Vysielal sa na káblovom kanáli TV One, do reality show boli zahrnuté aj Golden Brooks, Countess Vaughn, Elise Neal a Lisa Wu.

Paula bola naposledy videná v dvoch prebiehajúcich webových sériách, ktoré sa začali v roku 2019: Crown Lake, v ktorom hrá opakujúcu sa postavu, a A House Divided ako pravidelná séria.

Osobný život

V decembri 2004 sa vydala za herca a scenáristu Forresta Martina, len niekoľko mesiacov pred natáčaním filmu Hustle & Flow, na ktorom jej manžel pracoval ako stážista po ukončení bakalárskeho štúdia v odbore výtvarné umenie. Pár má syna, ktorému dali veľmi dlhé meno Onederful Vanglorious Jaxon N'Krumah Martin.

Zaujímavosti

  • V jednej z epizód Hollywood Divas vyšlo najavo, že Paula a jej rodina boli bez domova počas celého natáčania televíznej reality show, kde žila v hoteli s predĺženým pobytom so svojím synom a manželom. V roku 2007 predala svoj dom s úmyslom kúpiť si ďalší, ale štrajk spisovateľov zastavil väčšinu natáčania v Tinseltown.
  • Spoliehala sa na stravné lístky, ktoré dával štát, keď bola na mizine. Paula povedala, že to bol pokorujúci zážitok a niektorí ľudia boli šokovaní, keď ju spoznali.
  • Paula mala roztržku s Golden Brooks, jednou z ďalších herečiek v šou, Hollywood Divas, ktorá obvinila Goldena z flirtovania s jej manželom. Keď sa pohádali, Golden sa zasmial na Paulinom obvinení a povedal jej, že chce muža, ktorý pracuje. Paula je zrejme živiteľkou rodiny a manžel sa na ňu neustále finančne spolieha.
  • V roku 2008 spustila po škole výcvikový tábor a workshop pre deti v Kalifornii. Naplánovala to, keď nebola zaneprázdnená natáčaním.

Vzhľad

Je vysoká 5 stôp 2 palce (1,59 m) a váži 129 libier (58 kg). Je afroamerického pôvodu, má čierne vlasy a čierne oči.

Čistá hodnota

Autoritatívne zdroje odhadli Paulinu čisté imanie približne 150 000 USD od júna 2020.