• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Paul Johansson? Manželka, čistá hodnota, deti, životopis

Kto je Paul Johansson? Manželka, čistá hodnota, deti, životopis

ObsahKto je Paul Johansson?

Paul Joseph Otto Johansson sa narodil v Spokane v štáte Washington USA 26. januára 1964 – jeho znamenie zverokruhu je Vodnár a má kanadskú aj americkú národnosť. Je herec a filmový režisér , ktorý je azda najznámejší vďaka stvárneniu Dana Scotta v romantickej športovej dráme One Tree Hill, ktorá sleduje dvoch nevlastných bratov, ktorí súťažia v oboch športoch a v počte žien, s ktorými spia – seriál sa vysielal v rokoch 2003 až 2012 a získal tri ocenenia, pričom bol nominovaný na 27 ďalších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ach no tak. V 90. rokoch sme si všetci mysleli, že sme najlepší.

Príspevok zdieľaný používateľom Paul Johansson (@ptothejohan) 6. júla 2020 o 18:18 PDT

Detstvo a vzdelanie

Paul bol vychovaný ako jediné dieťa v Kelowne v Britskej Kolumbii v Kanade, pretože ich rodičia sa tam presťahovali krátko po jeho narodení – jeho otcom je slávny hokejista Earl Johnson, zatiaľ čo jeho matka bola žena v domácnosti, ktorá zomrela 14. októbra 2011 po tom, ako sa narodil. bojovala s rakovinou prsníka asi 20 rokov.

Paul sa začal zaujímať o herectvo počas štúdia na strednej škole, objavil sa tam v mnohých hrách a jeho učitelia ho povzbudili, aby sa venoval kariére herca. Bol tiež veľmi športový , keďže ho otec naučil hrať ľadový hokej, zatiaľ čo Paul hral aj futbal a basketbal. Strednú školu zmaturoval v roku 1982 a potom sa zapísal na vysokú školu, ktorú v roku 1986 ukončil s titulom bakalár umenia v odbore divadlo.

Úlohy v televíznych seriáloch

Paul má na konte viac ako 75 vystúpení vo filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

Debutoval v televíznom seriáli v roku 1989, keď bol obsadený do úlohy vedľajšej postavy Grega Hughesa v telenovele Santa Barbara, ktorá sa vysielala v rokoch 1984 až 1993 a ktorá sleduje rodinu Capwellovcov žijúcich v Santa Barbare v Kalifornii. V roku 1990 bol hosťujúcou hviezdou v epizóde Undressed for Success of sci-fi komediálny seriál Prišli z vesmíru a v roku 1991 začal stvárňovať vedľajšiu postavu Nicka Comstocka v tínedžerskom sitcome Parker Lewis Can't Lose, v ktorom hrali Corin Nemec, Billy Jayne a Troy W. Slaten a je o tínedžerovi a jeho kamarátoch zo strednej školy, ktorí sú len vytvára problémy autoritám.

V roku 1993 hral ďalšiu vedľajšiu postavu Johna Searsa v 13 epizódach tínedžerskej drámy Beverly Hills, 90210, potom sa objavil v jednotlivých epizódach kriminálnej drámy Burke's Law a sitcomu The 5 Mrs. Buchanans v roku 1994. V tom istom roku , Paul začal stvárňovať vedľajšiu postavu Austina Pealea vo westernovej dráme Lonesome Dove. a v roku 1995 sa jeho postava stala jednou z hlavných postáv, keďže ho diváci milovali.

V roku 1997 sa Paul objavil v jedinej epizóde rodinnej drámy 7th Heaven a westernovej antológie Dead Man's Gun a po hosťovaní v mnohých seriáloch začal stvárňovať hlavnú postavu Nicka Wolfa v krátkodobom seriáli Highlander: The Raven v roku 1998.

Objavil sa ako Guderian v epizóde Double Helix kanadsko-americkej sci-fi série Andromeda v roku 2000, epizóde Bus-ted zo sitcomu The Drew Carey Show v roku 2001 a dvoch epizódach kriminálnej drámy The District v roku 2002 a až do r. v polovici roku 2010 sa Paul objavil v jednej epizóde mnohých seriálov.

Tri z jeho najnovších úloh v seriáli boli v epizóde Heatless fantasy dobrodružnej drámy Once Upon a Time v roku 2016, ako hlavný hrdina Dmitriho vo fantasy hororovej dráme Van Helsing v roku 2018 a hosť, ktorý v tejto epizóde vystupoval ako Porter Brandt. V skratke akčná policajná procedurálna séria NCIS v roku 2020.

Úlohy vo filmoch

Paul debutoval vo filme v roku 1991, keď stvárnil Blaira Brennana v komédii Soapdish a v tom istom roku hral Spencera Hamiltona vo filme o bojových umeniach Martial Law 2: Undercover, v ktorom hrali Jeff Wincott a Cynthia Rothrock.

Niekoľko Paulových rolí bolo v komediálnej dráme When the Party’s Over v roku 1993, v romantickej dráme She’s So Lovely v roku 1997 a v horore Carnival of Souls v roku 1998. Uznanie získal v roku 1999, keď ho obsadili do úlohy Gregoryho vo filme slasher film Wishmaster 2: Evil Never Dies s Holly Fields, Chrisom Weberom a Al Fosterom v hlavnej úlohe a ktorá sleduje zlého Djinna, ktorý musí nazbierať 1001 duší, aby mohol začať Apokalypsu.

V roku 2000 stvárnil Wesa vo westerne Glory Glory, ktorý však pritiahol malú pozornosť, a v roku 2002 sa Paul objavil v dvoch filmoch: v thrilleri John Q. s Denzelom Washingtonom a v dráme Edge of Madness s Brendanom Fehrom a Caroline. Dhavernas. Potom sa objavil v kriticky uznávanom akčnom fantasy filme Berserker, ktorý napísal a režíroval Paul Matthews, a v roku 2004 sa Paul objavil ako bývalý priateľ Allie's Mom v kriticky uznávanej romantickej dráme The Notebook podľa rovnomenného románu Nicholasa Sparksa.

V roku 2006 stvárnil vedľajšie postavy v kriminálnej dráme Alpha Dog a romantickej komédii Novel Romance a v roku 2008 Paul hral ako Gus v thrilleri Alana Paa Toxic.

Tri z Paulových najnovších pozoruhodných výkonov boli v politicko-sci-fi dráme Atlas Shrugged: Part I v roku 2011, v životopisnej komediálnej dráme Kid Cannabis a v komédii Dear Eleanor v roku 2014.

Režisérske kredity

V roku 2003 Paul napísal a režíroval svoj prvý film The Incredible Mrs. Ritchie, v ktorom si zahrali Gena Rowlands, Kevin Zegers a David Schofield a je o tínedžerovi, ktorý dostal príležitosť splatiť svoj dlh voči spoločnosti – film bol úspešný, vyhral tri ceny, pričom bol nominovaný na šesť ďalších.

V rokoch 2005 až 2012 Paul režíroval 14 epizód seriálu One Tree Hill a v roku 2011 režíroval film Atlas Shrugged: Part I. Jeho posledný režijný počin bol v roku 2017, keď pracoval na dvoch epizódach fantasy hororovej drámy Van Helsing.

Manželka a deti

Paul si svoje osobné záležitosti radšej necháva pre seba, ale je známe, že bol ženatý s Gabrielou Olteanovou, herečkou a umeleckou riaditeľkou, ktorá je snáď najznámejšia vďaka svojej úlohe v Johnovi Q. a tým, že slúžila ako produkčná dizajnérka pre krátke filmy Full Circle. a The Goodbye Girl. Obaja sa vzali na súkromnom obrade za účasti ich najbližších priateľov a rodiny 25. marca 2001 a Gabriela niekoľko mesiacov po obrade porodila ich syna Quinna. V roku 2005 sa Paul a Gabriel rozviedli z neznámych dôvodov, ale ako dôvod uvádzali „neprekonateľné rozdiely“.

Paul nehovoril o žiadnych iných ženách, s ktorými mohol chodiť pred alebo po Gabriele, a od októbra 2020 je slobodný, raz ženatý a má jedného syna.

Záľuby a iné záujmy

Paulovým hlavným koníčkom je hranie basketbalu – v istom čase bol zanieteným basketbalovým hráčom, ktorý dva roky cestoval s Kanadským národným basketbalovým tímom – hrali v Južnej Kórei a Číne v roku 1986 a v Izraeli a Grécku v roku 1987.

Paul sa zaujíma o učenie sa jazykov a hovorí plynule po francúzsky, zatiaľ čo ovláda základy niekoľkých ďalších jazykov vrátane taliančiny a ruštiny.

Rád cestuje a jeho kariéra herca ho zaviedla po celých Spojených štátoch, pričom bol aj v mnohých európskych a ázijských krajinách.

Paul má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Ryan Gosling, Matt Damon a Rachel McAdams a niekoľko z jeho obľúbených filmov je La La Land, Blade Runner 2049 a The Notebook. Tiež rád sleduje animované komediálne seriály – jeho obľúbený je Rick & Morty.

Čistý majetok

Paul má 56 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 1,88 metra a váži okolo 82 kg.

Od októbra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 500 000 dolárov.