Kto je otcom Naomi Osakovej? Životopis Leonarda Francoisa

Leonard Francois je otcom Naomi Osaka, profesionálnej tenistky, ktorá vo finále US Open v roku 2018 zvíťazila nad Serenou Williamsovou. Mnoho rokov svojho života zasvätil práci tenisového trénera pre svoje dcéry Mari a Naomi.

ObsahRaný život a rodina

Leonard Max Francois sa narodil v USA, hoci má haitský pôvod. Jeho rodičia hovorili iba kreolsky, keďže nevedeli ani po anglicky. Leonard strávil mladosť v New Yorku, nakoniec ako študent New York University. Vtedy stretol lásku svojho života a budúcu matku svojich dcér Tamaki Osaka. Počas jednej z prázdnin počas štúdia odišiel Leonard na jeden z japonských ostrovov, medzi nimi aj Hokkaido, kde stretol Tamaki a čoskoro pochopil, že s ňou chce nadviazať vzťah.

pridané Leonard Francois na štvrtok 26. marca 2009

Tamakiho japonská rodina obvinený randila s černochom a urobila hanbu celej rodine, no Leonard sa nebál dokázať, že sa hodí k svojej japonskej priateľke, a tak sa po absolvovaní univerzity presťahoval do japonskej Osaky, aby tam žil s Tamaki. a byť blízko jej rodiny, aby im ukázal, že je dosť dobrý.

Kariéra

Leonard sa rozhodol pre tenisový tréner v roku 1999, keď videl sestry Williamsové vystupovať na turnaji French Open. Obe jeho dcéry boli v tom čase batoľatá, ale Leonard sa rozhodol. Bol ohromený ich víťazstvom vo štvorhre a prisahal, že urobí všetko pre to, aby sa jeho dcéry stali tímom Williamsových. Leonarda povzbudila aj skutočnosť, že tréner sestier Williamsových, ich otec Richard Williams, celý život nehral tenis, hoci Leonard hrával tenis pomerne často.

Leonardova mladšia dcéra Naomi Osaka neskôr priznala, že štýl ich výchovy na dvoroch bol veľmi podobný tomu, ktorý dostali Serena a Venus Williamsové od svojho otca. Tak ako Serena raz spomenula, že ju nikto neporazil tak ako Venus, Naomi tiež povedala, že jej staršia sestra Mari bola jej najťažšou súperkou. Leonard neskôr našiel pre obe svoje dcéry iného trénera, aby zlepšili svoju hernú úroveň. Leonardo nikdy nezabudol, odkiaľ pochádza, a tak v roku 2000 s manželkou postavili základnú školu na Haiti, ktorú Naomi neskôr navštívila v roku 2019. Venuje sa veľa charitatívnej činnosti, pomáha rôznym fondom na rozvoj športových tried pre deti s nízkymi príjmami. rodiny.

Staršia dcéra Mari Osaka

Leonardova staršia dcéra Mari Osaka sa narodila 3. apríla 1996 v japonskej Osake. Od malička ju trénoval tenis u svojho otca.

Tiež rada kreslí a svoje obrázky a náčrty často zdieľa na svojom instagramovom účte. Zverejňuje tiež videá zo svojej každodennej tréningovej rutiny, na ktorých ukazuje rôzne zaujímavé zariadenia a pomôcky, ktoré jej pomáhajú precvičovať a rozvíjať rýchlosť, reakciu a ďalšie zručnosti dôležité pre profesionálneho tenistu. Mariin tréner je teraz Maxime Kouyaté, vzal ju do finále The McLeod for Health Florence Open v roku 2018. Mari sa začala zúčastňovať na profesionálnych tenisových turnajoch v roku 2014, keď vstúpila do Bank of the West Classic, keď bola partnerkou Marina Shamayko vo štvorhre. prehrali s Ajlou Tomljanović a Varvarou Lepchenkovou. Mari potom bolo možné vidieť účasť na Miami Open 2019, keď hrala dvojhru s divokou kartou do hlavného ťahu.

Mari rada cestuje, jej obľúbené destinácie sú Tokio v Japonsku a Paríž vo Francúzsku. Má rada psov.

Veľa trpí tým, že ju veľa ľudí porovnáva s jej mladšou sestrou, ktorá je úspešnejšia ako Mari, no učí sa, ako sa s tým vysporiadať, nepodliehať depresiám a rozvíjať svoju vlastnú kariéru a úspechy.

Mladšia dcéra Naomi Osaka

Naomi Osaka sa narodila 16. októbra 1997 v Chūō-ku v japonskej Osake. Otázky, z ktorých je viac než unavená, sú „Prečo má priezvisko rovnaké ako mesto, v ktorom sa narodila?“: „Recyklujeme vtip z roku 2014! Všetci, čo sa narodili v Osake, ich priezvisko je Osaka‘, žartovala v nej rozhovor na Washington Post v roku 2018. Keď mala Naomi tri roky, jej rodina sa presťahovala na Long Island, potom na Floridu, keď mala asi deväť rokov. Naomi začala hrať tenis spolu so svojou staršou sestrou Mari. Tvrdo pracovala a snívala o tom, že si zahrá proti sestrám Williamsovým.

Vo veku 15 rokov začala Naomi pracovať v ISP Academy, kde ju trénoval Patrick Tauma, potom v roku 2014 s Harold Solomon Tennis Academy a potom sa presťahovala do ProWorld Tennis Academy, kde si zlepšila svoje zručnosti a získala viac príležitostí na dosiahnutie úspechu.

Naomi vyhrala svoj prvý zápas na okruhu WTA Tour, keď mala iba 16 rokov, a stala sa senzáciou vo svete športu po tom, čo v roku 2018 porazila Serenu Williamsovú na US Open, pričom bola v hodnotení. jemu a n-tý na svete v tej chvíli. Newyorčanka ju nazvala „ďalšou najlepšou hráčkou na svete“. V roku 2019 vyhrala Naomi Australian Open, keď v troch setoch porazila českú profesionálnu tenistku Petru Kvitovú. Rovnaký turnaj v roku 2020 nebol taký úspešný, ako Naomi očakávala, pretože v treťom kole prehrala s Coco Gauff, americkou profesionálnou tenistkou.

Kontroverzia okolo víťazstva Naomi na US Open

„Nikdy sa nedozvieme, či mladá Osaka skutočne vyhrala US Open 2018, alebo jej ho odovzdal muž, ktorý dal Serene Williamsovej pocítiť jeho moc,“ napísala Sally Jenkinsová z Washington Post. Skutočne, situácia, ktorá sa odohrala počas zápasu medzi Naomi Osaka a jej najväčším idolom a inšpiráciou Serenou Williamsovou, bola vynikajúca. Portugalský rozhodca Carlos Ramos, ktorý na zápase pôsobil ako predsedajúci rozhodca, Serene porušil tri pravidlá. Obvinila ho, že jej ukradol bod, pričom trvala na tom, že počas zápasu nedostávala trénera. Obvinila ho aj zo sexizmu a rasizmu, no napokon musela za svoje priestupky zaplatiť sankčné poplatky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Finále na 25k vo Florencii. Veľké opory trénerovi @maximekouyate za to, že sa so mnou tento týždeň zaoberal. A teraz doslova letím na ďalší turnaj.

Príspevok zdieľaný používateľom Mari Osaka (@mari.osaka) 21. októbra 2018 o 16:34 PDT

Naomi vyhrala hru a diváci sa hádali, či jej pomohla jej zručnosť, alebo situácia okolo Sereny, kvôli ktorej stratila nervy aj hru. Na konci hry Serena zablahoželala Naomi a tvárila sa priateľsky a usmievala sa na Osaku. Avšak jej skutočný pocit z hry bol v skutočnosti opačný, no nebol zameraný na Naomi.

Osobný život, manželka Tamaki Osaka

Leonard sa nikdy neodlúčil od svojej manželky Tamaki Osaka, ktorá je učiteľkou školy, odo dňa, keď sa vzali v roku 1989. Podľa zákonov Japonska si jeho dcéry vzali priezvisko svojej matky, zákon je známy aj ako Koseki, teda japonská rodinná registrácia. zákon. Hovorí sa v ňom, že zahraničný manželský partner sa musí pripojiť ku koseki svojho japonského manželského partnera a všetky ich deti musia byť registrované pod priezviskom japonského manželského partnera.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Leonard je vášnivým fanúšikom mnohých druhov športov, takže veľa času trávi tenisom a plážovým volejbalom, plávaním atď. Rád sleduje aj basketbalové zápasy. Leonard trávi veľa času so svojimi rodičmi, ktorí stále žijú v New Yorku.

Vzhľad, štýl oblečenia

Leonard má čierne vlasy a tmavohnedé oči. Jeho výška, váha a vitálne štatistiky nie sú momentálne k dispozícii, ale súdiac podľa jeho fotografií s dcérou Naomi, ktorá je vysoká 5 stôp a 10 palcov (1,78 m), je o niečo nižší ako ona.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 Leonardov čistý majetok stále nie je oficiálne vykazovaný. Jeho dcéra Naomi Osaka má však odhadovaný čistý majetok nad 29 miliónov dolárov .