Kto je nová čínska princezná? Životopis Xi Mingze

ObsahKto je Xi Mingze?

Xi Mingze sa narodil 27. júna 1992 v čínskom meste Fujian a je známy tým, že je jediným dieťaťom najvýznamnejšieho politického vodcu v Číne, Si Ťin-pchinga. Prezývaná ako Xiao Muzi je v médiách často označovaná ako čínska princezná alebo čínska tajná princezná kvôli jej postaveniu ako dieťa jedného z najvplyvnejších ľudí na svete.

Bohatstvo Xi Mingze

Začiatkom roku 2020 je čistý majetok Xi Mingze neznámy, keďže je v komunistickej spoločnosti, to však nezabránilo jej otcovi zhromaždiť čisté bohatstvo údajne viac ako 1,5 miliardy dolárov. Hoci na svojej politickej pozícii veľa nezarába, je známe, že on a jeho príbuzní vybudovali veľké obchodné impérium.

Xi Mingze, narodený 27. júna 1992 prezývaný Xiao Muzi, je jediným dieťaťom a dcérou čínskeho vodcu Xi Jinpinga a ľudového speváka Peng Liyuana.

pridané Automobilový priemysel: Oživenie a rast na Pondelok 22. apríla 2013

Užívala si životný štýl, ktorý toto bohatstvo prináša, vrátane možnosti získať vzdelanie na prestížnych školách.

Raný život a vzdelávanie

Väčšina Mingzeovho života bola držaná mimo centra pozornosti, aj keď sa jej otec dostal k politickej moci, pretože ju chcel držať preč od akejkoľvek negatívnej pozornosti. Vzhľadom na postavenie svojho otca žila veľmi samotársky život , ktorá sa snažila držať čo najviac v úzadí, čo tiež znamenalo, že väčšinu času musela skrývať svoju identitu, a to dokonca aj pomocou pseudonymov v škole.

Bohatstvo v jej rodine ju viedlo k tomu, že mala veľa možností, pokiaľ ide o školstvo.

V roku 2006 navštevovala Hangzhou Foreign Languages ​​School (HFLS), kde sa zamerala na francúzsky jazyk. HFLS je jednou z ôsmich cudzích jazykových škôl v krajine a je považovaná za jednu z najprestížnejších svojho druhu. Po imatrikulácii zo strednej školy sa zapísala na Zhejiang University, ktorá sa tiež nachádza v Hangzhou a je jednou z najselektívnejších, najprestížnejších a najstarších v krajine.

Ďalšie vzdelávanie a verejné vystupovanie

Zatiaľ čo už bola súčasťou špičkovej univerzity, Mingze tam zostala len počas prvého ročníka a rozhodla sa presťahovať sa do USA aby sa mohla zapísať na Harvardskú univerzitu.

Univerzita je často hodnotená ako najlepšia na svete a je členom prestížnej Ivy League, skupiny súkromných univerzít. Patria medzi najstaršie v USA a poskytujú prvotriedne vzdelanie, pričom mnohí z ich absolventov dosahujú veľké úspechy vo svojej kariére. Harvard je tiež známy tým, že patrí medzi najdrahšie školy na svete.

Počas štúdia sa svoje prvé verejné vystúpenia zúčastnila v roku 2008 ako pomocná pracovníčka po zemetrasení v S'-čchuane. O niekoľko rokov neskôr sa prvýkrát objavila so svojimi rodičmi počas osláv lunárneho nového roka v dedine Liangjiahe, Yan'an, Shaanxi.

V roku 2014 ukončila bakalársky titul a potom sa vrátila do Pekingu v Číne. Už počas svojho študentského života bola väčšinou samotárska.

Otec – Xi Jinping

Jinping je syn komunistického revolucionára Xi Zhongsuna, ktorý bol jedným z tých, ktorí boli očistení počas kultúrnej revolúcie. Bol tínedžer, keď jeho otec zomrel, a kvôli svojmu biologickému spojeniu bol vyhostený do okresu Yanchuan, kde žil neďaleko malej dediny Liangjiahe. Počas tejto doby zostal politicky spojený a neskôr sa zapísal na univerzitu Tsinghua.

Ako vyrastal, získal veľký politický vplyv, najmä v pobrežných provinciách Číny. Bol vymenovaný za guvernéra Če-ťiangu a potom sa stal tajomníkom komunistickej strany, kde nahradil Chen Liangyu. Predpokladalo sa, že je nástupcom vtedajšieho najvyššieho vodcu Chu Ťin-tchaa, ktorý v rokoch 2008 až 2013 pôsobil ako viceprezident.

Bol tiež pridelený ako podpredseda Ústrednej vojenskej komisie, potom pri vzniku Čínskej ľudovej republiky sa stal prvým generálny tajomník . Počas svojej vlády začal vykonávať opatrenia disciplíny a jednoty vo svojej strane, najmä obhajoval korupciu, ktorá viedla k pádu mnohých bývalých funkcionárov komunistickej strany.

Sprísnil mnohé obmedzenia v krajine, čo viedlo k cenzúre a notoricky známemu masovému dohľadu v krajine.

Hlavný vodca – Si Ťin-pching

Ďalším krokom, ktorý Jinping uviedol do pohybu, bol prísny internet cenzúra v Číne, aby pomohla zachovať suverenitu nad digitálnym priestorom v krajine. Snažil sa tiež vybudovať silné vzťahy s inými krajinami, najmä s Japonskom, ďalšími ázijskými krajinami, Európou, ako aj Afrikou. Jeho vláda tiež zaznamenala agresívnejší nárok na Juhočínske more. Aj keď pôsobí na najvyššej pozícii v krajine, zastáva aj množstvo funkcií v rôznych inštitúciách.

Pomohol vytvoriť čínsku komisiu pre národnú bezpečnosť a slúži ako jej predseda. Reštrukturalizoval a modernizoval aj armádu. Keďže chcel zostať pri moci dlhšie, v roku 2018 navrhol zrušenie obmedzení funkčného obdobia prezidenta. V súčasnosti medzi jeho tituly patrí Hlavný vodca, Vedúce jadro Komunistickej strany Číny (CPC), Generálny tajomník KSČ, Prezident CPC a predseda Ústrednej vojenskej komisie (CMC). Je zástancom toho, čo nazýva Čínsky sen inšpirovaný americkým snom. Za týmto účelom sa usiluje aj o integráciu nezávislých krajín, ako sú Hongkong a Taiwan, pričom chce, aby sa stali súčasťou Číny.

Osobný život

Mingze je slobodná a neexistuje žiadna dokumentácia o žiadnom z jej romantických snáh. Je pre ňu veľmi ťažké zapojiť sa do vzťahu kvôli postaveniu jej otca a jej samotárskej osobnosti. Už ako študentka sa vyhýbala mnohým spoločenským udalostiam a radšej zostala doma. Bola opísaná ako vášnivá čitateľka, ktorá má prístup k veľkej zbierke kníh. Veľmi sa zaujíma aj o módu.