• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Ned Dennehy? Ženatý? Je príbuzný s Brianom Dennehym?

Kto je Ned Dennehy? Ženatý? Je príbuzný s Brianom Dennehym?

ObsahKto je Ned Dennehy?

Ned Dennehy sa narodil v Írsku 8. decembra 1965 – jeho znamenie zverokruhu je Strelec a má írsku štátnu príslušnosť. On je herec ktorý je možno najlepšie známy pre jeho stvárnenie Tommyho v dramatickom filme Tyrannosaur, ktorý napísal aj režíroval Paddy Considine a v hlavných úlohách si zahrali Peter Mullan, Archie Lal a Jag Sanghera. Príbeh sleduje Josepha, ktorý sa po stretnutí s pracovníčkou kresťanského obchodu Hannah rozhodne zmeniť svoj život – film získal 24 ocenení vrátane BAFTA a bol nominovaný na 25 ďalších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nechajte šialenstvo začať #Riktor #gunsakimbo #gunsakimbomovie #danielradcliffe #skizm

Príspevok zdieľaný používateľom Ned Dennehy (@neddennehy) 9. marca 2020 o 8:19 PDT

Je príbuzný s Brianom Dennehym?

Ned nie je príbuzný Brian Dennehy , slávny americký herec najlepšie známy svojimi úlohami vo filmoch Presumed Innocent v roku 1990, Romeo + Juliet v roku 1996 a Smrť obchodníka v roku 2000.

Detstvo a vzdelanie

Ned bol vychovávaný ako jediné dieťa v Írsku jeho otcom, ktorý bol rybárom, a jeho matkou, ktorá bola krajčírka.

O herectvo sa začal zaujímať počas navštevovania miestnej strednej školy, kde bol členom školského dramatického krúžku a účinkoval v mnohých predstaveniach školy, no herectvo považoval len za hobby a chcel sa venovať vzdelávaniu – rád hral aj futbal a sledovanie živých zápasov.

Po imatrikulácii v roku 1983 sa zapísal na vysokú školu, ktorú v roku 1987 ukončil s titulom bakalár výtvarných umení a Ned pracoval v niekoľkých zamestnaniach počas nasledujúcich deviatich rokov, než začal svoju hereckú kariéru.

Úlohy vo filmoch

Nedovi sa pripisuje účinkovanie v približne 100 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku spomenieme niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

Ned debutoval vo filme, keď stvárnil hlavnú postavu Petrol Pump Attendant v krátkej dráme Quickfix v roku 1996, ktorú napísal a režíroval Eamon Little, v ktorej si zahrali aj Andrew Bennet a Declan Greene.

Uznanie sa mu však dostalo až o 14 rokov neskôr, keď si zahral v Scared Man kritikou uznávaný fantasy film Harry Potter a Dary smrti – 1. časť V hlavných úlohách s Danielom Radcliffom, Emmou Watson a Rupertom Grintom, ktorý nasleduje po poslednom boji Harryho, Rona a Hermiony proti Lordovi Voldemortovi – film získal 15 ocenení a bol nominovaný na 55 ďalších, vrátane dvoch Oscarov. Ned si zahral ako Stopár v krátkom komediálnom horore The Box, ktorý napísal a režíroval Adam Collins a ktorý sleduje Nialla, ktorý zoberie stopára a jeho podivnú kartónovú škatuľu. V roku 2018 sa Ned objavil ako brat Swan v akčnom fantasy horore Mandy s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe a bol hitom, získal 13 ocenení, pričom bol nominovaný na 40 ďalších.

V roku 2018 tiež Ned stvárnil Georgea Moora v dokumentárnej dráme Citizen Lane, ktorá je o Laneovi, ktorý sa snaží pre Írsko získať 39 obrazov slávnych umelcov. V roku 2019 sa objavil v dráme Finky od Dathai Keane o mladom hudobníkovi, ktorý sa po autonehode zmrzačí a potom sa pripojí k cirkusu. V tom istom roku si Ned zahral Griffina v komédii Supervized.

Tri z jeho najnovších pozoruhodných účinkovaní vo filmoch boli v írskej kriminálnej dráme Calm with Horses a v novozélandskej akčnej komédii Guns Akimbo, v ktorej hral Daniel Radcliffe v roku 2019, a v kanadskom fantasy filme Undergods z roku 2020, ktorý napísal a režíroval Chino Moya. .

Úlohy v televíznych seriáloch

Ned debutoval v televíznom seriáli v roku 1997, keď hosťoval ako prokurátor v epizóde Olivera Twista z dobrodružného komediálneho seriálu The Wonderful World of Disney, no uznanie si získal až v roku 2013, keď začal stvárňovať Charlieho Stronga. hlavná postava v britskej dobovej kriminálnej dráme Peaky Blinders, v ktorej si zahrali aj Cillian Murphy, Paul Anderson a Helen McCrory, a je o gangu so sídlom v Anglicku v roku 1900 – séria získala 17 ocenení a bola nominovaná na 37 ďalších.

Pokračoval v úlohe hlavnej postavy Letters Molloy v britskej dráme Banished o niekoľkých Britoch, ktorí sú poslaní žiť do Austrálie kvôli zločinom, ktoré spáchali v Británii – film bol nominovaný na sedem cien.

Niekoľko Nedových nasledujúcich úloh bolo v štyroch epizódach seriálu dráma Čistá prestávka ako Noel Blake v roku 2015, ďalšiu drámu Dickensian, v ktorej v roku 2016 stvárnil Ebeneezera Scroogea v 13 epizódach, a sériu An Klondike (známu aj ako Dominion Creek), v ktorej v ôsmich epizódach v roku 2017 hral kapitána Pata 'Írskeho Pata' Galvina. Ned hral vedľajšiu postavu Paddyho Fitzgeralda v sci-fi dráme Glitch, v ktorej hrali Patrick Brammall a Emma Booth, a je o šiestich ľuďoch, ktorí sa vracajú k životu po tom, čo boli mnoho rokov mŕtvi, no bez spomienok.

Ned hral otca Etienna vo francúzskom historickom fiktívnom seriáli Versailles v roku 2017, hosťoval v jedinej epizóde amerického hororového sci-fi seriálu Nightflyers v roku 2018 a potom bol obsadený do hlavnej postavy, vojvodu z pekla Hastura vo fantasy komediálnom seriáli. Good Omens, v ktorom hrali David Tennant a Michael Sheen, a je to príbeh, ktorý obsahuje Antikrista, démona a anjela.

Tri z jeho najnovších významných úloh v televíznych seriáloch boli v mysterióznej kriminálnej dráme Dublin Murders a írskej komédii o dospievaní The Young Offenders v roku 2019 a v historickej dráme Outlander v roku 2020.

ocenenia

Ned bol v roku 2016 nominovaný na írsku filmovú a televíznu cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe v dráme pre Dickensiana a v nasledujúcom roku získal rovnakú cenu za výkon vo filme An Klondike.

Ženatý?

Ned tajil detaily svojho milostného života pred pozornosťou médií a mnoho ľudí sa pýtalo, či je alebo nie je ženatý. Internetom kolujú klebety, že on bol vo vzťahu s Leilou Gurruwiwi , austrálsky mediálny komentátor a producent televíznych relácií, ktorý sa po jeho boku objavil v seriáli Glitch v rokoch 2015 až 2017 – podľa povestí medzi sebou v seriáli ukázali príliš veľa chémie (Leilina postava Kalinda je ľúbostným záujmom Nedoovej postavy), čo preto niektorí veria, že spolu chodili aj v reálnom živote.

Ned nekomentoval klebety týkajúce sa jeho milostného života a jeho spojenia s Leilou a od septembra 2020 je slobodný, neoženil sa a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Nedovým hlavným koníčkom je cestovanie a jeho kariéra herca mu umožnila cestovať po celom svete, zatiaľ čo jeho vysnívanou destináciou je New York – zaujíma sa aj o obchod s nehnuteľnosťami a predpokladá sa, že má viacero nehnuteľnosti v New Yorku.

Zaujíma sa o rýchle autá a má malú zbierku starých áut.

Aké veľké potešenie bolo dnes privítať v štúdiu jedného z 'Peaky Blinders', pána Neda Dennehyho.

pridané Audio Suite na Utorok 13. októbra 2015

Ned je milovníkom zvierat a má niekoľko domácich miláčikov, zatiaľ čo jeho obľúbené „zvieratá“ sú delfíny.

Vo voľnom čase rád číta knihy a najradšej má Neznesiteľnú ľahkosť bytia od Milana Kunderu.

Vo svojom voľnom čase – a väčšinou neskoro v noci – Ned rád pozerá filmy a jeho obľúbenými hercami a herečkami sú Johnny Depp, Keanu Reeves a Julia Roberts a niekoľko z jeho obľúbených filmov je franšíza Piráti z Karibiku, trilógia. Matrix a Nevesta na úteku.

Vek a výška

Nedov má 54 rokov. Má krátke hnedé vlasy a modré oči, jeho výška je 1,88 metra a váži okolo 82 kg.

Od septembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov.