Kto je Marc Mezvinsky? NIE JE synovcom Georgea Sorosa

ObsahKto je Marc Mezvinsky?

Marc Margolies Mezvinsky sa narodil v znamení Strelca 10. decembra 1977 vo Philadelphii v Pensylvánii USA a je 42-ročným podnikateľom a investičným bankárom, pravdepodobne najlepšie známym ako výkonný riaditeľ spoločnosti TPG Capital. Je známy aj tým, že je manželom Chelsea Clintonovej, dcéry bývalého amerického prezidenta Billa Clintona.

Aký bohatý je teraz? Marc Mezvinsky Čistá hodnota a aktíva

V polovici roku 2020 sa čisté imanie Marca Mezvinského odhaduje na viac ako 18 miliónov dolárov, ktoré získal vďaka jeho úspešnému zapojeniu sa do obchodného odvetvia prevažne ako investor. Marcov ročný príjem je okolo 2 miliónov dolárov.

Jeho čisté imanie zahŕňa aj také aktíva, ako je byt s rozlohou 2 000 štvorcových stôp v hodnote okolo 3,8 milióna dolárov a byt s rozlohou 5 000 štvorcových stôp v hodnote 10,5 milióna dolárov, oba sa nachádzajú na Manhattane v New Yorku.

Raný život, rodičia a súrodenci

Marc Mezvinsky strávil svoje rané roky vo svojom rodnom meste Philadelphia, kde ho vychovávali jeho otec Edward Mezvinsky, právnik, a jeho matka Marjorie Margolies, aktivistka za práva žien a bývalá novinárka. Obaja jeho rodičia sú demokratickí politici a bývalí členovia Snemovne reprezentantov USA. V roku 2001 jeho otec uznal vinným z trestného činu podvodu , krádež okolo 10 miliónov dolárov a odsedel si päť rokov vo väzení.

Predtým, ako išiel do väzenia, sa jeho rodičia rozviedli. Marc má desať súrodencov, päť z nich je adoptovaných – jeho matka sa v roku 1970 stala prvou Američankou, ktorá si adoptovala cudzie dieťa.

Vzdelanie

Marc pochádza zo židovskej rodiny a navštevoval konzervatívnu židovskú synagógu. Chodil tiež do strednej školy priateľov Quakerov, ktorá sa nachádza v komunite Wynnewood v Lower Merion Township v Pensylvánii. Po imatrikulácii sa Marc zapísal na Stanfordskú univerzitu, kde v roku 2000 ukončil bakalársky titul v odbore religionistika a filozofia. Potom pokračoval vo vzdelávaní na Pembroke College v Oxforde vo Veľkej Británii, kde získal titul Master of Arts v odbore filozofia. , Politika a Ekonomika.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Gratulujem! #ChelseaClinton čaká svoje tretie dieťa s manželom #MarcMezvinskym. Odkaz v bio pre vzrušujúce detaily! (: Getty Images)

Príspevok zdieľaný používateľom Bližšie týždenník (@closerweekly) 22. januára 2019 o 12:05 PST

Obchodná kariéra v Goldman Sachs a 3G Capital

Marc Mezvinsky potom nastúpil do nadnárodnej investičnej banky a spoločnosti poskytujúcej finančné služby The Goldman Sachs Group, Inc. a pôsobil ako devízový stratég pre rozvíjajúce sa trhy. Spoločnosť je jednou z najväčších spoločností investičného bankovníctva na svete so sídlom v New Yorku. Neskôr bude slúžiť v globálnom obchodnom oddelení makroproprietárnych obchodov. Po ôsmich rokoch pôsobenia tam Marc v roku 2008 rezignoval a vstúpil do brazílsko-americkej multimiliardovej investičnej spoločnosti s názvom 3G Capital so sídlom v Rio de Janeiro a New York Cit, kde sa nakoniec stal senior partnerom, kým spoločnosť v r. 2010.

Partneri Eaglevale

V roku 2011 si Marc založil vlastnú hedžový fond s názvom Eaglevale Partners , spolu s dvoma kolegami z Goldman Sachs. Eaglevale Partners je tradičný multistrategický investičný fond zameraný na dlhopisy, komodity a meny. Spoločnosť bola rozšírená o tri roky neskôr, keď otvorili fond zameraný na Grécko s názvom Eaglevale Hellenic Opportunity, avšak v roku 2016 bol zatvorený, pretože spoločnosť stratila 90 % svojej hodnoty. V tom istom roku Eaglevale Partners bola uzavretá tiež.

Sociálny kapitál a TPG Capital

Následne sa Marc v roku 2017 pripojil k investičnej spoločnosti Social Capital ako jej podpredseda, ktorý má na starosti zlepšovanie jej portfólia, ako aj rozvoj podnikania.

Na jar nasledujúceho roku však zo zamestnania odišiel. V roku 2019 si Marca najala súkromná investičná spoločnosť TPG Capital , a stále tam pôsobí na pozícii konateľa.

Vzhľad a vitálna štatistika

Marc Mezvinsky má krátke tmavohnedé vlasy a tmavohnedé oči. Stojí vo výške 6 stôp 2 palce (1,88 m), pričom váži okolo 143 libier (65 kg).

Vzťah s Chelsea Clintonovou

Marc Mezvinsky a Chelsea Clinton sa spoznali prostredníctvom svojich rodičov na demokratickom politickom ústupe, ktorý sa konal v Hilton Head v Južnej Karolíne v roku 1993. Ich rodičia boli v tom čase priatelia, ale Marc a Chelsea boli prvýkrát spozorovaní ako pár až v roku 2005. Štyria po rokoch sa zasnúbili a nakoniec vymenili si svadobný sľub na medzináboženskej ceremónii, ktorá sa konala v Astor Courts na rieke Hudson v Rhinebecku v New Yorku v júli 2010.

Otec troch detí

Marc a Chelsea sú rodičia tri deti . Chelsea porodila svoje prvé dieťa, dcéru Charlotte Clinton Mezvinsky, 26. septembra 2014. Rodina privítala svoje druhé dieťa, syna menom Aidan Clinton Mezvinsky, 18. júna 2016 a tretie dieťa, syna menom Jasper Clinton Mezvinsky. , narodený 22.7.2019.

Filantropia

Marc Mezvinsky je známy svojou charitatívnou prácou, rovnako ako jeho rodičia, pričom slúži v predstavenstve Centrum Ann Romney pre neurologické choroby . Je to organizácia, ktorá sa venuje zlepšovaniu budúcnosti lekárskej vedy, prevencii a liečbe niektorých najzložitejších neurologických ochorení, ako sú mozgové nádory, Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba. Je tiež jedným z členov správnej rady nadácie Pembroke College Foundation a slúži správnej rade Madison Square Park Conservancy.

MAZEL TOV! Chelsea Clintonová a Marc Mezvinsky vítajú dievčatko! http://bit.ly/102HjQI

pridané Global Grind na Sobota 27. septembra 2014

Chelsea Clinton Krátke Wiki/Bio

Chelsea Victoria Clinton sa narodila 27. februára 1980 v znamení Rýb v Little Rock, Arkansas, USA. Je dcérou bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a bývalej ministerky zahraničných vecí USA Hillary Clintonovej. Je tiež známa ako autorka a obhajkyňa globálneho zdravia.

Vzdelanie

V prvých rokoch navštevovala verejnú školu, kým sa jej rodina nepresťahovala do Bieleho domu, potom odišla na súkromnú školu Sidwell Friends School vo Washingtone, DC. 2001. Potom si svoje vzdelanie rozšírila na University College, Oxford, UK, kde v roku 2003 získala titul MPhil v odbore medzinárodné vzťahy a v roku 2014 tam ukončila doktorát z medzinárodných vzťahov.

Titul MPH získala aj na Mailman School of Public Health na Kolumbijskej univerzite.

Profesionálna kariera

Chelsea Clinton začala svoju kariéru v roku 2003, keď nastúpila do poradenskej spoločnosti McKinsey & Company so sídlom v New Yorku. Tam pôsobila do roku 2006, kedy nastúpila do nadnárodnej investičnej spoločnosti Avenue Capital Group. Chelsea tiež pôsobila ako asistentka vicepropošta na univerzite Global Network University v New Yorku.

V roku 2012 spoluzakladala Inštitútu pre mnohonáboženské vedenie , kde je spolupredsedníčkou. V rokoch 2011 až 2014 pre Chelsea pracovala ako špeciálny korešpondent Správy NBC “ programy Rock Center With Brian Williams a NBC Nightly News.

Je tiež členkou predstavenstva Expedia Group. Okrem toho pôsobí ako podpredsedníčka pre Clintonovej nadácie a pracuje pre Clinton Global Initiative. Je tiež členkou predstavenstva Common Sense Media, IAC/InterActiveCorp., School of American Ballet a Weill Cornell Medical College.

Okrem toho je Chelsea autorkou piatich kníh pre deti a naposledy spolu so svojou matkou napísala knihu s názvom The Book Of Gutsy Women: Favorite Stories Of Courage And Resilience (2019). Okrem toho napísala rôzne články pre také publikácie ako Huffington Post, CNN.com a časopis Time a mnohé iné.

Chelsea sa tiež zúčastnila na politických kampaniach svojej matky v rokoch 2008 a 2016.